bugün

Bazıları büyük ihtimalle market ve bankamatik kuyruklarındaydı.
sanki önceden haber almış gibi sakız adası'ndaydm. ah chios ah. sosyal medyada haberler yoğunlaşınca türkiye'deki babamı aradım, onu uzun uzun darbe haberlerine ikna etmeye çalıştıysam da "bırak bu sosyal medya haberlerini, yıl 2017, ne darbesi oğlum!" şeklinde fırça yemiştim...
yiyecek stoğu yapmak için, kuyrukta sıra bekliyordum. zorunuza mı gitti amk.

biz yıllardır, fetö ve akp'nin türkiye'yi katletmemesi için, sokaklarda karşı çıkarken, bu durummuza hükümetin yanlıları olan sizler, bizi terörist ilan ediyordunuz. hatırladınız mı ? o dönem yanlış politikaları destekleyenler sizlerin, sebep oldukları;

1.en önemlisi, ülkemizin işgallere karşı planlarını "arınç süikastı" bahanesiyle kozmik odaya girilip, çalınması.

2. askerin içindeki devletine, milletine bağlı komutanlara, kumpas kurulup, hapis yatırıldı, onlar gerçek milliyetciydi ve bir çoğunu kaybettik.

3. doğuda fetöye bağlı komutanların, pkk ile işbirliği yaparak askerimizin polisimizin hatta sivil halkımızın şehit düşürülmesi.

4. genelkurmay, cumhurbaşkanlığı, emniyet, mit vb gibi stratejik öneme sahip olan bölgelerden, dışarıya doğruca bilgi sızdırılarak, türkiye'nin dize getirilmesi (pkk'nın içindeki 52 mit ajanının 1 gecede infaz edilmesi, yapılacak operasyon bilgisinin sızdırılması)

5.eğitimin ve öğretimin çökertilmesi. hepimiz öğrencilik yaptık ve yapıyoruz diploma bir boka yarıyor mu?

6.türkiyenin belini kıran ve geri dönülmeyecek imzaların atılması(gümrük anlaşmalar gibi)

7.türkiyeyi en kötü durumda bile ayakta tutacak tarım ve hayvancılığın bitirilmesi.

8.araplık, müslümanlık sevdasına turizm sektörünün çökertilmesi.

yukarıdaki tablo gün ve gün gerçekleşirken, bizler heeep karşı çıktığımız da tv'leriniz karşısında götünüzü yaya yaya bizim haberleri izleyip terörist yaftası vurup, vatan haini ilan ettiniz.
15 temmuz da neredeymişim amk serefsizleri biz ülkemiz için sokaklardayken siz nerdeyseniz biz de oradaydık. götümü yaya tv izledim.

15 temmuz da sokağa çıkıp kendi pisliklerinizi kendiniz temizlediniz. bunun sonucunda utanacaklarına kalkıp 15 temmuz'la övünüyorlar.

ama o kadar, onursuz kişiliksizsizsiniz ki kalkıp bugün atatürkcüler hayklıymış demiyorsunuz.

vatan haini mş arıyorsunuz??
aynaya bakmanız yeterli.

1000 yıl geçse de yine göt yalalıp şak şakcılık yaparak hep çomar kalacaksınız... bizler oldukça sizlere türkiye cumhuriyetini yıktırmayacağız..
Köydeydim. Sözlükte takılıyordum. Bir anda (bkz: 15 temmuz 2016 beylerbeyi olayları) adlı başlığı gördüm ve entrylere baktım.

Televizyonu açtım ve "kalkışma iddiası var." denildi. O anda jeton düştü.
ertesi günü ankara'dan istanbul'a gideceğimden mütevellit evimde bavul hazırlamakta idim. önce telefonlarım çaldı, birkaç arkadaşım kendilerine helikopterden ateş edildiğini söyledi. daha sonra kuzenim arayıp "ohuhufuju ziki dudduk höblölöl" gibi şeyler söyledi. açtım televizyonu bütün kanallar terör alarmı falan diye zırvalıyor. zaten çok geçmeden yapıştırdılar ankara'nın üzerine f-16 füzelerini.

ertesi gün yola çıktım. ankara'nın her yeri çevre illerden gelmiş özel harekat araçlarıyla doluydu. otoyol bomboştu, istanbul'a kadar adeta tek başıma gittim koca yolda.
Cafedeydim, atm'ye uğrayıp eve geçtim.
Nerde olacam ?
öküz sağ iken ortaklık vermediniz, verseydiniz belki ortaklığìm biterdi de sokağa çıkardım.
kara harp okulu mülakatından fetocu picler tarafından elendim ve aksam otobüsle giderken yolda bu girişim oldu yoksa nolurdu bilemem .
maltepede arkadasın evinde dolap kurmaya çalışıyorduk.
Halı sahada :/ dönerken bostancı kilit olmuştu. Altımızdan tanklar geçiyordu.
evde yatıyordum.
Batak atacaktık arkadaşlarla, darbe yüzünden 2 arkadaş gelemedi. Birinin evinin orayı helikopter tarıyordu zaten.
Atm den çektiğim tüm paramla makarna kuru erzak stoklamak için markete akın ettik ailecek.
Bunu mit müsteşarına devlet görevlilerine rütbeli askerlere sorun. Halk nerde olacak? Her zaman nerdeyse oradadır.
Evdeydim. Film izlemek istiyordum. Sonra olaylar gelişti. Hareketlilik olmayan bir yerde yaşadığımdan, devlet falan da kurtaramadım.
Asker linc ediyorduk.

Bir isik gordum en son. Onu linc etme al bu koyunu linc et diye.

Koyunla eve donduk.evet.
özel uçağımla atinaya doğru gidiyordum.
o aralar uyku problemi çekiyordum. Çapa'dan bi doktora gidip uyku ilacı almıştım. Seroqeul midir nedir. Eve geldim 15 temmuz aksamı, saat 21:30 gibi iki tane içtim yattım. Laptoptan cnn i açmış onu izliyordum en son. Gözlerimi bi açtım, ev arkadasım gelmiş,darbe oluyor kalk dedi. hassiktir dedim,kafaya bak. cnn deki dinlediklerim gerçek olmuş. yemin ediyor, aç bak diyor. Sonra uyandım, bi baktım eyvah aq heryer heryerde. Ev fatih çarşambada oldugu için, emniyet vatana doğru koşan bir sürü sakallı hacı hoca gördüm. Evin üstünden sürekli jetler, helikopterler uçuyor. Ateş ediyorlar. Ben hala ilacın etkisindeyim, telefondan trt canlı yayını açtım, bi baktım darbe bildirisi okuyor bi tane kadın. Eyvah aq dedim, sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş. Ama herkes sokaklarda koşuyor. Emniyet vatana kadar koştuk.. Bizi almadılar içeri. Baskın yemişler,hala ele geçirememişler. Yarım saat sonra bi polis memuru gelip,, kurtardııık dedi ve emniyet şeritlerini kopardı. Bütün halk koşmaya başladı emniyet vatana. Çıktım ben de dışarı onlarla vatan caddesine kadar koştum. Sonra 2 hafta sonra kontrolüm vardı, beni aradılar dedilerki, tedaviniz artık burada yapılamıcak, randevunuz iptal. nasıl yani ya dedim? ne demek bu dedim. Birim kapatıldı dedi. Sonra da telefonu kapattı..

araştırdım google'ye yazdım, çapa tıp fakültesi ilhan yargıç diye, adam fetöcü çıktı aq. tutuklamışlar. bizim randevu iptal.

olacak iş mi şimdi bu.
valla ben sokağa 16:00 gibi çıktım,kimseyi görmeyince de geri girdim valla.sizi bilemem.eniştemden duymadım,israil ajanıyım ben.
Kartal sahilde arkadaşlar ile çay içiyorduk. Sonrasında eve gidelim diye kalktık, fakat bilenler bilir yemek center'ın oraya varmadan aşırı bir trafik olduğunu görünce kaza olduğunu düşündük.

Yarım saat bekledikten sonra en azından kartal köprüsüne atalım dedik kendimizi ve yürümeye başladık. Köprüye vardığımızda iki tankın yolu kapattığını görünce sosyal medyaya bakıp neler olabiliceğini tartışıyorduk.

Biz bomba terör diye düşünürken bakanlar ve başbakan açıklaması geldi.

Sonra bilenler bilir nurettin baransel kışlasına gidip orada beklemeye başladık.

Senaryo tiyatro kim ne derse desin parti hükümet ayırmaksızın sokakta olmam gerektiğini düşündüm ve sabah 7'ye kadar sokaktaydım. Silah sesleri uçak sesleri sonik patlamalar derken en son belediye araçları kışlayı kapatınca eve gittim.

Velhasıl ne olursa olsun, umarım bir daha böyle bişeyle karşılaşmayız.
sbarro da çalışıyordum geçen yaz o akşamda akşamcıydım. darbe haberi gelince müdür apar topar çıkarmıştı bizi kaytarmıştık işlerden güzel olmuştu.
sıhhıye de tankın üstündeydik.
Çay bahçesinde çekirdek çitliyoduk...
15-07-2016 model, saat 18:30 da wolksvagen polo otomatik arabamı teslim alıyordum.
tankın altında olmadığımdan eminim yani o kadar mal olmadığımı bildiğim için söylüyorum.
O zamanlar pokemon go oyunu revaçtaydı. Millet işlek bir yerdeki parklara, bahçelere gidip lure atıyordu. Biz de öyle bir parka gittik saat akşam 7 civarı. Parkta epey bir oynayan vardı, oynamayan da vardı. Yani park tıklım tıklım doluydu. Bizim saat 9 buçuk civarı karnımız acıktı, yakınlarda bir pastaneye karnımızı doyurmaya gittik. Orada haberlerde denk geldik. iceridekiler pür dikkat haberi dinliyorlardi. Biz tabii hiç oralı bile olmuyoruz amk. Birbirimize yakaladığımız pokemonları gösteriyoruz. Neyse o bahsettiğim parka tekrar gittik. Pokemon oynayan 2 3 kişi dışında kimsecikler yoktu amk. Park çarşı içindeydi çarşıda yürüyen doğru düzgün insan yok. Arabalar bir yere yetişecekmiş gibi gidiyorlar caddede. Bir de 6 7 tane çevik kuvvet arabası geçince arkadaşlara ben gidiyorum sikerim pokemonu da gosunu da. Durakta minibüs beklerken amk delinin bir karanlık bir noktada bankın birine oturmuş hunharca kahkaha atıyordu. Sanki vaziyetten zevk alıyormuş gibi. Ortalıkta da kimse yoktu iyice gerilmiştim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar