bugün

Kocamla sap gibi oturuyorduk yani 4 yılımız oturmayla geçtiği için yine oturuyorduk. Sonrada 3gibi uyuduk işte.
mr robot seyrediyordum. arada zap yaparken köprüyü gördüm. binali kalkışma malkışma bir şeyler anlatıyordu. inanmadım tabii.
mr robota devam ettim. o bitince baktım kahraman reisimiz rte iphone'a çıkmış türkiye'yi kurtarıyor. çok duygulandım.
bir bira açtım. tuzlu fıstığım eşliğinde içerek tv seyredip sözlüğe mesaj atarak reisin metoduyla reise destek verdim.
osmanlıda gerçekleşen darbelerle alakali bir kitabı bitirdim ve 1 saat sonra darbe oldu.
darbe başladığında işten eve yeni gelmiştim.

tv izleyip olanı biteni anlamaya çalıştım.

sonrada duami okuyup yattım uyudum..
Memleketteydim. Gece uyumadık ailecek. Dedem bile kalktı gece gece. Annemler teyzemler in yanına gitmiş onla konuştuk falan filan. O gün geri gelicektik istanbul'a. iyikide babamı zorlamisim ve ertesi gün gitmişiz.
Askerdeydim, koğuşta uyuyordum. Vallahi lan.
Moldova da öğrenciyim.Ordaydım bir arkadaş ve 2 kız vardı toplam 4 kişi içiyorduk ve yatak saftahına gelecektik.Telefona bildirim geldi asker trafiğe kapattı diye. Dedim siktir et la.Neyse hemen annem aradı felan darbe oluyor dedi.Bende "Heaa iyi tamam dışarı çıkmayın" dedim.işimize devam ettim.Güzel anıydı.
bira içiyordum cayır cayır..

ya ne yapacağıdım?
eniştemle rakı içiyorduk.
Kuzenimle yazlıkta deniz kenarında bira içiyordum. Pişman değilim.
Baktım gideceği yok, zıbardım yattım.
Gece 22.30 da isimden çıkmış Kızılay da otobüs bekliyordum. Birden tanklar meydana çıkınca ne oluyor ulan dedim önce. Sonra telefondan darbe olduğunu öğrendim.

Önce ordan kaçmak aklıma geldi. Ancak vatandaşların tankları durdurmak için çabasını görünce bende katıldım aralarına.

Uzun saçlı bir arkadaşla orta refuj demirini tankın paketine soktuk ama kıl gibi ezdi geçti.

Hiç unutmuyorum 20 li yaşlarında bir polis memuru vardı ve korkudan ağlıyordu.

Ama benim için asıl önemli olan 16 ve 20 temmuz arasında olanlardı. Aralıksız 4 gün nöbet tuttum.
Trt sokağa çıkma yasağını duyunca, patronu aradım. Yarın işe gelemem dedim.
Sabah patronun telefonuyla uyandım. Yasak falan kalmadı işe gel dedi.
ufak çaplı ameliyat olup evde istirahat ediyordum.
uyuyodum, sabah kalktım dedim beyler ne oluyoruz yav.
görsel
çeyreği kalmış 5'lik suya bakıp yarın marketler açılır mı acaba diye düşünüyordum açık ve net.
bir gün sonra planladığımız pikniği düşünüp ntv izliyordum.
yuh vay amk diyordum sürekli.
Dışarıda marinadaydım. Arkadasım annesi aradı ortalık karıştı eve dönün diye, sonra annem aradı zaten marinada hemen kapandı asker kacagı oldugu ıcın arkadasım bıraz tırstık alıp gotururler dıye. Eve gittim sarı saçlı abla trtde darbe metnini okuyodu.
bizim emektar sarayı sezonluk kapatmıştık. marmaris'te yandaşların birinin otelinde ma-aile beleşe tatil yapıyorduk. akıllılık edip devletin idaresini komple "islami tarikatçı görünümlü cia ajanları"na teslim ettiğim için kafam pırıl pırıldı. dert yok, tasa yoktu. emne 'anımla gündüz açık büfe, akşam beach takılıyorduk.

bu yazı soracak olursanız, çok tatil yapıyor belediye başkanının birine laf yetiştirmekle geçiyor.
Tam yatıyordum.
bira içiyordum cayır cayır..

ya ne yapacağıdım?
Ülkem için endişe ediyordum. Abilerim ve babam zaten dışardaydı.

Bu bir tiyatro dahi olsa içinde bir nebze milliyetçilik olan insan o an yatağında rahat uyuyamaz, ben buna inanmıyorum.

Bu vesileyle tüm şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.
olan biteni anlamaya çalışıyordum.