bugün

işe gidiyordum, hatta araba gelmemişti, taksi ile işe gitmek zorunda kalmıştım.
bilgisayardaydım millet türk konsolosluğuna gidiyordu almanya'da.
Televizyon izliyordum.
Pokemon go oynuyorduk.
aşti (ankara otogarı)'de çalışıyordum.39 kişilik otobüse hiç binen olmadı o gün neler oldu neler.
Kızılaydaydım.
olan biteni anlamaya çalışıyordum.
Ülkem için endişe ediyordum. Abilerim ve babam zaten dışardaydı.

Bu bir tiyatro dahi olsa içinde bir nebze milliyetçilik olan insan o an yatağında rahat uyuyamaz, ben buna inanmıyorum.

Bu vesileyle tüm şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.
bira içiyordum cayır cayır..

ya ne yapacağıdım?
Tam yatıyordum.
bizim emektar sarayı sezonluk kapatmıştık. marmaris'te yandaşların birinin otelinde ma-aile beleşe tatil yapıyorduk. akıllılık edip devletin idaresini komple "islami tarikatçı görünümlü cia ajanları"na teslim ettiğim için kafam pırıl pırıldı. dert yok, tasa yoktu. emne 'anımla gündüz açık büfe, akşam beach takılıyorduk.

bu yazı soracak olursanız, çok tatil yapıyor belediye başkanının birine laf yetiştirmekle geçiyor.
Dışarıda marinadaydım. Arkadasım annesi aradı ortalık karıştı eve dönün diye, sonra annem aradı zaten marinada hemen kapandı asker kacagı oldugu ıcın arkadasım bıraz tırstık alıp gotururler dıye. Eve gittim sarı saçlı abla trtde darbe metnini okuyodu.
yuh vay amk diyordum sürekli.
bir gün sonra planladığımız pikniği düşünüp ntv izliyordum.
çeyreği kalmış 5'lik suya bakıp yarın marketler açılır mı acaba diye düşünüyordum açık ve net.
görsel
uyuyodum, sabah kalktım dedim beyler ne oluyoruz yav.
ufak çaplı ameliyat olup evde istirahat ediyordum.
Trt sokağa çıkma yasağını duyunca, patronu aradım. Yarın işe gelemem dedim.
Sabah patronun telefonuyla uyandım. Yasak falan kalmadı işe gel dedi.
Gece 22.30 da isimden çıkmış Kızılay da otobüs bekliyordum. Birden tanklar meydana çıkınca ne oluyor ulan dedim önce. Sonra telefondan darbe olduğunu öğrendim.

Önce ordan kaçmak aklıma geldi. Ancak vatandaşların tankları durdurmak için çabasını görünce bende katıldım aralarına.

Uzun saçlı bir arkadaşla orta refuj demirini tankın paketine soktuk ama kıl gibi ezdi geçti.

Hiç unutmuyorum 20 li yaşlarında bir polis memuru vardı ve korkudan ağlıyordu.

Ama benim için asıl önemli olan 16 ve 20 temmuz arasında olanlardı. Aralıksız 4 gün nöbet tuttum.
Baktım gideceği yok, zıbardım yattım.
Kuzenimle yazlıkta deniz kenarında bira içiyordum. Pişman değilim.
eniştemle rakı içiyorduk.
bira içiyordum cayır cayır..

ya ne yapacağıdım?
Moldova da öğrenciyim.Ordaydım bir arkadaş ve 2 kız vardı toplam 4 kişi içiyorduk ve yatak saftahına gelecektik.Telefona bildirim geldi asker trafiğe kapattı diye. Dedim siktir et la.Neyse hemen annem aradı felan darbe oluyor dedi.Bende "Heaa iyi tamam dışarı çıkmayın" dedim.işimize devam ettim.Güzel anıydı.
güncel Önemli Başlıklar