bugün

her alanda boka batan bir türkiyedir.

dün yurtta sulh cihanda sulh ilkesine burun kıvıran, küçümseyen siyasal islamcıların elinde türkiye her ülkeyle sorunlu bir hale gelmiştir. sözde güçlenecek, büyüyecek, dış dünyada sözü dinlenecek bir ülke olacaktık, öyle cihanda sulh neymiş, fetih köklerimiz var bizim diye üfürenler bugün ülkeyi batırmıştır.

siyasal islamdan kimseye hayır gelmeyeceğini bir kez daha gördük.
80 yılın kaç yılı pozitivist iktidardı ? adnan menderes mi pozitivist idi yoksa özal mı ?

yine siyasal islam hakimdi. hepi topu 5 sene bir iktidar ya var ya yok sol tabanlı.
çoğuna hiç bir zaman ulaşıp düzeltemeyeceğimiz hastalıklı sayısız insan. deli saçması din öyküleriyle tüm ömrü çalınmış, algıları mahvedilmiş.
pozitivizm'i bildiğine emin misin ? köy enstitüsüne bile tahammül edemeyen dp mi olgucu lol.

dp'nin chp içinden çıkması (dörtlü takrir) ne alaka ? kaldı ki ben bunu inkar da etmedim asdfgh.

edit: ulan maymun, ben sana atatürkçü adam mı soruyorum ? olgucu muydu bu adamlar diyorum ? evet de hayır de . amma kıvırdın ulan geceyarısı.

edit2: hala gülüyorum amk, dörtlü takrir'deki elemanlar acayip atatürkçüymüş. ulan bu adamlar atatürk'le yaşadı, onu gördü, onunla yetişti . abdülhamid'çi mi olacaktı asdfgh.

edit3: kemalist elitler tam liste:

adnan menderes.

süleyman demirel.

kenan evren.

turgut özal.

necmettin erbakan.

abdullah gül.

ahmet davutoğlu

reis.

edit4: binali yıldırım beyefendi'yi unutmuşum, malum çalışıyoruz yorgunluk.

hemen ekleyelim listeye.

edit5: barça maçını canlı youtube'da veriyorlar.
2023'ü bekliyoruz ondan. bu geyik beni bile sıktı ama buna inanan ciddi bir kitle var. daha yeni köyden geldim, akrabalar bi heyecanlanıyor sormayın gitsin 2023 deyince. bizim buralarda troll dediğimiz kitle varya hani heh anadolunun % 50 si troll siz hesap edin.
aciz haldedir, vatandaşları avrupa bizi kıskanıyor, 2023 lozan bitecek gibi saçma salak şeylere inanır.

devlet ciddiyeti ve otoritesi ise yerle yeksan olmuştur, liyakat denen kavram ise umumhane de bile daha çok kıymet görür...

not: hiçbir lafımız canımız vatanımıza ve şanlı türk milletine değil. adi siyasetçilerimiz ve onlara kul gibi davranan aşşağılık yığınlara...
Beyler barca maçına link atin.
iktidara siyasal islamcı demek bile algılarımızla ne kadar oynandığının göstergesidir. Şeriatçılar, Arap gericiliğine payanda olanlar ne zaman siyasal islamcı oldu?
ana tema solcular çalıyor çırpıyor,islamcılar gelecek hırsızlık rüşvet bitecekti.
bugün geldiğimiz nokta hepimizin malumu.
gelişmiş ülkelerin kuralları olur, insanlar bu kurallara uyar.
ahmetin kemalin recebin kuralı olmaz.
insanlar siyaset gelip geçicidir.
erke göre kurallar esnerse devamlılıl olmaz.
dağınıklık olur.
bugün hangi konuya el atsanız malumunuz.
ha uçak yapıyoruz, almanya bizi kıskanıyor, tank yapıyoruz hepsi yerli ama yav bırak bunları eğitime gel,
eğitim gelecek eğitim bayrağı dini dili kurtaracak şey, inandığımız kitabın ilk emri oku fakat biz çocuklarımızı okutamıyoruZ pardon sadece okutuyoruz ne onlar anlıyor ne biz anlıyoruz.
yakında bu dünya bize kalacak diğer medeniyetler bizi kıskandıkları için bizi dünyada bırakacaklar.
hüloooğ vadam haimi vedöcüler zisi hüloooğ.
bunu klişeleştirmekten öte net bir örnek vereyim. türkiyenin 1923-2001 arasında ülkeye yapılanlar ile 2012-günümüze kadarkileri karşılaştırırsan 15 senede ülke çağ atlamış. keşke siyasil islamcı diye yaftaladıklarınız da böyle çalışsaydıda şuanda çok farklı durumda olurduk. ayrıca bu insanlar siyasal islamcı değil muhafazakar demokrattır.
not: akpli değilim sadece gerçekleri görüyorum.
bir daha asla toparlanamayacak. türkiye'nin bölünmeden, sırtındaki fazlalıkları atmadan toparlanıp büyümek gibi bir şansı yok artık.
e tabii çesitli bilançolar çıkarılır bu kadar yıl geçtikten sonra.

türkiye bitti. bundan sonra götünü çok zor kurtarır. her türlü güçsüzlendirildi. şimdi yazmaya kalksam çok uzun sürer-zaten hepiniz de biliyosunuz.

ama- düzeltilir, her güçlüğün üstesinden gelinir, ama belirli halk grupları ve belirli şahıslar bulundukları mevkilerden uzaklaştırılırlarsa.

kanserli bölge olaya etki etmeye devam ettikçe kanser büyür,cerrahlar kanseri önlemek için, keserler onu.

türkiye´nin bu durumda da kendini kurtarması mümkündür, ancak güçtür- kolay değildir.
siyasal islam 15 yıldır değil, çok daha uzun süredir, neredeyse en başından beri türkiye siyasetinde etkin rol oynamaktadır ancak son 15 yılda tek etkin faktördür. Önceleri varlığı ülkemizin gelişimi büyük ölçüde yavaşlatmasına rağmen yine iyi kötü ilerliyorduk ve ülkemizin çok da fena olmayan bir imajı vardı. Tabi ki ülkenin orta çağ karanlığından kurtulup yüzünü çağdaşlığa dönmesi, en azından bunu amaç edinmesi islamcılar tarafından hiç hoş karşılanmadı. Eninde sonunda güçlendiler ve doğal olarak bilim, eğitim, kültür, sanat gibi islamcılık akımının önünü tıkayan değerlerin hepsini yok etmeye başladılar. Şu an bahsi geçen "15 senelik siyasal iktidar sonrası türkiye" nin durumu tam olarak bu. Dışa kapalı, tüm dünyada alay konusu olmasına rağmen kendini dünya lideri sanan enteresan bir ülke olduk. Ancak burada suç kesinlikle siyasal islamcılarda değil, onların mağduriyet martavallarını yiyen vatandaşlardadır.
15 yıl öncesi Türkiye de balon uçuran ergenlerin bok atmaya çalıştığı Türkiye dir.

enflasyon ve faiz oranlarınının yüzde seksenlerden aşağıya düşmediği, iki faili meçhul cinayetle yola gelen, siyasilerin askerin elinde şamar oğlanı olduğu, her üç yılda bir ekonomik kriz yaşayan, daha bir milli piyade tüfeğini bile üretememiş Türkiye...

şu an öyle mi lan insafsızlar? Türkiye nin en büyük sorunu gelir dağılımı adaletini sağlayamamasıdır. Gördüğüm kadarıyla üretimi artırmak ayağına yetkililerin böyle bir niyetlerinin de olmadığıdır.

Hani siz " siyasal islamcı" hükümet diyorsunuz ya...

" Allah ın rasuluna savaşmaksızın kazandırdığı mallar, Allah a, rasuluna, yakınlarına, fakirlere, yetimlere ve yolda kalmışlara aittir. Bu mallar zenginler arasında dönen bir servet olmasın diye rabbin böyle emretmiştir"

haşr 7.

Eski hükümetler yüksek faizlerle burjuvayı zengin ediyordu. Şimdi ki hükümetde doğrudan hibe ile teşvik ile zengini daha da zengin ediyor.

Yukardaki ayette milli gelirin öncelikli olarak nerelere hibe edileceği verilmiştir. Orta da buna uyan bir Müslüman var mı?
Bu millet bin seneden fazladır müslüman aslanım, elbette hak yolu tutan bir kesim hep olacaktır.