bugün

en sevdiğim başlıklardan biridir. parafreyz edilerek sürekli sözlükte döner.
15 senede ogrenemeyen dongozlara ama sistemde bozuk simdi.
Türk eğitim sistemidir kendisi.
Ayrıca anadolu liselerinde Almanca öğretmeye kalkışmıştır. ingiliççedeki üstün başarısını burada da devam ettirmiştir.
Aynı kelimeyi yirmi kere alt alta yazma ödevinde 'denden' işareti kullandığım için kafama pilot kalem batıran sistemdir.
Bu yüzden hazırlık okuyorum şuan.
3 ay ingiltereye yollayacaklarına 15 sene eğitim veriyorlar. ayıp.
Hazırlıktan 1 senede fransızca öğrenebileceğiniz sistemdir.
(bkz: bir eğitim sistemi olarak sike sike)
aynı konuda yapılmış taze bir değerlendirme için buyrun:

(#29709723)
15 senede matematik öğrenilmesini de bekler bu sistem.
öğretemeyen eğitim sistemi değil öğrenemeyen andavallardır. 15 senede hergün 1 adet ingilizce kelime ezberleseniz kraliçe elizabeth ile protokole katılacak kadar öğrenebilirdiniz.
Ben aynı şeyleri söylemekten bıktım sizin o kalın kafanız bir türlü almıyor. Siz 15 yılda neyi öğreniyorsunuz da ingilizce öğreneceksiniz?
15 senede kendi dilinizi ne kadar öğrendiniz mesela? Dilbilgisi kurallarını doğru kullanıyor musunuz? Matematik, Tarih, Coğrafya, Biyoloji vs'yi ne kadar öğrendiniz?

Öyle ezbere dayalı, öyle gereksizce yoğun müfredatlar var ki sistemde, kendi çabanız olmadan biraz zor öğrenirsiniz.
Kimse sizden farklı değil. Sistem herkes için geçerli. Evet, sistem zaten kötü, bir türlü oturtamadılar. Bu yüzden onlar doğru işler yapana kadar ilgi ve mecburiyet alanınıza göre kendiniz uğraşmak durumundasınız.

15 yılda hiçbir şey öğretemeyen sistemdir.
What did you say? What is your problem bro?

Altyazılı yabancı dizilerin eğitim sisteminden bir adım önde olduğu olaydır.
Devlet okulunda okuyan zavallılar beyanı. :((
bütün sınıflarda yaşanan diyalog:
hoca:gud morning sınıf
sınıf:gud morning tiiçır
h:hav ar yu?
s:fayn tenks end yu
h:tenk yu sit davn.(karışık oturma sesleri)ayşe gel kızım şu defteri tahtaya yaz çocuklar siz de defterinize geçin.
gel gör ki eğitim sistemimiz bu.bizden bir bok olmaz bu hocalarla.
Vakt-i zamanında (#28807553) nümereli entry ile naçizane açıklamaya çalışmış olduğum sorunsalın dahil olduğu eğitim sistemi.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
Sebebi. Bizim öğrencilerimizin derste watsap feysbuk takılıp muhabbet şamata olarak dersi geçiştirip eve gidince tekrar yapmamaarıdır. Ama orospu çocuğu öğretmen hatta öğretmen denmeyecek varlıklar vardır. Üniverstede 500 kişilik bir ek şubedeki öğrencilerin tümünü sınıfta bırakacak kadar para göz alçak götoğlanları mevcut.
yıllar sonra parasız pulsuz yurtdısına cıkma hayalleri kurduran sistem. Allah cezanızı versin desem yeridir.
ingilizce dersinde matematik işlenir. Türkiye'nin matematik neti ortalaması ise aşikar
egolu iki çift laf konuşamayan işe yaramaz öğretmenlerle dolu olan sistemde fazlası beklenemez zaten.
hatası, pratik yapmaya elverişli bir ortam oluşturamamasıdır. memlekette ingilizce bilenlerin çok büyük kısmı okulda öğrendikleri üzerine pratik yapma imkanı bulmuştur. turistik bölgelerde, internet sohbetlerinde vs... çok iyi ingilizce bilen bir kişi, uzun süre konuşma, okuma veya yazma imkanı bulamazsa, ciddi anlamda unutkanlık ve kayıp yaşar. dolayısıyla sorun buradan kaynaklanır.

ama tabii ki öğrenciyi; "he, she, it için loves olur" diye şu 's' takısını koydurmaya zorlamaktan çok, karşısına bir dil bilen adam getirip konuşmasını sağlasan çok daha faydalı olabilir.
Tekniğin yanlış olmasından kaynaklanan duruma sebep sistem şimdi şöyle 4+4+4 ün ilk 4 ünün son senesi başlasa bu egıtim diyelim liseye gelene kadar yüzde 80 kelime yüzde 20 gramer üzerinden gitse mesele çözülecek adam gramer öģrense bile nası anlatacak acaba kelime öğrenme işi biraz öğrenciye kalıyor hevese yani ama gel gör ki onada saçma sınav sistemleri yüzünden gereken önemi veremiyor çocuklar sonra da dizi izlerken bi yandan alt yazı takip et işte olan bu.

Edit:lisede birde almanca vardır.aklımda kalan ise almanyadaki kuzenlere felan söyledigim benim almanca seviyem ich möchte fünf köfte cümlesi.
çünkü sana o dili öğretmekle görevli insanlar da ingilizce konuşamıyor rahat olun.
eheheh gülsek de doğru bir tespit. boş ders diye geçiliyor bu dersler. bence o kadar sınıflarda ders verileceğine 1 ay düzenli olarak ingilizce kursuna gidilse çözülür 15 senede çözülemeyen.

(bkz: türk eğitim sistemi çöplüğü)

öğretmenlerin de çok bir şey bildiğini düşünmemekteyim. sadece öğretilecek şeyleri bilirler. çünkü bunu yaşadım. öğrenememr sebeplerinden biri de öğretmenlerdir bence. daha nitelikli ingilizce öğretmenleri atanmalı.

(bkz: atayacağınız öğretmene sokum)