bugün

çok ilginç bir olay olsa gerek. bi de 10 yıl okuduktan sonra 12 ay yedek subaylık çıkarsa daha da ilginç olur, 3 ay için 10 yıl okumak gibi.

hiç değer muhabbetleri yapmayın, 15 ay yap bitsin işte okumaya niyetin yoksa, zaten 5 ay yaptıktan sonra alışırsın sisteme.
politik bir tercihtir. sistemin devamlılığı adına, kapitali koruyabilmek adına ölmeyi ve öldürmeyi reddetmektir.
politik bir tercih olan değildir bahsedilen, bahsedilen 5-6 ay askerlik için 4 yılını dandik bir bölümde geçirmek, ölümüne para yemektir.

korkacak bi şey yok askerlikten beyler, kimse kimseyi yemiyor çok dert etmeyin bu kadar.
adam okumayı seviyorsa okumalıdır, askere gitmek istemiyorsa gitmemelidir. senin israil gibi bir silah teknolojin olsun, israil nüfusunun yaklaşık 5'te biri nüfuslu orduya ihtiyacın kalmaz.
Eğer bir bakan ya da milletvekili oğlu değilseniz gereksiz bir endişedir. Türk evladı asker doğar. Erkek adam askerlikten korkmaz. 18 ay askerlik yaptım giderken endişeliydim dönmeyi istemedim. Ailenizden daha samimi arkadaşlar ediniyorsunuz ve belki bütün bir ömür süren dostluğunuz oluyor.
doktorlar mecburen yapar.
eğitim şart.
Unutmayınki en güzel muhabbetler asker ocağında dönermiş.
doktorları eleştirir bi de bu vatan hainleri.