bugün

oyun kurallarına göre oyun dışı unsurlar futbolcuya saldırırsa maç tatil edilir. hakem naptı. sikti anasını maçın.

barış şimşeğin hakem olmadığının kanıtı maçtır.
Bir maçta olamayacak ne varsa oldu sayılır aslında.
kesinlikle tekrarlanması gereken maçtır.
not: fenerbahçeliyim

tanim: eyyamcilar yuzunden besiktasin kitir kitir dograndigi mactir.
aslinda: tepki ,tayyip'in carsiya gostetdigi tepkidir. besiktas ve kasimpasa da bunlari sembolize eder.
(bkz: sussam gönül razı değil konuşsam gg)
yeter amına koyim maçıdır. fiko başkan çık artık sen de çirkinleş. sikicem senelerdir dönen dolaplardan kanser olduk.
kasımpaşa'nın tabir-i caizse 8taş'a döşediği maçtır.
ryan donk'un hareketinin direk kırmızı olması gereken maç. hatta donk'a 1 maçtan fazla ceza gerekir.

ama sahaya giren taraftarın ardında komplo aramak paranoyaklıktır. beşiktaş son 3 maçtır fernandes yüzünden çöküyor, haliyle fanatik bir beşiktaş'lı da çıkıp tekme atabilir. bu normal demiyorum ama 'o beşiktaşlı değildi' demek saçma.
hakem raporunu dikkate alırsa tff, müsabakanın sonucu böyle tescil edilecektir. saatler önce de başka bir giride belirttiğim gibi; eğer hakem raporunda ben topu mavili oyuncunun elinde gördüm, bir an şaşkınlık yaşadım ve tam ağzıma düdüğü götürüp müsabakayı durdurmak isterken mavili oyuncu elindeki topu faal olan topa fırlattı ama ben oyunu durdurup hakem atışı yapmak için düdüğü çaldım yazmış ise müsabakanın sonucu böyle tescil edilir ki sanırım gözlemci ve temsilci de hakemle müsabaka sonunda konuştuğunda benzer bir cevap almış. ha, bu ülkede hakem raporunu hiçe sayıp hakeme alenen tüküren ve küfürlü el hareketi yapan oyuncunun cezasını indirmişti yine bu tff.
kasımpaşanın futbolcu yerine yanlışlıkla yakartop oyuncusu oynattığı maç olmuştur.
Kasımpaşa'mın söke söke kazanıp , şampiyonluğa oynadığını tescillediği maçtır.
Kasımpaşa galibiyetiyle sonuçlanmış bir diğer maç. Kasımpaşa gerçekten iyi takım olmuş. yabancıları iyi. Galatasaray ve Beşiktaş'ta donk denginde bir defans oyuncusu yok. ofans oyuncuları da oldukça kaliteli bana göre. benim anlamadığım nokta Beşiktaş taraftarının kendilerini iyiden iyiye doğrandıklarına inandırmış olmaları. alt tarafı 4 galibiyet aldılar sezon başı. sonrası malum gs maçı zaten. o olaylar olmasaydı da Beşiktaş bugün Fenerbahçe'nin en az 10 puan gerisinde olacaktı. bu olaylar olmasaydı Beşiktaş gerçekten de bütün maçları ilk yarı bitiren falan bir takım mı olacaktı anlayamadım gitti. her neyse allah size sabır versin. gerçekten de Beşiktaşlı olmak istemezdim. bizimkisi aşk siz anlayamazsınız, biz sevinmek için sevmedikçilere de selam olsun.
Türkiye ligini bu sene daha izlersem şerefsizim dediğim maçtır. hani bir tiyatro oynuyorsunuz senelerdir ve o koyun taraftar kitlesini arkanıza alıp içeriden de çıktınız ama hala utanmadan pisliklerinize devam ediyorsunuz. diyin ki halka biz bu sene bu kupayı fenere vericez biz de böyle saçmalıklara şahit olmayalım. ugandada yaşanmayacak futbol katli bu ülkede yaşanıyor. bu mac da en tipik örneğidir bunun.
izlemeyen varsa not düşülsün; bu maçta ceza sahasında gol pozisyonunda olan bir futbolcunun ayağındaki topa rakip oyuncu ikinci bir topu fırlatarak pozisyonu baltalamış ve mikroorganizmalarına akıttığım hakem de bu harekete sarı kart vermiştir.
oyunun ana sponsoru
aziz ve tüpçü a.ş iyi seyirler diler..
türkiye futbol federasyonu'nun yeni bir skandalı. sadece bu kadar bu maçın açıklaması. recep tayyip erdoğan stadı, recep tayyip erdoğan çalışma tesisleri, recep tayyip erdoğan takımıyla oynuyorsun. skandal beklemiyorsun? yahu adamın isminin geçtiği her yer skandal. atamış bir tane adamı yönetime, geriye kalan boşlukları da mafya aziz yıldırım doldurmuş. herkesin ortak derdi de para olunca, yaşanılan skandaların çözümü yok. çünkü adamlar skandal. siyaset girmesin dediler, her taraf tayyip, her taraf allahu ekber... sesini aç eyy digitürk, tmsf tv...

olayların kurgusu rahat çözülüyor; ptt lig, tmsf tv, spor bakanlığı çaycısı federasyon başkanı, inşaatçı başkanlar. devlet ve devlet rantçılarının oyunu bu, oyundan parası çalınan yine halk.
bugün beşiktaş mağdur, yarın galatasaray, öbür gün fenerbahçe. bu adamlar nasıl para kazanacaksa, rant sırası kimdeyse ona geçiyor hak.

bizler de ağlayalım ekranlardan. öldürelim birbirimizi...

gelelim, taraftarın sahaya girmesi olayına. dünyanın her tarafında oluyor. sorumlular ağır cezalandırılıyor. olayın beşiktaşın başına sık gelmesi taraftar profilinin tezcanlı olmasına bağlanabilir ya da farklı sebeplere. fakat durum şu, orada futbolcunun başına bir iş gelseydi, olaydan yaklaşık 40 saniye sonra gelen güvenlik görevlileri mi suçlu olacaktı? onları oraya koyan yöneticler mi?
aklım almıyor, o adam o kadar mesafe kat ederken arkasından kimsenin koşturmamasını.

bir başka yönü de var. herkes kınıyor tv'de şu sıralar. adamın kardeşiyle röportajlar yapılıyor. suçlu profili çıkartılıyor. cezası tartışılıyor. neden fernandes? haftalardır hangi gazeteyi okusam beşiktaş ile ilgili sahadaki kötü oyunun sebebi fernanedese bağlanıyor. tvler bizzat adamın özel hayatını, içtiği içkinin duble hesabını yapıyor. yok fernandes tükürdü de böyle oldu zırvalığını kabul etmiyorum. adam yıllardır onbinlerce taraftarın önünde, ilk defa mı yuhlanıyor da tepki veriyor. velev ki ilk defa oldu, fernandes bunu yaptı, saldırılmalı mı? zaten cahillik akıyor ülkenin her yanından, kuruluyor insanlar. zaten tek eğlenceleri futbol. yarın iş yerinde konuşabileceği tek olgu futbol. fanatikliği de katarsak işin içine, sen bu adamı fitlediğin sürece bugün sahaya giren, yarın bıçaklayacak.
topyekun bir sorun var. ülkede sorun var futbolda mı olmayacak ?

tüketmeyelim birbirimizi. tüketelim şu başımızdaki garibanın tek keyfi olan futbolu bile mahvedenleri.
hakem maçın .mına koymuş, stadın adı recep tayyip erdoğan, kasımpaşa takımının sahibi ciner grubu ve burda herkes fenerbahçe ve aziz yıldırım' a sallıyor. müstehak lan size. daha beterini görün inşallah.
böyle giderse en çok entry girilen maçlardan biri olacak görünen.
Baris simsek'in en buyuk hatasinin, saldirgan fernandes'e vurduktan sonra maci tatil etmemesi olan mac.
besiktas'in tolga icin kazanmasi gereken macti ama tabi malum nedenlerden olmadi.
mahalle bakkalımız bu maçı yönetseydi bu kadar rezillik çıkmazdı. yine aynı mahalle bakkalı şuan tff yi yönetiyor olsaydı futbolumuz yine bu kadar rezillikler içinde olmazdı. utanç duyulması gereken maçtır. adamlar ellerinde top taşıyıp, elindeki topu rakip oyuncunun posizyonunu bozmak için topa atacak kadar ciddiye alıyor bu ülkedeki futbolu.
ana ligi mahalle maçına eş değer gören futbolcular var. bunu o futbolcunun ahlaki yapısına bağlayıp geçiştiremeyiz. tff ye bakın, spor programlarına bakın, spor basınına bakın o zaman anlarsınız neden mahalle maçına eşdeğer olduğunu.
bu ligin nasıl bir lig olduğunu aslında şikenin, şaibenin hiç son bulmadığını gösteren maçtır. yaptırım gücü olanların futbolu saha dışında kazandıklarını bir kere daha gördük.
hayatımda böyle saçmalık görmedim. bizim (galatasaray) pamuk ipliği defans da sıkıştığında böyle yapsın madem cezası da yalnızca sarı kartmış bari.
ha belki kasımpaşa kazanırdı belki berabere biterdi vs. nihayetinde dünyada görülmemiş bi gerzeklik sonucu hakem göz göre göre sonuca etki etmiştir. sahaya atlayan taraftar mevzusuna girmeyeceğim çok bişey anlamadım çünkü.

türkiye'de iyiyi bırak hakem diyebileceğimiz kimse yok. keşke yabancı hakemler iç saha maçlarını yönetse. avrupa maçlarındaki gibi biçmezler de hem.
50 metreye yakın sahaya gıren yabancı hayvanın kosarak futbolcuya tekme attıgı ve hıcbır guvenlık gorevlısın arkasında kosmadıgı olayın oldugu mactır.
hiç bir futbol severin kabul etmemesi gereken olay dır. malesef şampiyonluğa oynayan takım bana dokunmayan yılan bin yaşasın, bir diğeri daha bir kaç ay önce aynısı başına gelince çalmadık kapı bırakmadı, şimdi ise birileri ile araları bozulur korkusu ile seslerini çıkarmamakta lar. yazıklar olsun hepinize. tek umudumuz fifa. inşallah türkiye de futbolu bir kaç seneliğine yasaklarlar.
maçın tekrarı gündeme gelmez ise her türlü vukuatın bundan sonra sahalara düşeceğinin göstergesi olan maç.

umarım federasyon yeni bir kaosa sürüklemez ülke futbolunu. ceza verilmezse herkese örnek teşkil edecek zira.
sahaya giren seyirci sebebiyle değiş ancak kural hatası sebebiyle tekrarı ihtimal dahilinde olan müsabaka. ki kitap net olarak tekrar diyor. bakalım düne kadar, beşiktaşımızın hakkını yiyorlar, diye bağıran demirören adaletli bir karar verebilecek mi. gerçi dün tam tersi yönde karar verecekmiş gibi bir izlenim bıraktı ntvde. neyse.