bugün

padişahımız fatih sultan mehmet'in 21 yaşında feth ettiği istanbul'un fetih yılıdır.
Yazılısı bin dört yüz elli üç şeklinde olan, fatih sultan Mehmet in Istanbul u fethettiği tarihtir. Bu tarihte bir olay daha var, istanbul 53 günde kuşatiliyor, 1453'ün 53'ü ordan aklınıza gelsin. Bir de 1+4+5+3=13 ediyor. 13 sayısı ise gavurlarin uğursuz sayısıdır.
fatih'in çocukluğundan beri almak istediği konstantinopolis(istanbul)'in türkler tarafından fetih edildiği yıl.
Cağ açtı çağ kapadı denir hep de...
Avrupalı tarihçiler bu şekilde görmez hiç.

Orta çağ roma kilisesinin hakimiyet donemi olduğu için o gücün azalmasinı baz alır. Pek nokta atışı bir tarih de kullanmazlar.

Vatanhaini ilan edecekler siktirsin gitsin gogıla baksın.

Bilgi girdisi bu.
tarihte dönüm noktası.
kredi karti bulunca deneyeceginiz ilk sifreler arasinda.
görsel
görsel
Kredi kartından telefon şifelerime, pin koduma kadar kullanmakta olduğum sayılar bütünü.
1453. entrymi buraya girmek istedim. güzel istanbulun fethedildiği tarih.

--spoiler--
fsm sevdiğimiz bi abimizdi, janti bi adamdı adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi. mesala ben bilmem
çok gülerdi, ben gülmem
o kapıdaki arkadaş abi halka para dediğinde sırtını dönerdi, ben dönmem
fatih s mehmet, abi beni kapıdan al dediğinde dalga geçerdi, ben geçmem
fsm sevdiğimiz bi abimizdi ama, parayıda bi tuhaf dağıtırdı,
ne varsa elinde gene döner dolaşır onun elinde kalırdı, benim kalmaz
Bizde para masaya konur, herkes ihtiyacı kadarını alır ..
--spoiler--
tüm dünyayı etkileyen önemli bir işgalin tarihidir.
Başıma bir şey gelmeyecekse bu tarih bana istanbul'un fethini, fatih sultan mehmet'i, karadan yürütülen gemileri falan değil de şifreleri hatırlatıyor.

Bence da vinci'nin şifresi 123456 değilse büyük ihtimal 1453 olmalı. Hayır unutma ihtimali sıfır.
Bazı insanların herhangi bir yerde kullandığı şifre.
joseon'lu sejonun düşmanı kim jongseo'yu öldürüp joseon krallığını ilan ettiği yıldır.
türkiye nüfusunun %89.9999 unun kredi kart şifresidir.
iyi demişsin kenka.
istanbulun türkler tarafından işgal edilip, sömürülmeye başlandığı yıl.
Bakınız Türkiye deki bazı güruh rus ve Rum ağzıyla konuşur. Aynı şeyleri söyleyip, aynı şeyleri savunurlar.
Rum tohumlarını çatlatan yıl.
Fatih'in çocukluğundan beri almak istediği konstantinopolis'in türkler tarafından fetih edildiği yıl.
https://www.youtube.com/watch?v=6S-c2manAwA
bu tarih ikincisinin habercisidir. manevi fetih ile şehiri inşaallah temizleyeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=zHqwIyT-ZVE
castillon savaşı'nın tarihi.
Batının kalbine Fatih Sultan han ve yiğitlerinin kılıcının saplandığı tarih!
Sayesinde 13 sayısının uğursuz kabul edildiği yıl. Gerizekalı türk gençleri de "yha 13 çok uğursuz ama" diye ortada dolaşır. Embesiller.