bugün

iş bankası hesabımda olan miktar 14 liradır. dün bunu bizzat '' bi 50 lira çekiyim de ziraat borcumu ödeyeyim'' diyerek soluğu bankamatikte almış bir insan olarak bu başlığı açmaktayım. evet sigaraydı yemekti yol masrafıydı (izmir-istanbul-muğla bilet) derken hesabımda kalan para 14 lira. kyk kartımda param kalmadı ailemin bu parayla idare et bi süre dediği yaklaşık 250 lirayı 15 günde yemiş biri olarak 14 lirayla 7 nisan'a kadar nasıl geçinicem kara kara düşünüyorum dün akşamdan beri. kısa kısa tasarruflar yapmaya başladık aslında son 3 gündür, yemekleri evde yememiz olsun, sigarayı oda arkadaşımdan otlanmam olsun bu gibi şeyler işte. ama 10 gün boyunca elimde kalan tek para 14 lira o yüzden bu 14 lirayı iyi değerlendirmem gerekli. sizden istediğim şey bu 14 lirayı benim katlamam lazım ta ki kyk yatana kadar. bana yardımcı olur musunuz ?
para dilenmiyorum tabi yardımcı olun derken, iddiada banko maç olur, sayısal loto olur, at yarışı olur... bi şekilde benim 10 gün hayatta kalmam lazım. banko maç olursa iyi olur 14 lira basıp 20 lira geri kazanıcak şekilde banko maça bile varım bee...
senin için bir fırsat parasız yaşamayı öğrenmiş olursun sigarayı bırak mesala.
Sigara içen öğrenci mi olur sorularını akıllara getirmiştir.
seni bim bile kurtaramaz kardeş.
yaşanabilirse iyi bence gerci yaşayanlarda var.
bu zor duruma kimse düşmemeli. harekete geçmeyi gerektiren durum.

lakin, her zaman değil.

içinde sigara, kumar gibi serzenişler olduğunda önce yardım etme arzumu sonra da acıma hissimi öldürür bu misal.
düşünce yapısına bakınca imkansızdır. abiciğim bak bir abin olarak yazıyorum. cebindeki son 14 lirayı iddiaya at yarışına falan yatırırsan ufak çaplı bir mucize olmadıkça eldeki bulgurdan da olursun. o 14 lira çok az bir ihtimal ile 2 gün yetecek iken 2 saat dayanamayacaksın. hoş bir durum değil ama borç iste arkadaşlarından banka kartım var diyorsun onun bir ek hesap limiti vardır 500 lira civarı onu kullan.
dolabımda çıkan bozuk paralarla 4 yumurta aldım ki yumurtanın tanesinin 75 kuruş olduğunu bugün öğrendim şok oldum. kartımdaki 14 lirayla sigara ve 1 ekmek alıp 12.50 tl ödedim. artık kartımdaki parayı kullanamam. mutfak dolaplarını karıştırırken memleketlerine giden oda arkadaşlarımın mutfak çekmecelerinden birine zulaladığı 2 yumurta ve 2 hazır çorbayı buldum sanırım 3-5 gün daha dayanabiliriz..

bu arada şuan arka fonda çalan müzik http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU

edit; hayatımda ilk defa bu kadar fakirlik çekiyorum laa.
pantolonumu kirliye attım dolabımdan kapri buldum onu giydim cebinden 1 lira çıktı bi şekilde şansımız yaver gidiyo galiba.
sözlükte bir ton fakir olduğunu görmemize vesile olan durum. ulan adamlar gelip birde burada ahkam kesiyorlar her konuda, memleket kurtaranı filan var. daha kendi karınlarını zor doyuruyorlar.