bugün

mustafa denizli'nin ibrahimovic i yedek soyundurup halen oyuna almadığı maç.
(bkz: 14 aralık 2015 beşiktaş muslera maçı)
galatasaralılar için tam bir kaos maçı.
oyun olarak Beşiktaş Yıldız Tilbe ise galatasaray Tuğba ekinci'dir. daha fazla sözüm yok.

not:fb
muslera nın çabası Beşiktaşımızın galib gelmesine engel olamamıştır.
öncelikle diyeceğim bjk bu sayede kazandı diye anlaşılmasın bjk daha üstün oynadı berabere kalsa ya da kaybetse yazık olurdu zaten ancak mete kalkavan denen hakem yönetim anlamında galatasaray takımının içine etti, galatasaraya sıkılmadan sarı kart verirken ve de galatasarayın faullerini vermezken, bjkli futbolculara dokunulduğu anda galatasaray aleyhine faul vermekten hiç kaçınmadı.

edit: millet sağlam basmış eksiyi ama bu bjknin daha iyi oynadığını, galatasarayın kötü oynadığını değiştirmediği gibi mete kalkavan denen adamın vurana bir de ben vurayım mantığı ile galatasarayı katlettiği gerçeğini de değiştirmez.
NOT DUSULSUN,
BESIKTAS GALATASARAYI EZEREK OYNAMISTIR,
GALATASARAYIN CILIZ 2 SUTU VARDIR, GOLDE ORTSAHAYA CIKAN KALECEMIZIN HATALI VURUSU SAHADA 2 OYUNCUUN ONUEN DUSMESIN DERDIM BIRININ DUSTU, DiĞERi SELCUKTU OYLE GOL ATTILAR, MUSLERE KAHRAMAN OLMUSTUR.
HAKEM SONUCA ETKI ETMEMISTIR, YILLARCA MACLARDA DOGRANAN BESIKTAS OLDUGUNDAN YENILINCE BAHEN BULMAYACALSITILAR AMA MACIN 90DK ARSIVLERDEVARDIR ACIN IZLEYIN.
Galatasaray denen bal takımın sonunun geldiğini gösteren maç. Evet.
Muslera'nın topla oynama yüzdesinin Gs'nin takım olarak oynama yüzdesinden fazla olduğu maçtır.

emek hırsızı yere düşemedi bu sefer.
beşiktaş'ın lizbon hezimitinden sonra açıkçası böyle bir performans göstereceğini tahmin etmiyordum.
bana sorarsanız lizbon'da daha iyiydi. ama malum bireysel hatalar neticesinde kaybetti.
çok üzgünüm, derbi maçı kazanmamıza rağmen üzgünüm. geçen sene çeyrek finalden dönmüş takım bu sene daha iyisini yapabilirdi. ama dejavu yaşadık. brugge maçındaki bireysel hata lizbon'da da nüksetti. inanılır gibi değil. herneyse futbolun gerçeği ileri bakmaktı.. ve beşiktaş bunu başardı. her yönüyle mükemmel oynadığı maçı yine bariz kaleci hatasıyla yediği golle geriye düşmesine rağmen bana göre maçın en iyisi olan muslara'nın da hatasıyla hemen maçı geri döndürmeyi başardı. gol biraz gecikmiş olsa senaryo farklı olabilirdi. töre'nin golü ve duygulsal gol sevinci(avcuyla yüzünü kapayıp, onu büyeten ve maçı izleyen ninesine gönderme) görülmeye değerdi. geçen yıl derbi kazanmadan zirveye tutunabilmeyi başarabilmiş fakat, sezon sonunu görememiştik. ama şimdi ayağı daha yere basan, daha tecrübeli, daha kendinden emin bir takım görüyorum. umarım sezon sonuna kadar bu istikrar devam eder. ilaveten devre arasında mutlak surette kaleci transferi yapılmalı, yoksa ahlar vahlar arasında kaybolur gider koca sezon.
mustafa denizli'nin maç sonunda hakemlerle ilgili konuşmasını ilginç buldum.
bu takımdan bir cacık çıkmayacağını, bir kaç ay önce yorumculuk yaptığı tv kanalında dile getirmişti zaten.
hakemlere saracağına devre arasında yapacağımız ciddi takviyelerle takımı ayağı kaldırmaya çalışacağız demesi daha mantıklı olabilirdi. garip.

ve türkiye kupasının başlaması beşiktaş için çok önemliydi, bu anlamda bakılırsa sevindirici.
motta, serdar, cenk, günay, franco iyileşen veli, tolgay gibi oyuncuların hazır olması için maç oynamaları gerekir.
herşeyi bir kenara bırakıp önemli bir artıdan bahsetmek istiyorum; 11 çıksın, yedek oynasın, formayı sırtına geçiren her oyuncu büyük bir özveri ve istekle mücadele ediyor. bu çok mutluluk verici bir şey. yedek kaldığı için hocaya küsen tavır koyan yerini yadırgayan yok gibi. diğer takımlarda gördüğümüz ilginçliklikler bu takımda yok. bunu başaran hocayada teşekkürler.
(#30576837)
otoban farelerini derin kedere gark ettiren maç. neredesiniz lan iyi gün taraftarları ? kayboldunuz bir anda. ahahah. kendinize gelin lan. 20 aralık'ta akhisar ile 3.'lük için ölüm kalım maçına çıkacaksınız. ahahah.
iste bunlar hep kartal dedigim mactir. besiktasli olmak farklidir, kaybetseydik bile biz onun kanatlari olurduk.
özet ve golleri burada olan maç.

http://www.ligtv.com.tr/l...2-1-galatasaray-mac-ozeti
(#30544501)

54. dakikada wesley snejder'in galatasarayı 0-1 öne geçirdiği, 56. dakikada mario gomez'in skor'u 1-1 berabere taşıdığı, 74. dakikada gökhan töre'nin beşiktaşı 2-1 galip getirdiği maçtır...
Beşiktaş'ın eze eze aldığı maç.

Muslera gününde olmasa rahat 4 yerdiniz amk hiç boşuna hakemdi, haksızlıktı ayağı yapmayın.

Artık bundan sonra Başınızı eğin ve şampiyonun önünü açın..
biz beşiktaşlılarınsabah seksi niteliğindeki maç. olum beşiktaş ne kadar güzel birşey lan.
beşiktaş 3 puan almıştır, gs ise Neyse.
(bkz: #30571897) demiştik ama inanmadınız.
bir fenerli olarak söylüyorum hayatımda izlediğim, bir takımın diğerini oyun olarak en çok ezdiği bitirdiği derby. haklı galibiyet.
beşiktaşın izleyenlere futbol resitali sunarak kazandığı maç.
BiR GALATASARAYLI OLARAK BEŞiKTAŞLILARI TEBRiK ETTiĞiM MAÇTIR.

ÖZELEŞTiRi KISMINDA iSE YILLARIN GALATASARAYLISI OLARAK BU KADAR ÇOK KAYBETMEK iSTEDiĞiM ZAMAN OLMADI HiÇ.
SANKi HER YENiLGi YÖNETiMiN GiDiŞiNi HIZLANDIRACAK GiBi GELiYOR. ARKA ARKAYA YENiLELiM, FARK YiYELiM iSTiYORUM.
SIRF LiSE HEGOMANYASINI DEVAM ETTiRMEK iÇiN SAÇMA BiR GELENEĞE KURBAN GiDEN GALATASARAYIMA GELEN BASiRETSiZ, BECERiKSiZ YÖNETiCiLER ANCAK BU ŞEKiLDE GiDER.

BASiRETSiZ VE BECERiKSiZLER. TRANSFERiN SON HAFTASINA KADAR iBRAHiMOVIC BEKLiYOR MiLLET ÇIKIPTA DEMiYORSUN ALAMAYACAĞIZ. NEDEN? KOMBiNE SATIŞLARI MI ETKiLENiR? YAV ARKADAŞ iNSANLAR FORMA ALMADI?
SON HAFTA ÇIKIP iBRA YOK AMA BiRiNi ALACAĞIZ DiYORSUN.
grosskreutz GETiRiYORSUN. ONU DA YETiŞTiREMiYORSUN.
MELOYU SATIYORSUN.
ALDIĞIN KiMSE YOK.
SABRiYE ZAM YAPIYORSUN.
TRANSFER YAPAMADĞIN TAKIMIN BAŞARILI TEKNiK DiREKTÖRÜNÜ GÖNDERiYORSUN.
PEŞiM PARA ÖDEYEREK MUSLERAYI ELEŞTiREN ADAMI GETiRiYORSUN.
SEZON BAŞINDA 4 YILDIZI VAR BU TAKIMIN. TÜRKiYENiN EN BAŞARILI KLÜBÜ BU. EN FAZLA ŞAMPiYON OLAN KLÜBÜ.
BUNU PAZARLAYAMADIN SEN DURSUN.
FORMA REKLAMI ALAMADIN.
DUMANKAYA DiYE BiR ŞEY YAZIYOR ŞiMDi FORMADA.
SORARIM SANA DURSUN SUAT ALTIN iNŞAAT KAYSERi ERCiYESPORDAN FARKIMIZ NE?

ADAM GiBi ÇIKIP DESEYDiN SENE BAŞINDA. BU SENE TRANSFER YOK. ELiMiZDEKiLERDE DE KISITLAMAYA GiDECEĞiZ.
KISACA FEDA DESEYDiN DURSUN. iNSANLARI BEKLENTiYE SOKMASAYDIN KEŞKE.
HALA 6 AY SÜRE VERiN KiMSE DURAMAZ DiYORSUN BiR DE.
SiKTiR GiT LÜTFEN DURSUN.
çok güzel bir galibiyet oldu.
https://www.youtube.com/watch?v=O5kJtMz0fwE
https://www.youtube.com/watch?v=xOSdlfK3JT4 bu takıma şampiyonluk yakışır.
Beşiktaş'ın Galatasaray'ı ezdiği maçtır. son yıllarda böyle aciz düşürmemişti derbilerde hiç bir takım.Tebrikler BEŞiKTAŞ.Galatasaray'dan ricam gücenme, bir de soru;
(bkz: Koyduk mu)
şampiyonluğunu ilan etmiş bir beşiktaş ve 4.lüğü garantilemiş bir galatasaray maçı gibi geçen maç.

galatasarayın golüne kadar maçı zevkle takip ettim. günayın topu ıska geçmesi ve galatasarayın beşiktaşın kalesine dahi gelememesine rağmen gol atması, sneijderin ve gs li futbolcuların bu balık basbalık gole utanmaksızın sevinmeleri sonrası böyle adaleti böyle şansı sikeyim diyerek maçı kapatmıştım. zira beşiktaş abartmadan söylersek kaleci muslera olmasa en az 2 0 önde olmalıydı. 5 6 gol pozisyonu vardı. hal böyle olunca büyük bir sinir moral bozukluğuyla maçı kapattım tabi bende. sonra cs go oynamaya başladım. tabletimden 1 dk sonra bildirim geldi beşiktaş anında 1 tane sıkılamış. moral buldum ama hala maçı izlememeye kararlıydım cs go ya devam ettim bir bildirim daha geldi ve gökhan töre nin gol haberini aldım. maçı izlemeye hala niyetim yoktu çünkü son dakikalarda bir beşiktaş kanseri yaşanabileceğini düşünüyordum cs go ya devam ettim ve hiçte kanser olayı yaşanmadan maçın bitmiş olduğunu öğrendim. maç bittiğinde içimde sevinçten çok huşu vardı. sneijderin ve gs li futbolcuların o gole sevinebilecek kadar düşmeleri beni derinden yaralamıştı ve beşiktaş maçı kazandığı için adaletin tecelli etmesi duygusunu yaşadım sevinçten çok.

maç başlığını 40 gün önceden hortlatan renkilerin götüne girmiştir umarım bu galibiyet. ergen rekabetçisi olmayan galatasaray taraftarına da samimi olarak geçmişş olsun diliyorum.
güncel Önemli Başlıklar