bugün

3 gün sonra anca s.kindirik bir espri üretebilmişleri gösteren maç.
Fabriciğim golü o şekilde yemenin nelere mal olduğunu görüyorsundur umarım.
(bkz: bir eziktaş klasiği)
(bkz: kova fabri)
son 20 dakika beşiktaş'ın ortasahası çöktü bu maçta. oğuzhan düştü, talisca düştü, atiba tek başına debelenmeye başladı. necip, tolgay ve gökhan inler girdi ilginçtir onlar da ilaç olmadı.

o gol fabri'nin nazar boncuğu olsun, ikinci maça eksik çok ama işallah ikinci maçta basit hatalar yapmayız, gol atınca maçı bırakmayız.
ulan neyse ne her şey bitmedi sadece tek bir golle yarı finale çıkabilir beşiktaş.
analizlerin boşuna kasıldığı maçtır. atamayana atarlar kadar basit bir özeti var aslında. fabri'yi yermenin de hiç alemi yok.
Tribünü ağırlıklı olarak milliyetçi, ırkçı ve göçmen karşıtı kesimlerden oluşan Lyon tribünü dün gece ailesiyle maça gelenlere saldırmaya kalktı ve boyunun ölçüsünü aldı. Yaşanan olaylarda kendi kulüplerinin sorumluluğu yokmuş gibi rövanş maçında can güvenliğimiz olmayacak diye çığırtkanlık yapıp maçı seyircisiz oynatmaya çalışıyor Fransız kulübü..
Tüm bunlar sonrası aklı evvel TRT spikeri gibi mevzuyu Ermenilere yıkan , ya da milliyetçi şoven yorumlarla meseleye yaklaşanlara burdan ekmek çıkmaz. Faşizm nerden gelirse gelsin sahada da tribünde de yeneceğiz ! Beleştepe.
Fabrinin kendini muslera sanarak hatta messi sanarak tum takimi hemde ceza sahasi icinde calimlamaya calismasini gördüğümüz ama sonucu feci olan mac.
Her neyse lyon dan da bir tirt olmaz. Besiktas bu lyonu arenada silker.
tüm beşiktaşlı arkadaşlarımdan özür dilediğim maçtır. resmen totem gibi birşey oldu. benim yüzümden yediler o iki saçma golü de. 81. dakikada gözüm kapanmış, açtığımda 86. dakikaydı. olan olmuş. sonra gözüme uyku girmedi.
(bkz: futbolda dün yoktur bugün vardır)

beşiktaşın dün 1–0 önde tamamladığı maçı bugün fabrinin, park olympique lyonnaiste binlerce fransız seyirciyi şoka sokan çalımlarıyla 2–1 kaybettiği maç.
Beşiktaş'ın her türk takımı gibi iyi başlayıp sonunu getiremediği maç. Saha içi organizasyonu olarak avrupa futbolunun gerisindeyiz ki türkiye'nin saha içi organizasyonu en iyi takımı idi bugün Lyon ile oynayan. Beşiktaş maça çok iyi başladı. Golü attı, ilk yarı fazla sıkıntı yaşamadan devreye attı kendini. Ama, ikinci yarıda türk futbolunun kronik sorunu baş gösterdi. Oyunu pas yaparak tutma konusunda avrupa futbolunun fersah fersah gerisindeyiz ki türkiye'nin en iyi pas yapan takımı Beşiktaş. 5 pas üst üste yapamadı beşiktaş koca bir ikinci devre. Cenk, ıssız adam yalnızlığında takıldı ileride tek başına. Bir forvet; eğer fenomen ronaldo değilse, top alamadığı takdirde stop eder. Cenk te stop etti. Talisca, kötü bile oynamadı, resmen rakibe oynadı. Çıkması gereken Oğuzhan değil oydu. Mitrovic'e koşu yarışı teklif ediyorum. Ben geri geri koşacağım, o normal. Avans bile veririm. Adam tank lan resmen. Bu seviye, böyle bir ağırlığı kaldırmaz. Neticede ikinci yarı fark ta olabilirdi. ikinci maç çok zor. Roma'yı yakan Lyon, vodafone arena'da en az bir tane atar. Zor yani...
görsel
beşiktaş 1 gol atınca karşısında gençlerbirliği falan olduğunu düşündü galiba. çeyrek finale bile balına gelen takımdan ancak bu kadar olur.
Kendi elimizle yenildiysek, kendi elimizle de turu geçeriz.
fabrinin yaptigi hatadan cok beraberlik golune uzuldum sonucta 1-1 ile 2-1 arasinda cok fark yok benim gozumde.
Beşiktaş'ın bu gün yediği boklardan ders çıkartmasını umduğum maç.
Lyon kafası kopuk tavuk gibi çaresiz bir ilk yarı pynadıktan sonra neden tek avantajı hücum olan bir takıma karşı yaslanırsın ki?
Bir şekilde gol atıyor bu takım yersen bile 2.yi atıp kopartabilirdin.
Lacazette dediler dediler emenikeden bir farki yoktu. Vanbuena on plandaydi ve picin yemesi gereken kirmizi kart da cabasi. Deplasmanda gol avantaji ile evimizde iclerinden nasil geceriz suan onu planliyoruz.
Manu bu kupayı alır fazla kasmaya gerek yok adamlar yedek kadroyla çeyreğe kadar geldiler ki bugün maçta da romero falan oynadı. Final Manu - Lyon(Ajax) olur.
sen itekaka zorla 83. dakikaya kadar 1-0 önde gel bir gol ye aradan 2 dakika geçmeden birde üstüne fabriconun asisti ile 2. golü ye. afiyet olsun kartal ailesi.cidden çok komikler ya hahah.

not: musleraspor.
Lyon taraftarının şoka girdiği maç.
Adamlar yenilgiyi kabullenmişken 2 dakikada galip duruma geçtiklerine inanamadılar.
Tam bir salaklık, ikinci bir fevzi vakası.
Lyonun Beşiktaş'a boru döşediğini düşünenler varsa bir daha düşünsün, Beşiktaş himself yapmıştır.
Beşiktaşın alnının akıyla maça çıkıp, çılgınlar gibi top oynadığı ve fabrinin bütün bunları tek hata ile çöpe attığı karşılaşma.

Lyon da baya şanssızdı bunu söylemeden geçemeyeceğim. Hakem iyiydi bu arada. Tur istanbul'da beşiktaşım güveniyorum sana. Güveniyoruz sana.

(bkz: galatasaray)
futbolun 90 dakika olduğunu tekrar hatırlatmış maç.
1-0'ın üstüne yatmaya çalışan beşiktaş'ın babayı aldığı maçtır. lyon bok gibi top oynadı, saçma sapan goller kaçırdı beşiktaş iyiydi falan ama bunları bi kenara bırakalım. 15. dk'da gol atıp 65 dk boyunca skorun üstüne yatmak nedir ya? hele ikinci yarıda sikti attı maçı beşiktaş, top oynamadı amk futbol katilleri. böyle de sikerler adamı iki dk'da işte. hem üzüldüm hem sinirlendim.
Maçın başında gol atıcam sın ama 2 yiyeceksin deseler kabul ederdim. Abou yok Q7 yok ver yansın deplasman golümüz olurdu. Ne vardı bi 65 dakika hayal kurduk. Varsın bizim eve kalsın 1 0 turu getiriyor...
Fabri fifa 2007 deki begginner kaleciler gibi öyle gol mü yenir.
Galibiyetle üst tura çıkacağımız Chelsea maçında beraberliğe yatıran Lucescu dan beri bu kadar sinir olmamıştım. ilk 20 dakika baskı kursak 2 yi 3 ü atardık, hadi adamları yorup ezecekler dedim bekledim. Oyuncu değiştirMedik, 60 tan sonra basacağız herhalde dedim. Ya arkadaş, hangi takım 50 dakika yatıp skor korumuş şimdiye kadar? 75 te yenileceğiz ulan dedim, şoM ağzıma edeyim. Adamların yarısı sarı kart görmüş ayağımızda top tutamadık. Şu maçta fark atıp işi bitirmeyi düşünebilecek, görebilecek çapımız yokmuş. inşallah bu hataları rövanşta tekrar etmeyiz ama bence gereksiz yere zora girmiş turdur.