bugün

Derdini bi türlü anlatamamışsa demek.
başka bir rivayete göre 224bin dir.
hadistir. hani şu hz. ayşe konusunda işinize geldiği için sımsıkı sarıldığınız, namaz rekatlarında işinize gelmediği için reddettiğiniz hadisler. yavudiler bilmez dediler kahvede.
allah tarafından insanları uyandırmak ve doğru yola, kulluğa çağırmak için gönderilen elçiler. hz. adem (as) ile başlar hz. muhammed (sav) ile son bulur.
Allah hiçbir millete uyarıcı, peygamber göndermeden azap etmeyeceğini bildiriyor.Dünya üzerine yaşayan insanları düşünürsek 124 000 millet kavim gelmiştir ve o kadar peygamber gelmesi doğaldır.Allah anlatmadığı yerden sormaz insana.
sayıyı görünce şaşırıyor insan bir yandan da düşünüyor vay be bu kadar peygamber gelmiş demek ki insan oğlu sıkıntılı, doğru yoldan sapmaya aşırı meyilli bir canlı grubuymuş.
123.975 tanesinin adı bilinmez.

adı bilinenler:http://www.islammerkezi.c...beler/kurandaadigecen.htm
124.001...

(bkz: hasan mezarcı)
Burdan bazı cevap yazan mallara sesleniyorum senin vücudunu tamamlamak için milyonlarca hücre hatta daha küçük yapı birimleri oluşturmuş allah kendi dinin tamamlamak için 124.000 peygamberde gönderebilir. insanoğlunun yaratılışından bu yana birçok nesil değişmiştir. Allahım dinsizleşerek kendini akıllı sananların şerrinden koru bizleri.
henüz kesin bir sayı bilinmemektedir, insan oğlunu 124 000 yola sokamamış işte o derece yani. gidişimiz hayır değil.
allah'ın dinini tamamlamak üzere gönderilmiş elçilerin sayısı.
adem (as) hilal idi, hz. muhammed (sav) ile dolunay tamamlanmıştır.
dinsizleirn tek oyuncağı dinle dalga gecer olmuş geçin geçin inanmasanızda bu işin mahşeri var orada devam edersiniz Miiiiiiiiiiii görürsünüz.
(bkz: nerede)

ben ikna oldum...
100 bini adana'ya gelmiş ama faydalı olamamış olanlardır. ağızlarını yine de bozuyorlar düzeltemiyoruz.
100 bini adana'ya gelmiş ama faydalı olamamış olanlardır.