1. 1.
  allah tarafından insanları uyandırmak ve doğru yola, kulluğa çağırmak için gönderilen elçiler. hz. adem (as) ile başlar hz. muhammed (sav) ile son bulur.
  3 -1 ... kitkitkat
 2. 2.
  123.975 tanesinin adı bilinmez.

  adı bilinenler:http://www.islammerkezi.c...beler/kurandaadigecen.htm
  2 -1 ... voeeeeey
 3. 3.
  allah'ın dinini tamamlamak üzere gönderilmiş elçilerin sayısı.
  adem (as) hilal idi, hz. muhammed (sav) ile dolunay tamamlanmıştır.
  1 ... kitkitkat
 4. 4.
  Kuran'ın, asırlar sonra yalanının ortaya çıkmaması için peygamber sayısını esnetebilmek amacıyla ortaya attığı söylemdir. Çok da sağlam yalandır ki, yirmibirinci yüzyılda Kuran'ın çökertilememesi bu palavranın üzerinde çok düşünüldüğünün kanıtıdır.
  -3 ... erdoganuzun
 5. 5.
  sayıyı görünce şaşırıyor insan bir yandan da düşünüyor vay be bu kadar peygamber gelmiş demek ki insan oğlu sıkıntılı, doğru yoldan sapmaya aşırı meyilli bir canlı grubuymuş.
  1 ... be different
 6. 6.
  Allah hiçbir millete uyarıcı, peygamber göndermeden azap etmeyeceğini bildiriyor.Dünya üzerine yaşayan insanları düşünürsek 124 000 millet kavim gelmiştir ve o kadar peygamber gelmesi doğaldır.Allah anlatmadığı yerden sormaz insana.
  2 ... bysmail
 7. 7.
  henüz kesin bir sayı bilinmemektedir, insan oğlunu 124 000 yola sokamamış işte o derece yani. gidişimiz hayır değil.
  1 ... on the road of heaven
 8. 8.
  Burdan bazı cevap yazan mallara sesleniyorum senin vücudunu tamamlamak için milyonlarca hücre hatta daha küçük yapı birimleri oluşturmuş allah kendi dinin tamamlamak için 124.000 peygamberde gönderebilir. insanoğlunun yaratılışından bu yana birçok nesil değişmiştir. Allahım dinsizleşerek kendini akıllı sananların şerrinden koru bizleri.
  1 -1 ... elektroiktisadidesignerist
 9. 9.
  sayı vermek tamamen yanlıştır. sayısız peygamber geçmiştir. kuranda peygamberler arasında adı anılmayan sayısız peygamber vardır. hatta tevratta ve incilde de. kuran dışı peygamberler danyal, habakkuk, gideon, hezekiel vs dir.
  2 -2 ... selia
 10. 10.
  Derdini bi türlü anlatamamışsa demek.
  6 ... drama