bugün

gönderilmiş peygamber sayısı imiş.
dinsizleirn tek oyuncağı dinle dalga gecer olmuş geçin geçin inanmasanızda bu işin mahşeri var orada devam edersiniz Miiiiiiiiiiii görürsünüz.
(bkz: nerede)

ben ikna oldum...
124.001...

(bkz: hasan mezarcı)
hadistir. hani şu hz. ayşe konusunda işinize geldiği için sımsıkı sarıldığınız, namaz rekatlarında işinize gelmediği için reddettiğiniz hadisler. yavudiler bilmez dediler kahvede.
124 000 + 1. Rica ederim. Adapazarılı isa hasan mezarcı'yı ne çabuk unuttunuz?
5milyar (dünyanın ömrü) bölü 124000 yaklaşık 5bin yılda bir gökten zembille inen desek çok da mantıksız değil olabilir 5bin yılda 1elçi ki elçiye zeval olmaz ki hepsi dışlanmış dünya normalde milattan say 2000de 7milyar şuan ki nüfüs yaklaşık 5binde hadi dedin 15milyar insan sonuç kaba matematik 5bin yılda 1 kişi 15milyar insan için elçi oldu elçiye zeval olanlar zaten bilinmiyor bence olmamış olması imkansız tarih matematik nüfüs bağlamında sonuç budur evet bir daha yazıyorum 5bin yıl içerisinde sadece 1 kişi 15milyar insan için elçi olmuştur yani eğer elçiye yaklaşmak istesen 15milyar insan geçmeden ulaşamıyorsun şu da var bir eksiği değil 15milyarıncıyı geçmezsen yinede ulaşamayabilirsin deli kastım neyse.
Her biri en az kırk yıl yaşasa, aynı anda var olmamış olsalar ve iyi ihtimalle aralarında bir on sene olsa(çok iyimser bi ihtimalle.) 620bin yıl yapar. Bilinen en eski insanlık 20binli yıllara dayanıyorken fantastik komedi filmi tadındadır.
dünyaya değil 124 bin peygamber, milyar peygamber gelse yine kurtaramaz. şeytanın çeldiricileri daha tatlıdır her zaman insanoğlu için.
124 bin Peygamber Kuran'da geçmez.
ilgili hadislerin de doğru olduğunu sanmıyorum.
100 bini adana'ya gelmiş ama faydalı olamamış olanlardır. ağızlarını yine de bozuyorlar düzeltemiyoruz.
100 bini adana'ya gelmiş ama faydalı olamamış olanlardır.
Adem den Hz Muhammede kadar yaşayan insan nüfusunun da azlığını hesaba katarsak. her iki kişiden biri peygambermiş aq dedirttiren önermedir.

Daha ortaçağda Dünyanın nüfusu bir kaç yüz milyona ulaştı lan! Öncesini düşünün...
başka bir rivayete göre 224bin dir.
görsel
herkes peygamber olmuş. bende peygamberim galiba.
O zamanlardaki insan nüfusuna bakılacak olursa abartılı bir sayıdır.
ya din bu, 124 000 de olur 12354103$041 gibi bir sayı da olur. peygamberler var herkese gönderildi.
kanıt?

kuranda yazıyor. bide sadece sayı yazıyor. adları bile yok, çok enteresan dikkatinizi çekerim bu konuya.

palavradır.

ayrıca toplumlar hiçbir zaman daha iyi bir açıklama varken daha kötü bir açıklamaya ihtiyaç duymaz.

yani şuna geliyorum. bize gelişim çizgisi çok tanrıcılıktan tek tanrıcılığa geçişi gösterdi. yani zaten adamlar tek tanrıcı ve ellerinde bunu güzelce açıklayan kitap varsa, bildiğini unutup çok tanrıcılığa evrilmez.
(bkz: kusuratlı rakam vereyim ki salladığım anlaşılmasın)

hayır neden 100bin, 150bin değilde 124bin. 124 bin nedir yahu.
Derdini bi türlü anlatamamışsa demek.
Burdan bazı cevap yazan mallara sesleniyorum senin vücudunu tamamlamak için milyonlarca hücre hatta daha küçük yapı birimleri oluşturmuş allah kendi dinin tamamlamak için 124.000 peygamberde gönderebilir. insanoğlunun yaratılışından bu yana birçok nesil değişmiştir. Allahım dinsizleşerek kendini akıllı sananların şerrinden koru bizleri.
henüz kesin bir sayı bilinmemektedir, insan oğlunu 124 000 yola sokamamış işte o derece yani. gidişimiz hayır değil.
Allah hiçbir millete uyarıcı, peygamber göndermeden azap etmeyeceğini bildiriyor.Dünya üzerine yaşayan insanları düşünürsek 124 000 millet kavim gelmiştir ve o kadar peygamber gelmesi doğaldır.Allah anlatmadığı yerden sormaz insana.
sayıyı görünce şaşırıyor insan bir yandan da düşünüyor vay be bu kadar peygamber gelmiş demek ki insan oğlu sıkıntılı, doğru yoldan sapmaya aşırı meyilli bir canlı grubuymuş.
Kuran'ın, asırlar sonra yalanının ortaya çıkmaması için peygamber sayısını esnetebilmek amacıyla ortaya attığı söylemdir. Çok da sağlam yalandır ki, yirmibirinci yüzyılda Kuran'ın çökertilememesi bu palavranın üzerinde çok düşünüldüğünün kanıtıdır.
güncel Önemli Başlıklar