bugün

alex de souza kişisidir, bu hayvani istatistiğe şapka çıkarmamak ayıptır.
(bkz: gol yapmak)
birde hakeme ağır hakaret etmesine rağmen sahada kalmış futbolcudur.
(bkz: alex in adamdan sayıldığı bir ülkede yaşamak)
Türkiyeye Gelmiş En iyi Yabancı Futbolcudur.
fenerbahçe forması ile çıktığı 325 maçta 164 golü 128 asisti bulunan futbolcudur.
kart görmemesi hakemin ayıbıdır istatistiki başarısı onaylanmalıdır.
türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı olabilmesi için edirne dışında da icraat yapması gereken futbolcu.
kendine tapan taraftarına hırsızsınız diyen hagi değildir. her zaman alçak gönüllü, polemiğe girmeyen sadece işini yapan, hatta fazlasını yapan harika alextir.
zamaninda kendi milli takimina dahi cagrilmayan bir futbolcunun turkiyede kral olmasi. ustumu ortde olem.
Türkiyede şu anda oynayan en iyi yabancı oyuncudur. Cekemeyen şahıslar artık 3 yıl boyunca konusurlar .
6 yılda yapmıştır efendim. yılda ortalama 15 gole denk gelmiştir. hakan şükür'ün türkiye liginde 250 golü aştığını düşünürsek pek de başarılı bir grafik denemez.
Türkiye ligi için yetenekli futbolcunun yapacağı bir istatistik.
türkiye'de oynamış yabancılar arasında kendisine ilk 5te yer bulabilecek bir performans sergilemiş futbolcudur.

sonuçta asist krallığına kupa vermiyorlar. bir de copa libertedores ile copa america'nın edirne dışında düzenlenen kupalar olması ile birlikte türkiye ile ilgisi olmadığını hatırlatmak isterim. ta ki güney amerika'ya taşınana kadar.
helal olsundur. türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusudur. dünyanın en çok gol ve asist yapan oyuncularındandır. dünyanın en iyi kulüplerinden birindedir. fakat gel gelelim istatistik üzerine kurulmuş marjinal bir dünyada bunlar konuşulmaktadır.

(bkz: #5626731)
gol atmanın en nihayetinde yapmak olduğu düşünülürse bir anlatım düşüklüğü yoktur.
(bkz: sabri)
(bkz: bir hagi değil)
türkiye liginin şifrelerini çözmüş futbolcudur. saygı duyulur.

bir galatasaraylı.
hagi ile birlikte türkiye' ye gelmiş en iyi yabancı futbolcu olan alex. ikisi de birbirini geçemez. hatta ikisine de sorulsa ' bizi karşılaştırmaya son verin de futbolumuzu izleyip zevk alın ' derlerdi muhtemelen.
Bu adamin bir hagi olamamasinin sebebi onunde bir hakan sukur, arkasinda bir popescu, solunda bir hakan unsal, ergun penbe saginda ise bir hasan sas olmamasidir. Eh ebenin ami diyenlere fenerbahce'de ayni mevkilerdeki oyunculari sormak isterim. Gokhan gonul'u saymazsak geri kalanlar, yukarida saydiklarimla pek boy olcusecek tipte oyuncular degil ne yazik ki. Alex'in avrupa'da basarili gorunmemesinin sebebi budur. Takim takim olsaydi, basari da gelirdi. Yoksa alex'in hagi'den asagi kalir yani yok.. Tabi saha kenarinda da bi fatih terim yoktu, onun yerine daum, aragones, zico, lorant falan vardi. Koyun hepsini yanyana. Etti mi girk? Yasasin mhp'ni... Hay amk yine tutamadim..
hala milli takıma çağrılmadı diyen gerzek cahiller var.

milli akım forması ile 68 maçta 20 gol 12 asisti bulunmaktadır allah'ın dingilleri.
(bkz: gol yapıp asist atmak)
aklımı karıştıran heykeli dikilesi futbolcunun istatistikleridir. kraldır. candır.
35 yaşına adım atmıştır.
1977 doğumlu olup, 34 yaşındadır.