bugün

babası kendi inek olduğu için kızının değerini de inekle biçmiş...
(bkz: nasıl şerefsiz oldum) *
neye şaşırdık ki bu kadar dediğim olay.

sanki kadın mecliste, medyada yeterince temsil ediliyor hatta sosyal hayatın her alanında yer alabiliyor... üstüne üstlük kadının ev içi köleliğini ortadan kaldırmışız da yine de kız çocukları bu şekilde bir sömürüye mağruz kalıyor. Öyle mi?

anlamıyorum şaşırdığınız ne?
bu ülkenin sokakları güvenli mi kadınlar için yeterince? kadını toplumda hakettiği yere taşıdınız da mı şaşırdınız bu kadar? eğitim sorununu da çözdünüz, herkes eğitimden eşit pay alabiliyor. eğitim de pek bir bilimsel işliyor zaten. dimi?

kadını medyada ancak cinsel obje olarak barındıracaksın, meclisindeki kadın oranı gözle görülmeyecek, o da yetmeyecek birileri başörtülü kadınlar üzerinden siyaset yapmaya kalkacak, bir diğeriniz çıkacak başörtülü kadınlarını üniversitelerden soyutlayacaklar... sayayım mı daha? bunlar oluyor, bu topraklarda tek o baba değil, kızını mal yerine koyan. siz de yapıyorsunuz o babanın yaptığını, kendi eşinize, sevgilinize, evladınıza, kardeşinize, arkadaşınıza... şaşırmayın bu kadar.

şaşıracaksanız önce kendinize bakıp şaşırın.
EN CAHiL GÖRGÜSÜZ APTAL SALAK BiR "iNSANIN " BiLE yapamayacaği DURUMDUR.ÖYLEKi BUNLAR iNSAN DEĞiL
(bkz: takas ekonomisi)
(bkz: paranın geçmediği günler)
(bkz: hey gidi günler)
ülkemizin başka ülkelere haber olursa rezil olacağı kesinleşmiş durumudur. doğurduğu çocukları mal gören bir zihniyetin ürettiği iğrençlikler silsilesinin son halkasıdır.
buna bazıları mehir der. mehir öyle olmaz, mehir kıza vaadedilen mal -altın, mücevher ya da gayrimenkulle- olur. Geline verilenlere mehir denir. Ailesine verilince adı kızını satmaya dönüşür.
bonservis bedeli ödenmemiş olmasından dolayı genç yetenekleri keşfeden ve 12 yaşındaki kızı kadrosuna katan kişinin kazançlı olduğu durumdur.
Öğretmen,Hekim,Hakim..Bir devlette en üst düzey önem verilmesi gereken alan mensuplarıdır.Sen devlet olarak eğitim adalet ve sağlık alanında ne kadar geri isen,ne kadar bu alanlara önem vermiyorsan o kadar geri kalırsın.
Cehalet nedeniyle olmuş bir vaka..E sen devlet olarak eğitim sistemin sağlam değilse,2010 yılında da böyle olay olur..2090 da da olur,star wars zamanı gelince de uzaylıya kızını 5 uzay öküzüne " bunlar tarlayı daha kuvvetli sürüyomuş" diye verir halkın..Suçu adamda aramak en basiti...olayın kökenine bakmak lazım.
Yazacak hiç bişey bulamamama neden olan insan profili.Allahından korkmaz insanlar.Acaba nasıl hesap verecekler.
Her 3 yaşın 1 inekle takas edilmesi durumudur. Ayıptır.
Orantı kurarsak 24 yaşında 8 ineğe gider.
insanlığımdan utandım doğrusu.
bir kız çocuğunun sadece 4 inek değerinde olduğunu (!) gösteren hadisedir. onu alan adamın nasıl bir zihniyette , ne tür bir azgınlık içerisinde olduğunu düşünemiyorum. babası mı ? onu babadan sayamıyorum dolayısıyla yaptığı hareketleri kınayamıyorum dahi. benim güzelim ülkemde tek bir kişi çıkıp olaya müdahile etmemiştir ya en koyanda odur insana. son olarak:

(bkz: Allah hepsinin belasını versin !)
ülkenin, istanbul dışında diğer bölgelerindeki durumunu gözler önüne sermiştir.
bazılarını hayal kırıklığına uğratan olay.
bu da benden onlara gelsin. toplumun tecavüzcüleşmesini göremeyen öküzler için.

"aaa hayret doğu anadolu'da olmamış ne garip"
Sevgi kavramını ,maneviyatın önemini yitiren bir alilenin kızına yapabileceği en büyük kötülüğün simgesidir .
milyonlarca örnekten sadece birisi. ne yazık kadınlar, kızlar çekmeye mahkum ülkemizde...
o zaman 1 inek 3 yaşındaki kız eder.
(bkz: dünyanın en yüzeysel adamı)
(bkz: bonservis)
gereksiz bilgi: olayın geçtiği sungurlu ilçesi'ndeki referandum sonucu %75 evet, %25 hayır dır.
bu olayı gerçekleştiren zihniyet yüzde 58'lik kesime dahil olan zeka mahsulünün eseridir.
bir türkiye manzarası...
şaşırmadım, örneklerini biliyordum çünkü...
ama midem bulandı, hem de çok çok fena...
(bkz: allah belanızı versin!)
kırsal kesimlerdeki başlık parası ve erken evlendirilme sorunu.barbarlığın en son seviyesi.
malak la takas edilmeliydi hem devlet malak başına yıllık 700 lira destek veriyor.

not: malak anadolu mandası olmalı teşvik sadece bunu kapsıyor.
vah zavallı ülkem vah..

bizim atalarımız ''insanı yaşat ki devlet yaşasın'' demiştir ama bu zihniyetteki insanlar daha bir çocuğu çocukluğunu yaşamadan öldürmüştür..

bu işe bulaşanlara nasıl bir ceza verilmeli bilemedim, hiç bir cezayı yakıştıramadım bunlara..

belki de yağlı kazıklara oturtmalıyız, bilemiyorum..