bugün

http://www.gazeteoku.com/...aper/2016/02/11/52608.jpg
Başlığı atanların ellerine kollarına sağlık helal olsun.
(bkz: demagoji)
Yalan değildir, haksız değildir ama yüzde yüz doğru bakış açısı da değildir.
Kesinlikle doğruları konuşmuş Gazete manşeti. Tayyip el atar şimdi. Doğruları konuştuğu için Gazete Kapanırsa şaşırmayın.
Bildiğin iki yüzlülük.
Sözcü'den beklenmeyen manşet.

Haklılar ama.
(bkz: bilezik gibi geçirmek)

Burada ikiyüzlülük falan diyen Akitler bir de neyin ikiyüzlülük olduğunu açıklasalar keşke. Ama bunlar alışık çamur at izi kalsın kafasına. Yoksa ne anlarlar argümandan, tartışmaktan amk.
sabah sabah utanmama sebep olan manşet. evet bir vatan evladı olarak kendimden utandım.
biz ne ara bu kadar kanıksadık aslan gibi yüreklerin birer birer yok olup gitmesini?
kıbrıs savaşında 480 şehit verildi ama sur ve cizrede bir avuç teroriste karşı 300 şehit verildi. bu açıdan bile gerçekleri yüzümüze vuran manşettir.
bu yazıya zırva, saçmalık, demagoji, karaktersizlik vb sözler söyleyen aklı ve vicdanı farkında olmadan hapiste kalmış, doğruya doğru yanlışa yanlış diyemeyen vatandaşlara tek bir sorum var ?

Hangisi yanlış ?
O yazının içinde bulunan ifadelerden hangisi yanlış ??

1-) Bilmem kaç tane şehit yok mu ? Var.

2-) Şehit vermeyen il "neredeyse" kalmadı diyor. Yanlış mı ? Hayır değil.

3-) Peki bu millet tüm bunlara alıştı mı alışmadı mı ? Elbette alıştı. günümüz toplumunun bu kurbağadan farkı yok https://www.youtube.com/watch?v=GSXPxuQ6CXw

4-) Acun Medya ile ilgili sürekli söylüyoruz zaten. artık onu konuşmaktan bıktım. hepiniz biliyorsunuz.

5-) Evet ister beğen ister beğenme "gezi parkından" sonra bu ülkede yüz binlerin hatta belki milyonların bizzat ( sanal ortamda değil hakikaten eylem) katıldığı bir olay olmadı. gezi parkını sadece örnek verdim. mesela " vergiler anasının amı gibi kardeşim bu ne böyle ötv en az%45 kdv %18 yeter ulan ! " konulu veya " tecavüz ve tecavüzcülerin allah bin belasını versin diyerek 3 milyon kişiyi sokağa döküyoruz " veya " bu ne biçim benzin fiyatı kimi s.kiyorsunuz olm siz " diyerek yüz binlerce vatandaş aynı anda tepki vermedi. sürekli facebook sürekli twit. Aynı şekilde terörü de kanıksadınız. Yalan mı lan ??

6-) Sözler sadece cumhurbakanı veya başbakana değil. muhalefete de giydiriyor. kavga peşindeler daha kendi içlerinde bir bok olamadılar diyor. o da doğru. başkanlık derdin de değil mi ?? allahtan korkmuyorsanız yalan deyin lan.

7-) Gelelim en önemlisine " sadece evlatlarımızı değil milli duygularımızı, farkındalığımızı, tepki verişimizi de kaybettik " yalan mı ?

Artık şu soruyu kendinize sorun. sözcü ( ömrümde sözcü alıp okumadım ) veya cumhuriyet ( bunu da okumadım ) veya bir başkası olsun yazdıkları şeye, daha baştan körü körüne , neden itiraz ediyorsunuz ? Diyebilirsin ki bunlar üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar. Tamam da bu prim yapma olayı olan olayların doğruluğunu değiştirmez ki.

Herkesi bilmem kimci diye yaftalamayın. itibarsızlaştırmayın. unutmayın ki sevmediğiniz hatta nefret ettiğiniz işi bile doğruyu söyleyebilir. size düşen doğruya doğru demek.

ve yine unutmayın ki doğruya doğru yanlışa yanlış demek her müslümanın görevidir.
Tam düşündüğüm şeyleri yazmışlar. Duygularıma tercüman oldu diyebilirim. Yazık bize...
Siyasi bakış açın ne olursa olsun -tabiri caizse kimin kılı tüyü olursan ol- doğruları kıvırma.bu gazeteyi seversin sevmezsin ama yazılanlar doğru. Güneş balçıkla sıvanmaz.
Manşet orospu çocuklarına batmış.
çok enteresan bir tepki.

evet üzülmedik mi şehitlerin ölmesine ilk gün ki gibi üzüldük.

her kaybettiğimiz kardeşimiz için üzülüyoruz. biz gittiğimizde askere biz de olabilirdik bunların içinde.

ama neden insanları tepkisizlik ile suçluyorsunuz.

hadi çıktık diyelim teröre lanet mitingi düzenledik ? ee kardeşim terör bitecek mi ?

şu an orada bir temizleme operasyonu var kimse istemez ölüm olsun gencecik kardeşlerimiz şehit olsun ama orayı temizlemek için bir şeyler feda edilecek yapacak başka bir çözümümüz var mı ?

gerçekten eylemi kime neye karşı yapacağız ben onu anlamıyorum ?

çıkıp bağıralım sabahlara kadar teröre karşı omuz omuza diye. ee zaten teröre karşı omuz omuza olunca bu arkadaşlarımız yine şehit düşecekler.

kime eylem düzenleyelim sözcü bir adam akıllı söyle.

şimdi ben ve yüz milyonlar çıkıp teröre karşı lanet okuduğumuz zaman dağda bulunan orospu çocukları vazgeçecek mi ?

ben anlamıyorum bu ülke insanını.
sözcü çoğu zaman bokunu çıkarır ama bu manşetin neyi nerenize battı anlamadım sığır yavruları.
bu manşet güzel manşet. herkese giydirmiş. e adamın gol diyor. ama hala sözcüden nefret ediyorum.
gazeteyi alıp arabamın arka camına yapıştırdım .35 dc.. plakalı aracımda görülebilir.
Sizide bulacağız..medya yayın organları. Akp düşmanlığı altında hainlik yapan orusbu Çocukları....... biz sizin ne olduğunuzu biliyoruz.
başkanlık sistemi çok süper olduğu için aktrollerin hoşuna gitmeyen manşettir. tabi canım ülke güllük gülistanlık, ekonomi koşuyor, her yer lüks rezidans inşaatı, kontrolden çıktığı için et fiyatlarına tavan uygulaması geliyor falan, survivor 2016 rating rekorları kırıyor bu arada.

asıl soru şu tabi; pkk şehirleri cephaneliğe döndürürken hükümet ne iş yapardı? bu soruya mantıklı bir cevap veren çıkarsa ilk seçimde gidip akp ye basacağım oyumu.
sözcü okumam ama manşeti yanlan da değil hani.
Belki uyanirsiniz diye atilmis baslik. Ama size yol yaptiydilar.
Araştırmadım ama sabahın takvimin bugunkü abuk sabuk olduğu aşikar gündeminden daha öncelikli ve gerçeğimiz olan bir başlık,net.
katıldığım başlıktır. ne oldu kimin zoruna gitti survivor'cıların mı?
https://www.59saniye.com/...irince-yayinin-kesilmesi/