bugün

güney afrika cumhuriyeti'nin Johannesburg şehrinde bulunan Soccer City Stadyumu oynanacak final.

http://www.fifa.com/worldcup/matches/index.html
taraflardan birinin türkiye olmasını çok istediğim karşılaşmadır.
ütopya gibi görünsede, neden olmasın diye içten içe düşlediğim bir rüyadır.
arjantin-ingiltere arasında oynanma ihtimalı olan ve de olmasını istedigim final.
taraflardan birinin brezilya olmaması halinde reytinglerin maksimum düzeyde olmayacağı finaldir.
büyük ihtimal almanya-ingiltere maçı olacaktır.**
arjantin-italya gibi sürpriz bir eşleşme beklenilen maçtır.
hollanda'dan bir sürpriz beklemek belki de hata ama umut bu ya, arjantin başında maradona ile gayet kötü bir kupa performansı sergileyecek gibi göründüğünden hani olur ya ispanya'nın en favori (bu nasıl bir tanımsa) gösterildiği bir ortamda ben anlamsız yere belki de hollanda diyorum.
rakip mi?
o belli belli, almanya(?)
ikinci tur, çeyrek final veya yarı finalde karşılaşmamaları durumunda ispanya-ingiltere maçının diğer ismi olabilir.
(bkz: 11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçı)
ömer üründül eşliğinde seyredilecektir. çünkü üçüncülük maçında kendisini dinleyememişizdir.
bugüne kadar hep güzel futbol oynayıp,finalde kaybeden hollanda milli takımlarını izledik.
bu sefer o kadar parlak bir oyun ile gelmediler;şansları döner de kazanırlar mı? diye düşünüyorum.bence olabilir.
her ne kadar ispanya tüm dünya ve ahtapot paul tarafından favori gösterilse de,kanaatimce bu maç için oranlar yüzde 50-50 şeklindedir.
iki takımın da tam kadro olduğunu düşünürsek kıran kırana ve kontrollü geçecek müsabakadır.

ama yüreğim 11 temmuz 1995'te holladalı askerlerin gözleri önünde katledilen 8000 boşnak'ın acısıyla yandığı için viva espana!

bu da size tarihin bir oyunu olsun adi hollanda!
paul e en kolay tahminlerden birini yaptırmış olan finaldir , lan bunu bilecek ne var?