bugün

bütün bir ailesini 800 lira ile geçindirmeye çalışan insanlara bu ülkenin ettiği en büyük hakaretlerden biridir. öyleyse milletvekili maaşları artırılsındır, bu ayıp, vatandaşın sırtına vergi olarak, bilmem ne olarak yüklensindir, vatandaşın sırtındaki kambur her geçen gün büyüsün, halkın sırtına bu aşırı konfor düşkünlüğünün yükleri yüklensindir, değil mi? sonuçta bir milletvekili oradaki pozisyonu, vasfı ve vasıflarından çok büyük oranlardaki vasıfsızlığı her ne olursa olsun en lüks arabalara binebilmeli, en pahalı evlerde yaşayabilmeli, zaten kaldıramadığı koca kıçını o en rahat koltuklara koyabilmeli, o koltuklarda büyüttüğü göbeğini, hiç kımıldamadan kazandığı binlerce lirayla besleyebilmeli, en son teknolojiyi kullanabilmeli, en iyi şekilde ısınabilmelidir. bu uğurda harcanan nice hayat, açlık sınırında yaşayan nice insan, üşüyen, yatacak yer bulamayan, aç kalan, aç bırakılan vatandaşın hali ödenmesi gereken küçük bir bedeldir yalnızca. bu nedenledir ki, kimsenin sesini çıkarmaya hakkı da yoktur, çabası da. bu çaba olmadıkça, "kadere" boyun eğildikçe hak da kazanılamaz zaten; toplumlar hak ettikleri şekilde yönetilirler.
Evet arkadaşlar, 2012 miss turkey güzellik yarışmasını, vekilimizin kafası kazanmıştır. Zira bu kadar saçmalamak, normal kafa ile mümkün değildir.

--spoiler--
Yoğurt süt ayran bize
Ballı kaymak vekilim size
Çok çalıştınız başkanım
Taze taze kaymak size
Alman lazım yemen lazım
Sonra farkı görmen lazım
Afyondan vekilime
Taze taze kaymak lazım
Kaymak lazım kaymak lazım
Vekilime kaymak lazım
Esnafın hali ne olacak
Kime hesap sorulacak
Çiftçinin hali ne olacak
Kime hesap sorulacak
Ne kap kaldı ne kap kacak
Bu millete kim bakacak
Alman lazım yemen lazım
Sonra farkı görmen lazım
Afyondan vekilime
Taze taze kaymak lazım
Vekilime kaymak lazım
Sürünmek ölmek bize
Lüks hayat vekilim size
Kuru ekmek soğan bize
Ballı muzlu kaymak size
Alman lazım yemen lazım
Sonra farkı görmen lazım
Afyondan vekilime
Taze taze kaymak lazım
Vekilime kaymak lazım
--spoiler--
Önceki gün dükkana gelen bir müşterinin beyanı. Beyefendi ve gecesinin maaslari 2500 lira civarında imiş. Kira gelirleriyle beraber yaklaşık 10.000 lira geçiyormuş ayda ellerine. Abi çok dertlenmis bizim kariyere. Gecinemiyoruz demiş. Piyasanın epey altında bur fiyatla sattığımız kampanya ürünlerini, ihtiyaç var ama çok pahalı diyerek almamış.
Bu amca anadolu'da bir ilçede yaşıyor. Emekli karı koca, kira gideri vs. Yok. Şimdi bu amca burada bu parayla gecinemiyorsa sayın vekil haklidir(!).
"Bunlar insansa biz neyiz" diye düşünüyorum iki gündür.
vekil ev sahibine gönderme yapmaya çalışırken sokakta asgari ücretle çalışanlar tarafından linç edilme olasılığını unutmuştur.
mhp kocaeli milletvekili lütfü türkkan'ın fantastik açıklaması...
e, her zaman akp sıçıp sıvayacak değil ya...
http://www.radikal.com.tr...1073628&CategoryID=78

ahmet arif'ten bir bukle...

--spoiler--
Bunlar, Engerekler ve çıyanlardır,
Bunlar, Aşımıza, ekmeğimize Göz koyanlardır,
Tanı bunları, Tanı da büyü...
--spoiler--
kendisine ve zihniyetine birkaç öneride bulunmak isterim.

"-ankara'da lüks olmayan möbleli bir konuta 2 bin 500 tl kira ödüyorum. "

kiralamadan pazarlık et, sünnettir; möbleyi de inegölden gel kendin al. ayrıca 700 küsür lira ısınma parası verdiğin ev nasıl lüks değil kardeşim 9 oda 3 salon mu o ev?

"-yönetim gideri, sıcak su, elektrik, ısınma bedeli olarak 714 tl ödemişim. "

apartman yöneticisi kesin emekli albay filandır yakında alırsınız içeri nasıl olsa; elektriği ısınması filan yüksek geliyorsa bi zahmet elektriği doğalgazı biraz ucuzlatın bari bak sizin de g*tünüze batıyor imiş 11 bin küsür tl maaşa rağmen.

"-bir aracım var ankara'da kullanıyorum. gecen ay 400 tl yakıt bedeli ödemişim. "

ötv sini kaldır yeter. bir de bisiklet al!

"-benim telefonumu meclis ödüyor. ancak danışmanların ve sekreterimin telefonu maaşımdan kesiliyor. o da gecen ay 530 tl imiş. "

yine ötv yi kaldır. bi de tembih et sekreterin sağı solu fazla aramasın.

"-gecen ay seçim bölgem dahil olmak üzere, davet edildiğim illere yaptığım seyahatlerde uçak bileti olarak 2 bin 246 tl ödemişim. "

bisiklet, bisiklet, bisiklet. bisiklete bin, maliye bakını söylüyor ben söylemiyorum. o maaşla cannondale bile alırsın.

"-ankara'ya seçim bölgemden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen konukları ağırlama, konaklama ve bir de onların yol paralarına 2 bin 600 tl ödemişim. "

lüks olmayan evinde ağırla mümkünse. meclis lokantasında 14 kuruşa pilav, 2 liraya biftek yersiniz, bisikletle de geri gönderirsin.

"-ben aldığım bir karar gereği düğünlere katılmıyorum. seçim bölgemdeki düğün ve cenazelere davet edildiğim etkinliklere çelenk gönderiyorum. bir tev çelengi 50 tl, gecen ayki tev faturamız 1350 tl gelmiş. "

çelenk yerine buket olarak gönder, hem yarı yarıya düşer hem de daha fazla dikkat çeker.

"-hergün takım elbise giymem gerek. temizleyiciye gecen ay 400 tl ödemişim"

çamaşır makinesi, başbakan diyor.
asgari ücretle aile geçindiren insanlardan ders alması gereken kişi, ha o insanların bunu yaparken bi domalmadıkları kalıyor ama o ayrı bi konu...
milletvekiline gidip borç isteyen ne kadar adam var sorusunun cevabını bilmeyen cahilin eleştireceği cümle.
40 yıllık baliciyim böyle kafa görmedim.
1500 tl ile geçindiğimi bilmeyen lavuktur.
Yüzsüz, adi milletvekillerinin karşımıza çıkıp öten halidir. Biraz harcamalarından kısarsın yeter sana maaşın. Bana da 1300 lira yetmiyor, ne yapsam ben de çıkıp harcamalarımı mı söylesem acaba! Belki devlet geçim yardımı yapar.
hariçten gazel okuması kolay önüne gelen ikiyüzlüler de sallıyor başlıkta. adam yiyip içtiğini yazmamış oraya,görevinden dolayı yapması gereken işlerin listesini çıkarmış.insanoğlu yeri gelir asgari ücretle bile geçinir ki benim istanbulda hayatımı devam ettirdiğim miktar da aşağı yukarı asgari ücrettir.para bile kalır üstüne yaşadığı yere göre.ama milletvekilinden söz ediyorsun adı üstünde senin gibi yüz binlerce adamın sorumluluğunu taşıyor üstünde.iş yerinde patronun götünü yalayan siz değil misiniz? onun çaldığı paraları hoş görürsünüz tabi.götünü başını açıyor diye zengin olan süs bebeklerinin kırdıkları paraları da hiç mi hiç düşünmezsiniz açsın yeter ki o.ama iş milleti temsil eden adama gelince öyle olmuyor tabi giydirin bakalım.adamın adını ilk defa duydum, partisinden de haz etmem. ama bu adam madem seçildi oraya kadar geldi hakkını da vereceksin.
milletvekili olmasaymış aldığı 700 lira asgari ücretin neresine gireceğini merak ettiğim insanımsı yaratık.
silinsin bu entry, bu başlık, ne önemi var; eğer iki tuşa basmak, iki kelam etmek, iki makam bulup hak ettiğini düşünerek bütün emeği ayaklar altına almak kadar kolaysa bu ülkenin şu dandik düzenini değiştirmek, hodrimeydan.
ama yok, ülkemiz bizim, sadece fakiri siktir edip atar bir kenara, ceketinden ipliği sökülünce ne yapacağını bilemeyen de para sevdasına alır altına ayakların şerefini.
kusura bakmayın ama, merhaba beni de beceren ülkem.
tayyip erdoğan üslubuyla söylemek gerekirse:

sen de geçinmeyiver!

(bkz: senin oğlun da işsiz kalıversin)
adamın sosyal çevresini bilmeden, yaşantısını bilmeden eleştiriyor amk piçleri.

geçinemeyebilir, normaldir. yeri geliyor ben de 7-8000 tl ile geçinemiyorum.
adam sizin gibi tavuk ekmek yanında ayran=1 lira tarzı mı karnını doyuruyor lan ipneler. koskoca vekil, bir yemeğe çıksa 1500-2000 tl hesap gelir. arabası mersedes'tir bir bakımına 3000 tl para gerekir. siz bunları biliyor musunuz?

sonra bunun dijitürkü var, interneti var, türksel faturası var. adam aç mı lan sizin gibi avea kullansın vodafon kullansın dingiller?

siz bunları bilebilir misiniz?
bilemezsiniz.

ancak muhalefet, ancak eleştiri.
hasiktirin ordan.

sayın vekilim, sen bakma bu ibnetorlara...takma kafanı böyle şeylere bence.

al bu benden sana gelsin;
http://www.youtube.com/watch?v=-1vUwJ_ET-Q
van'a giden yardımlardan falan vermek lazım milletin vekiline. onca masrafı varmış ailesi ne içip yer merak ettim. '' geçinemiyoruz vallahi yetti gayri'' safhasında gördüm sayın milletin vekilini.

nasıl utandır ılır ki bu zat-ı muhterem. asgari ücretle geçinen bir ailenin 5 yaşındaki kız çocuğunun pembe kumbarasında biriktirdiği bozuk paraları milletin vekiline yollasa utanır mı ki acaba. bilemedim ben.
aynı arkadaş twitterda şöyle bir açıklama yapmıştı:

"üzülerek ifade ediyorum ama fb,trabzon ve mersin i.yurdu'na bank asya ligi'nde başarılar dileyen ilk sporsever olmak istedim"

(bkz: lütfü türkkan/#12597148)
annesi o olsa. babası bu olsa. onunla bunun çocuğu olur bu adam.
rte'de bir iki yıl önce buna benzer bir beyanatta bulunmuştu, vekil maaşıyla geçinemiyorum ticaret yapmasam acımdan ölürüm demişti, nasıl bir ticaretse son iki yılda dünyanın en zengin liderleri arasına girdi. tabi halk unuttu. omega-3 alamıyor ki halk ne yapsın.
paranın yarısını kıçına sokarsa geçinemez tabi.
lan o zaman benim 2750tl ile geçinemem gayet normal dediğim beyanat.

tamam amına koyim asgari ücret banada yetiyo.
tom cruise'nin " 15 milyon dolar ile idare edeceğim " demesi kadar acı olaydır.
istifa etsin o zaman. bu kadar basit...
olan durum.
(bkz: aramız bozuk)
verdiği kirayı maaş olarak alamayanlar var.