bugün

mhp kocaeli milletvekili lütfü türkkan;
-ankara'da lüks olmayan möbleli bir konuta 2 bin 500 tl kira ödüyorum.
-yönetim gideri, sıcak su, elektrik, ısınma bedeli olarak 714 tl ödemişim.
-bir aracım var ankara'da kullanıyorum. gecen ay 400 tl yakıt bedeli ödemişim.
-benim telefonumu meclis ödüyor. ancak danışmanların ve sekreterimin telefonu maaşımdan kesiliyor. o da gecen ay 530 tl imiş.
-gecen ay seçim bölgem dahil olmak üzere, davet edildiğim illere yaptığım seyahatlerde uçak bileti olarak 2 bin 246 tl ödemişim.
-ankara'ya seçim bölgemden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen konukları ağırlama, konaklama ve bir de onların yol paralarına 2 bin 600 tl ödemişim.
-ben aldığım bir karar gereği düğünlere katılmıyorum. seçim bölgemdeki düğün ve cenazelere davet edildiğim etkinliklere çelenk gönderiyorum. bir tev çelengi 50 tl, gecen ayki tev faturamız 1350 tl gelmiş.
-hergün takım elbise giymem gerek. temizleyiciye gecen ay 400 tl ödemişim

asgari ücret alan adam ne yapsın? 11 bin tl yetmiyormuş vekile... asgari ücret alan adam 2 yılda vekilin kazandığı bir aylık maaşı ancak kazanıyor!

böyle düşünen tüm vekillere hatta düşünmeyenlere bile 11.000 TL deki sıfırlar girsin.

not:yönetim sakın ip adresimi vermeyin lan. titreye titreye giriyorum entriyi.

haber: http://www.radikal.com.tr...12.2011&categoryid=78

edit: eksileyen arkadaş vekilin oğlu çıktı amk iyi mi.
saçma beyanaat.

(bkz: bunu içmeden uçamıyorum yav)
utanmaz insan söylemidir.

- 11 bin tl ile şiddetli geçimsizlik yaşıyorum.
canına kastı olan insancık söylemidir. ülkede o kadar üniversite mezunu mühendis iş bulamazken milletimin vekili bunları söyleyebiliyorsa;
(bkz: orayı yıkarlar)
mhp kocaeli milletvekili lütfü türkkan'ın talihsiz açıklamasıdır.

http://haber.mynet.com/mi...acikladi-608490-politika/
zor durumda kalmış bir milletvekilinin açıklamasıdır. adam geçinemiyor.. yardım mı etsek ne yapsak? içim cız etti.. ühü ühü..
her gün bir vekil çıkıp açıklama yapıyor maaş zammıyla ilgili. biri der altın alamıyoruz, biri et yiyemedim böhüüü diye söylenir. al bu vekilimiz de geçinemiyorum demiş. al al canımı al.
(bkz: milletvekili olmayı tercih etmeyebilirdiniz)
millettin vekili yani benim vekillerim oldukları için her birinden utanıyorum. çünkü benim vekilim 1 lira bile artmasını istemezdi. chp de bu yasaya onay veren imzayı atmış 8 binlira artmasına karşı tutum geliştirmişler sadece. yazıklar olsun chp ye bu gün itibariyle bitti ilişkim.
668 lira 95 kuruş olan asgari ücretle geçinmesi beklenen halk ne yapsın peki sayın milletimizin vekili?
bir millet vekilinin haklı bir şekilde dile getirdiği söylemdir. eleştiri yöneltenlere göre ahkam kesmek oldukça kolaydır tabi, fakat gerçekten mantıklı düşünmek gerekir bu konu üzerinde. birincisi, 11 bin tl ile geçinmek kavramı düşünüldüğünde, kendi hayatınızı milletvekili hayatıyla karıştırmamak gerekir. ülke yönetmek ciddi iştir, bürokrasi ciddi ve ağır bir iştir, sizin anlayacağınız dille, kendine has raconu vardır. ikinci önemli nokta ise, ele geçen para meblağı arttıkça giderlerin de arttığı gerçeğidir. ayrıca, ankara'daki yaşam koşulları ve hayat pahalılığını da göz önünde bulundurmak gerekir. ben bile, ankara'da, aile geçindirmeyen birisi olarak (bekarım), bir milletvekilininkine göre çok çok sade yaşam biçimimle 4500 tl aylık maaşımla, zaman zaman geçim sıkıntısı veya zevk veya istek erteleme yaşıyorsam, elbet bir milletvekili için 11 bin tl geçinmesi zor bir rakamdır.

edit:yazı düzeltme
sayın milletvekilinin harcamaları şöyledir:

-ankara’da lüks olmayan möbleli bir konuta 2 bin 500 tl kira ödüyorum. (2500 lira lüks değil)

-yönetim gideri, sıcak su, elektrik, ısınma bedeli olarak 714 tl ödemişim.(asgari ücret kadar bir şey)
-bir aracım var ankara’da kullanıyorum. gecen ay 400 tl yakıt bedeli ödemişim. (bugatti filan kullanıyor olmalı)

-benim telefonumu meclis ödüyor. ancak danışmanların ve sekreterimin telefonu maaşımdan kesiliyor. o da gecen ay 530 tl imiş. (danışman ve sekreterler 900lü hatları arıyor olmalı)

-gecen ay seçim bölgem dahil olmak üzere, davet edildiğim illere yaptığım seyahatlerde uçak bileti olarak 2 bin 246 tl ödemişim.
-ankara’ya seçim bölgemden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen konukları ağırlama, konaklama ve bir de onların yol paralarına 2 bin 600 tl ödemişim.
-ben aldığım bir karar gereği düğünlere katılmıyorum. seçim bölgemdeki düğün ve cenazelere davet edildiğim etkinliklere çelenk gönderiyorum. bir tev çelengi 50 tl, gecen ayki tev faturamız 1350 tl gelmiş. (demek ki düğüne de katılsa borca girecek)

-hergün takım elbise giymem gerek. temizleyiciye gecen ay 400 tl ödemişim.

bu durumda milletvekilimize 260 lira kalıyor. ulan harbiden acınacak durumdalar he.
adam zaten bu parayı kendisi için kullanmadığını söylemis. Ama tutsana dilini, sende diğerleri gibi arada kaynayıp giderdin. Bu kadar lafı da yemez olurdun. Doğru mu söyler bilmem ama bildiklerini söylemek işte bunun için tehlikelidir. Bazen itin köpeğin maskarası olursun.. Not: zammı bende yanlış buluyorum. Fakat adam zaten para babası. Devletin verdiği para'nın da kuruşuna dokunmadığını kendi söylüyor.
hayat bu, geldiği kadar gider.
11 bin lira kazanıp 22 bin lira harcayan adamın feryadıdır. *
adamın para babası olduğunu savunanlar için;

peki madem adam para babası, fakir fukara babası, sormazlar mı adama her ay 2.500 lira kira vereceğine kendi lüks villanda otursa ya.

madem bir çelenk masrafın aylık 1.350 tl, gitmediğin düğüne çelenk yaptırıp illa reklamını yapmak zorunda mısın ? zaten seçimlerde milyarlarca lira para harcayıp yapmıyor musun reklamını ?

400 lira benzin, 530 lira telefon faturaları için zaten söyleyecek sözüm yok.

saygılar.
yatacak yerin yok derler ya, işte bu canlı ona bir örnek. iki yakanız bir araya gelmeye. (bkz: açık beddua)
(bkz: ah yazık kıyamam)

amına koduum.
milliyetçi olmayı sadece yakaya takılan üç hilalli rozetten ibaret sanan vekil açıklamasıdır.
1.500 tl ile ailenle geçinmeyi dene de biraz empati yap memura! denesi...
geçinebilecek olanlara vermekte fayda var. Bir işe yarasın hiç değilse.
bir millet"vekili" beyanatı. yapma be bizde emekli maaşıyla geçinemiyoruz..
verdiği kirayı maaş olarak alamayanlar var.
(bkz: aramız bozuk)
istifa etsin o zaman. bu kadar basit...
olan durum.