bugün

kim ne derse desin, samimi bir saygı sahibi adamdır.
yanlışta tutarlılık yapan adam değildir, samimi bir insandır.
yok öyle bi adam dayanamaz mutlaka içer.
(bkz: ben)
her şeyi dengede yapmayı bilen adamdır. Aynı zamanda bu adam cumaya gidip akşamına içki içen adamdır tanıyorum onu.
1 aylık müslümandır kendileri. Okadarı da tam müslümanlıkmıdır, allah ile kur arasına girilmez.
12 ay boyunca içki içen insandan evladır.
11 ay boyunca çekmediği ziyafeti,oruç tutup ardından iftarda çeken kişi de olabilir aynı zamanda.kendimce hiçbir zaman anlamlandıramadığım mümin eylemlerinden biri.
büyük içicidir. zira kıdemli sarhoşlar hassas bir toplum bilincine sahiptir. mesela bayram namazları onlara hac gibidir. ramazana da derin saygı duyarlar. içenler ise tırıvırıdır, alkoliktir. buradan da tüm sarhoşlara sesleniyorum: hayatınızın tarzını yaptım size, bana borçlusunuz!
bir ay boyunca gelenek yaşamak isteyen insandır. düğünde oynamak istemezsin ama herkes oynuyor diye kalkar bir oynarsın. onun gibi birşey.
imanını kaybetmeyip, ayların en hayırlısına hürmet gösteren adamdır.
11 ay boyunca çekmediği ziyafeti 'fakirlerin halinden anlıyoruz' derken çeken adamla aynı kişidir.
ortam din koksun diye yapılan eylemdir.
11 ayın dibine vuran zihniyet 12. aydamı adam olacak boşversene.
allah'ın gününü* ayırt etmektedir, günah günah.
dinine bağlı olmasada, saygılı bir adamdır.
hiç samimi değildir. kendi kandırmaktan öteye gitmez yaptıkları. ayrıca işin ilginç tarafı, nüfusunun %99' unun müslüman olduğu iddia edilen türkiye'de bu tipten milyonlarca vardır. daha ileri botuları da mevcuttur. örneğin, zinanın allah ın tamamen yasakladığı bir günah olmasına karşın. hatta ve hatta zina yapanların cehennemle müjdelendiği bir dinde, toplum içerisindeki kendini müslüman olarak adlandıran tipitiplerin nerdeyse yine tmamanın gerçekleştridiği hadisedir. hatta, evli olmayan bir müslümana "milli oldun mu?" diye sorduğunda cevap olarak; "ayıpsın", "ne diyo la bu", "ulan şimdi ziktiklerimi şuraya dizsem, bilmem nereye kadar köprü olur" gibi cevaplarla karşılaşılmaktadır. bakın tekrar hatırlatıyorum. islamiyette zina işlemenin bedeli cehenneme gitmektir, yoruma mahal vermeyecek şekilde apaçık bir şekilde belirtilmiştir.

edit: imla
garip adamdir ama en azindan bir ay temiz kalir vucudu.
arada bronzlaşmak da güzeldir, içkiye ara vermek de..
yılın müslümanı seçilmek için ramazanda içmeyen, diğer zamanlar kadeh kadeh götüren adamın ta kendisidir.
1 ay karaciğerini dinlendiren adamdır.
güçlü iradesi olan bir insandır. 11 ay içip 1 ay içmeden yaşayacak vay be.
kendince saygılı adamdır.
malın onde gıdenı, allahın gunlerını ayıran adamdır. olm sen nasıl muslumansın neden allahın gunlerını ayırıyorsun.
saygıdır...belki de korkaklık allaha yaranma güdüsü..kısaca bizi ilgilendirmeyendir..
saygılı adamdır. kendisi pek dindar olmasa hatta inanmasa bile ülkesinin insanlarının hassasiyetine saygı gösterir. bunda yadırganacak bir şey yok bence. esas garip olan ramazanda ağzı boş kalmayan adamlardır. hayır her zaman böyle değil sadece ramazana özel. en basitinden ağzında sürekli sakız olur. ben oruç tutmuyorum dersecesine. tutma, ama bunu da yapma. bir şey kaybetmezsin.