bugün

kontörlü hatların ilk çıktığı dönemlerde yaşadığımız hadise. o zamanlar yüz kontörle sadece 10 dakika konuşabilirdik. cep telefonu ev telefonu diğer operatör fark etmez hepsi hepsi toplam 10 dakika konuşma hakkı vardı. kontörler altı saniyede bir eksilirdi. bunun içindir ki telefonla konuşurken telefonu tuttuğumuz elin baş parmağı devamlı kapama tuşunda beklerdi ki telefonu kulağımızdan çekene kadar geçen sürede saniyeden kaybetmeyelim.
Cep telefonlarının yeni yeni filizlendiği 2000'lerin başında olan durumdur.
20 liraydı 100 kontör. Kartın Arkası bozuk para ile kazınırdı ve şifre tuşlanıp kontör yüklenirdi.

görsel
o zamanlar farklı operatörler birbirine sms de gönderemiyorlardı.
Ericssonlarda adetti. Arada Telefon tuş kilidinden çıkar rehberde a ile başlayan ilk kişiyi arardı bazen. Benim telefonum da akını aramıştı. Akın da mal gibi alo alo alıooo demiş 10 dakka. La mal ben seni 10 dk niye arayıp konuşmayayım. Belli yanlış aramış işte kapasana gerizekalı. O beleşe giden 100 kontör çok koymuştu bana. Ondan sonra rehberin başına ab#%** gibi kolpadan bi numara kaydettim güvenlik önlemi olarak kontörüm gitmesin diye. Aynısını başkalarının da yaptığına eminim ama ispatlayamam. Yapan varsa titretsin geçmiş günleri yad edelim.