bugün

zengin kişi sayısının artması sonucunda doğal olan durum. zenginler parasına para katarken fakirler daha da fakirleşti. ayrıca kişi başına düşen milli gelir istediği kadar artsın önemli olan alım gücünün artıp artmadığı. gelirim 10 katına çıkıp da giderim 100 katına çıkıyorsa sikim öyle milli geliri derim ben, siz ne dersiniz bilemem.
su akp super bir sey dostum.
http://inciswf.com/1294166617.swf
Gelirden kasıt afedersiniz yarrak ise doğru olabilir.
karpuz fiyatı 10 kat artar iken, milli gelir 3 kat artmış. yemişim böyle artışı...

öyle başlığa böyle entry.
ekmek un yağ tuz şeker gibi temel ihtiyaçların değil de pinpon topu, elektrik kablosu, su hortumu gibi münferit olmasa da olur malların satışına göre enflasyon oranı düzenlersen istediğiniz gibi çıkar tabi! milli gelire gelince, devlete ait o kadar yeri özelleştirme adı altında peşkeş çeke.. pardon satarsan hazinene de o oranda para girer tabi sonra çıkar böyle hava atarsın cahil cahil, milli gelir 10 yılda 3 kat arttı bıdı bıdı. arttı da bana mı arttı deyyus. 10 liraya bakkaldan iki poşetle çıktığım zamanlar vardı şimi 10 liralık alışverişe poşet vermiyor bakkal 3 parça şeyi elinde götürüver naylon bedava değil diyor. neredeyse götünüzde isilikten dökülmüş istenmeyen tüyleri bile hükümetin başarısı gibi göstereceksiniz baaak 10 yılda götüm ay parçası gibi oldu! bıdı bıdı ve bıdı.

(bkz: bi bitmediniz amk)

(bkz: sadece kendi zeka seviyesindekileri kandırabilen insan modeli)

(bkz: hadi şakirtler bunu da açıklayın)
sadece ahmakların inanacağı bir aldatmaca ve yalandır.

2002 yılında enflasyon oranı %60 lara yakınken köprülerden geçiş ücreti 1,5 tl'dir.
2012 yılında ise enflasyon oranları tek haneli rakamlarda olduğu iddia edilirken köprülerden geçiş ücreti 4,25 tl dir.

2002 yılında benzin fiyatları ortalama 1,6 tl'dir
2012 yılında ise neredeyse 5 tl'ye yaklaşmıştır.

bunlar çok basit örnekler ama kişi başına düşen gelir somut olarak artmadığı gibi cebimizden çıkan her kalemin fiyatı nerdeyse 3 kat artmıştır. ama ne hikmetse enflasyon oranları tek haneli rakamlardadır, ekonomimiz iyidir , gelirimiz 3-5 kat artmıştır. bunların hepsi insanları sayıların kafa karıştırma gücünü kullanarak kandırmaktır, halkı aptal yerine koymaktır. ama şu da vardır ki her millet layık olduğu şekilde yönetilir (winston churchill) veya nasılsanız öyle yönetilirsiniz (hz muhammed).
olayı köprü geçişleri ve benzin ile açıklamaya çalışan demagogların bu devrimi yabancı basından da takip etmelerini öneriyorum.

zira avrupa birliği üyesi ülkelerin basınında türkiye ekonomisi ve kişibaşına düşen milli gelirden övgü ile sözedilmektedir.
tanıdığım hiç bir kişiye isabet etmemiş, kağıt üzerindeki artıştır. zengin daha bir zenginleştiği için olabilir.
giderin 5 kat artmasıyla zararda olduğumuz gerçek.
gerçek mi onu da bilmiyorum daldım laaps diye.
şimdi ağzımı bozacam işte!

(#16821142) hani lan o zaman benim 8000 dolarım? hangi itin oğlu cebine atıyo benim kişi başına düşen milli gelirimin 8000 dolarını? nasıl hazine verisi bu denyo? hangi ülkenin hazine müsteşarlığı bu? hırsızları deşifre mi ediyosun yani? sizin milli gelirinizden çalıyolar diyosun sen o zaman açık açık. yazma bari bunları gerizekalı.
bizim başımız kel de mi bizim başımıza düşmedi o 3 kat gelir. sir alex ferguson un da dediği gibi "istatistik mini eteğe benzer; çok şey gösterir, ama asıl görünmesi gerekeni göstermez.".
(bkz: şakirtlerin akpyi kurtarma çabaları)

Beyhude yavrum beyhude bokunuza kadar pisliğe battınız. Az çok aklı olan herkes görüyor. Şu başlık bile rezilliğinizin özeti.

(bkz: başbakanlık izmir de türk bayrağını yasakladı)
kapitalist düzenin artılarıyla eksileriyle gelen yükseliştir. gelir, satın alma gücü, yaşam kalitesi arttı ama aynı oranda borçluluk da arttı. tüketime dayalı artışın getirdiği zenginlik kalıcı olamaz. üretime ve teknolojiye dayalı zenginlik ülkemizi daha güçlü kılacaktır.
cem uzandan sonra artan rakamdır.
(bkz: şaka lan şaka)
bazı kişilere düşen gelir kat be kat artmıştır doğrudur.
giderlerde bakmak gereklidir.
tek başına yapılan bu değerlendirme toplumun refah seviyesi hakkında sağlıklı bilgi vermez.
sözlüğün "2. rosava dönemi hayırlı olsun" diye düşündüren söylemdir. *
elbetteki alım gücünü ve insani gelişim endeksini de etkilemiş ve üst sıralara taşımıştır.

''Türkiye, 2011 insani Gelişim Raporu'na göre Orta insani Gelişim sınırının hemen üzerinde Yüksek insani Gelişim kategorisindedir. 187 ülke arasında 92. sırada bulunmaktadır. 1980'de Türkiye 65. sırada idi, ancak 2011'de listede bulunan 86 ülke 1980'deki sıralamada yer alamamakta idi. Bu ülkeler de dahil edilerek bakıldığında Türkiye 1980 yılında 105. sırada iken, 2011'de 92. sırada yer almıştır. Ayrıca 2001 yılı göstergelerine göre Türkiye'de, bazı illerin sıralaması;

Kocaeli 0.834
Yalova 0.812
istanbul 0.810
Mersin 0.808
Bursa 0.796
izmir 0.795''

(bkz: wikipedia)
http://tr.wikipedia.org/w...T.C3.BCrkiye.27nin_durumu
Kisi basına düşen milli gelirin 10000$ olması gibi fake tır. KaÇınız ayda 1000 $ harcıyor, bu rakamlar son 10 yılda yaratılan zenginleri kapsıyor.
(#16827230) On yılda çıka çıka 13 basamak çıkmamızı sağlayan artış.

Tüm tantana bu yani. 105'ten 92'ye çıkmışız. Öve öve bitiremediğiniz "yükseliş" bu demek ki. Her yıla bir sıra yükseliş.

Satılan bankalar, fabrikalar, işletmeler, arazilerle karşılaştırıldığında ne kadar komik kalıyor de mi?

Akıl olsa, o 13 basamaklık artışı koymaya utanır insan. Alay ediyorsunuz galiba.
Alex fergusonu akla getirendir.

istatistik mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl görünmesi gerekeni gizler.
bazı kesimin 'kişi başı' sayılmadan yapılmış istatistik yamuğu.
evet türkiye zenginleşiyor sadece zenginler mallarına mal katıyor, böyle büyüyor ekonominiz.
"bi sokağa çıkın, insanlarla konuşun, esnafı dolaşın amına koyayım, sonra konuşun" sözünü akla getiren saçmalıktır. ulan millet aç be aç. artmışmış, sikime artmış ekime değil.
Kişi başı giderin 6 kat artmasının karşılığı olan durumdur.