bugün

Fatih terim'in farkını konusturduğu 2-0 kazandıgımız maç. Fatih terim varken imkansız yok bence inandığımız sürece hollandayıda yenebiliriz.
son saniye golü ile ikili averajda rumenler'in önüne geçtiğimiz karşılaşma. ikili averaj grupta bir boka yarıyor mu bilmiyorum ama.. bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.
kameranın terimi her çekişinde pantolonunu yukarı çekerken yakalandığı maç.
bi ara selçukta topu bıraktı rakibe giriyordu bilinçsizce. son dakikalarda o biçim yorgunluk.
Romanya' nın geçmişine "mevlüt" okuttuğumuz maçtır.
(bkz: Koyduk mu)
aylar sonra milli takımızla gurur duymamızı sağlayan maç. ooh be!
macaristan'ın da rakibini (estonya) 4-1 yendiği için buruk bir sevinç yaşadığımzı maçtır. macarsitan haftaya ya kaybedecek ya kaybedecek (hollanda'ya), yoksa işimiz yaş.
2-0 kazandığımız maç.

tebrikler Türkiyem.
dunya kupalarinda fakir fukara afrika takimlarini tutup uzulmekten bikmistim, sonunda bi' milli macta disardan gol sesi duydum. gercekten butun derdimi tasami aldi bu galibiyet, brezilya neden olmasin?
mucizeye adım adım giden milli takımımızın galibiyetle bitirdiği maçtır. helal olsun size. evet.
türkiye'nin şahane bir futbolla 2-0 kazandığı maç.
bütün takımın vasat üstü oynadığı ve kazandığı maç. son ana kadar kovalayacağız. olursa ekime, olmazsa sikime!
potansiyelimizi sahaya yansıtınca neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz maçtır. kalan 2 maçı almamız durumunda en kötü 2. olmazsak ( bu da önemli bir ayrıntı ) play off ' a gideceğimize inanıyorum. Yolun açık olsun türkiyem.
aynı hızla devam türkiye denilen maç olmuştur.
türkiye adına maçın en iyilerinin ilk yarıda solbek, ikinci yarıda sağbek olduğu müsabaka. o değil de romanya maçı satmış beyler, bu futbolun başka bir açıklaması olamaz.

not: 'şikeci' olduğum için şikeli maçı şıp diye anlarım. ama yine de; yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe.
romanya'nın eline verdiğimiz maç.
caner ve gökhan ın iyi oynadığı, gökhan töre nin top kaptırıp durduğu maç. genel olarak baskın oynadık ama yine de kötü oyun sergiledik. bir şekilde unuttuğumuz galibiyet sevincini yaşadık ya ona da şükür. teşekkürler çocuklar...
maçın golleri :

Romanya 0-1 Türkiye http://www.cumhuriyet.com...amp;kb=1429&fn=197174

Romanya 0-2 Türkiye http://www.cumhuriyet.com...amp;kb=1429&fn=197186
milli maçları kulüp beyni ile yorumlama hastalığını bizlere gösteren maç.
bu ülkede herkesin üzerine konuşabildiği ender şeylerden biridir futbol. herkes konuşur kendi çapınca, söyler bir şeyler.
birde milli takımı oynadığı maçları spor kulüplerine göre değerlendirenler var ki evlere şenlik.
amk milli maçlara kulüp formaları ile giden bir milletten başka ne beklenir.
milli takımın atlatmaya çalıştığı avcı sendromu ardından kıpırdanan milli takım var. bir çok ses milli takımı izlerken artık heyecan duyduğundan bahsediyor. bunun üzerine sen kalkmış milli takımı kulüp renklere göre değerlendiriyorsun.
bu arkadaşlardan bazıları volkanın performansını çok beğenmiş.
hatalı çıkışlar yapan, kornerlerde yumrukla topları ıskalayan, yine hatalı çıktığı için gol yememizi caner e borçlu olduğumuz ve artık güven vermeyen bir kaleciyi ile ortalarda kaybolan, eski performansından uzak, orta alanda top kaybeden mehmet topal da milli forma altında kulüp takımı taraftarı gözüyle beğenilir.
insanlarımız milli forma derdinde bazı denyolarsa hala kulüpleri derdinde. bi siktirin gidin ulan.
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama tam olarak bir big games are easy than the other games maçıdır.
çok süper bir oyun ortaya koymamış olsak da, 2 güzel gol ve fatih terim gazı ile çatır çatır aldığımız maç olmuştur. gökhan gönül, semih kaya, caner erkin, selçuk inan, gökhan töre ve arda turan maçın en iyilerindendi. önümüzdeki estonya maçını almamız çok büyük ihtimalle gerçek olacağından dolayı son maçta garantilemiş bir hollanda nın fazla asılmamasını bekleyeceğiz. macaristan ın puan kaybetmesi de gerekiyor tabii ki...