bugün

görsel

Avustralya'da etkisini sürdüren; ilk belirlemelere göre 24 insanın öldüğü, 1500'den fazla evin kullanılmaz hale geldiği, yüzlerce koala ve kangurunun hayatını kaybettiği yangınlarda mağdurlara bağış yapabilmek için, Amerikalı bir model değişik bir yöntem uyguluyor.

BAĞIŞ TOPLAMA YÖNTEMi, GÖRENLERi ŞAŞKINA ÇEViRDi

Amerikalı model Kaylen Ward, Avustralya'da birçok noktada meydana gelen ve bir türlü söndürülemeyen orman yangınlarına yardım eden bir organizasyon için yardım toplamaya karar verdi. Amerikalı modelin yardım toplamak için kullandığı yöntem ise görenleri şaşkına çevirdi.

10 DOLAR GÖNDERENE ÇIPLAK FOTOĞRAF

Bağış toplamaya önce Instagram hesabından başlayan Amerikalı model, Avustralya'daki yangınlara yardım için banka hesabına 10 dolar gönderene çıplak fotoğrafını göndereceği duyurdu.

DAKiKALAR iÇiNDE 20 BiN MESAJ ALDI

Amerikalı güzel modelin paylaştığı duyurunun ardından mesaj kutusu adeta akına uğradı. ilk etapta bir kaç bin mesaj geleceğini tahmin eden modelin mesaj kutusuna dakikalar içinde 20 bini aşkın mesaj geldi. Amerikalı model mesajları cevapladığını, hala cevaplamaya devam ettiğini belirtti.

ŞiKAYET ÜZERiNE INSTAGRAM HESABI KAPATILDI

Modelin bu bağış yöntemi çoğunluğun beğenisini kazanırken, yöntemi beğenmeyen kişiler ise instagrama şikayette bulundu. instagram şikayetler üzerine genç modelin hesabını geçici olarak kapattı.

INSTAGRAM KAPANINCA TWITTER'DAN DEVAM ETTi

Genç ve güzel modelin şikayet üzerine Instagram hesabı kapatılınca, çareyi aynı kampanyaya aynı yöntemle Twitter'dan devam etmekte buldu. Modelin Instagram'dan başlattığı kampanya, Twitter'da da ilgi odağı oldu.

ESKiDEN DE ÇIPLAK POZ GÖNDERiP PARA KAZANIYORDU

Konuyla ilgili açıklama yapan Amerikalı model Kaylen Ward, daha önce de para karşılığı çıplak pozlarını gönderdiğini, bu yöntemin bağış toplamak için de işe yarayabileceğini düşünerek bu işe giriştiğini söyleyerek şunları aktardı:

"BiR KAÇ BiN DOLAR TOPLAYABiLECEĞiMi DÜŞÜNMÜŞTÜM"

"Geçmişte de kendi şahsıma para kazanmak için çıplak özçekimlerimi paylaşıyordum. Avustralya'daki büyük yangınlar için bağış toplarken bu yöntemi kullanabileceğim aklıma geldi. Bu işe girişirken, ilk etapta bir kaç bin dolar toplarım diye düşünmüştüm. Fakat dakikalar içinde 20 biniş aşkın mesaj aldım ve 100 bin dolardan fazla bağış toplandı.

"NEREDEYSE TÜM GÜNÜMÜ MESAJLARA AYIRIYORUM"

Şu anda neredeyse tüm günümü mesajları cevaplamak için ayırıyorum. Büyük bir mesai harcıyorum bu işe. Topladığımız bağış paralarının miktarı giderek artıyor. Ben bağışçılara teşekkürlerimi iletiyorum."

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Kaynak: haberler.com.
Bizde şans olsa anamızdan kız doğardık.
Yeni gelişme | şimdiye dek 500 bin dolar toplamış. Swh.

görsel
görsel

Avustralya'da aylardır söndürülemeyen orman yangınlarını söndürmek için itfaiye ekipleri ve yerel yönetimler yoğun bir şekilde çalışırken Los Angeleslı Kaylen Ward, orman yangınlarıyla mücadele için farklı bir yöntem izledi.

Sosyal medya üzerinden The Naked Philantropist (Türkçesi Çıplak Yardımsever) lakabıyla bilinen 20 yaşındaki Los Angeleslı model Kaylen Ward, Avustralya'da aylardır söndürülemeyen orman yangınlarıyla mücadele için farklı bir yöntem izledi.

3 Ocak'ta sosyal medya üzerinden bir duyuru yapan Ward, "Eğer yangınla mücadeleye destek veren aşağıdaki sivil toplum kuruluşlarına en az 10 dolar gönderir ve makbuzunu bana mesaj olarak iletirseniz size çıplak fotoğrafımı atarım" dedi. Kısa sürede yayılan bu yardım hareketi sonunda Ward müjdeli haberi bugün verdi.

Ward, kampanyanın başladığı günden bu yana 500 bin dolarlık bağış toplandığını açıkladı. Çok mutlu olduğunu ve başta sadece 1000 dolar toplamak gibi bir amacı olduğunu söyleyen Ward, "Sosyal medyada Avustralya'daki yangınlarla ilgili gelişmeleri takip ediyordum ve dünyanın geri kalanının bu konuyla ilgilenmediğini ve insanların dünya için bağış yapmadığını gördüm. Bu kadar ilgi olmasını beklemiyordum" dedi.

KAMPANYA iÇiN DÖRT YARDIMCI iŞE ALDI

Kampanyanın başladığı günden beri yanına dört tane yardımcı almak zorunda kaldığını söyleyen Ward, "Binlerce mesaj geliyor ve ekibimle birlikte önce bağışların gerçek olup olmadığını kontrol ediyorum ve daha sonra da fotoğraflarımı paylaşıyorum" dedi.

Kendisi ve ailesinin de geçen yıl California'da yaşanan yangından kaçmak zorunda kaldığını söyleyen Ward, "Kampanyayı başlattıktan sonra Instagram benim hesabımın uygunsuz olduğuna karar verip hesabı kapattı. Kurallara uymama rağmen beni attılar. Ailem benim paylaştığım çıplak fotoğraflar yüzünden benimle iletişimi kesti. Ama olsun koalaların kurtarılması daha önemli" dedi.

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Kaynak: haberglobal.
65 TL. Çok para. Evet.
Zaten şu an nerdeyse çıplak. 10 dolar da cepte kaldı.
Herkes kendi meşrebince işte.
Dalga gecmeyin! Onemli bir sey bu!

-nereye seediyirdik?

Tanim ii: saka bir yana herkes elinden geleni yapmali, ben de ciplak fotoraflarimi mi satsam? Yok, ona paha bicilemez.
işte yardımseverlik bu. *
Laylon bağış leğenini elden ele dolaştıralım arkadaşlar.