bugün

McDonals hamburgeridir.

ABD'li bir beslenme uzmanın, McDonalds'tan aldığı menüyü bir yıl boyunca mutfağında beklettip, değişimin olmadığını görmüş.

http://media3.ntvmsnbc.co...donalds-iirenc.hlarge.jpg

Normalde yemek dediğin bozulurmuş olum, bu niye bozulmuyor? Kim bilir içine ne koyuyorlar lan.
işte bunu seviyorum!

Edit büdüt: Sinek, böcek bile üzerine konmamış lan.
gerçekten mcdonaldsdan alındığı kanıtlanmalı bir şekilde önce. ondan sonra ne kadar vahim bir durum olduğu kanısında yorum yapılabilir. eğer doğruysa fena tabi ama durumun sadece fast food işinde böyle olduğunu düşünmek te saflık olabilir. şirketlerin talepe uygun düzeyde bir arz için bu tür yöntemlere başvurması mecbur mudur onu da bu tür firmaların üretim yerlerini kontrol etmekle görevli müfettişler belirlemeli. dolayısıyla sadece yemeyelim o zaman bunu mantığı pek çözüm değil. bu konudan sorumlu olan insanlar el atmadığı sürece kimsenin bu tür bir üretimi engelleyebileceğini düşünmüyorum.
sağlam yapıldığından bozulmayan hamburgerdir. kötü bir şey değil hani.
eşşek etidir mubarek eşek gibi etide dayanıklıdır.
şoklanmıştır herhalde..
nasıl bir koruyucu katkı maddesi kullanılmışsa bozulmayan hamburgerdir ki, korkunçtur.
uzun süre tok tutması beklenir.
dekorasyon amaçlı keçeden yapılan hamburgerdir. kirlenir ama olsun yıkarız.
(bkz: asparagas)

yalandır dostlarım. bozulmayan yemek mi olur? hemde 1 yıl. de get işine mc! soğumaya başlıyorum bak senden.

(bkz: burger king)
oysa ki mc donalds ın satış stratejisine göre bir hamburger 8 dakika sonra ıskarta olmakta yani çöpe atılmaktadır.

ha bu arada mc yada burger a gittiğiniz de biri arkadan sizinle ilgilenen kasiyere " önerili ....(hamburger, apple pie vs) satış, der ise o bahsettiği ürünü almayın, süresi bitmek üzere olduğu için satmaya çalışıyorlar, ama 8 dakika 15 dakika benim için sorun değil diyorsanız afiyet olsun.
ekmeğide mi bozulmaz küflenmez bu meletin onunda mı katkısı var?
Bizim okul kantinindeki hamburgerler olabilir. içindeki patates kızartması insanın dişini kırabilecek düzeyde sert.
çok sabırlı hamburgerdir kendileri.biri beni 1 sene bekletecek ve ben bu işe bozulmayacağım...

(bkz: tarih yazmaz)
inanmadigim bir haberdir.

et bir yil icinde cürür. ve kokar. o bir yil degildir, belki bir hafta falandir. ama o hamburger köftsinin icinde birkac grm bile et olsa, diger kismi yalan dolan bile olsa, o et olan kismi kis süre sonra cürüyecek, diger kisimlarin da cürümesine sebep olacaktir.

sonra ekmegin icinde yumurta vardir, yumurta, en kücük bir parcasi bile iki üc hafta sonra küflenmeye baslar. makarna kaynat, balkona koy, bir hafta sonra ac tencereyi bak bakalim makarnanin rengi hangi renk ?....yemyesil olur, küflenir.

icinde protein olan hicbir sey bir sene dayanamaz. o iste bir yanlislik vardir.
öyle bi hamburger yoktur. ekmek bile 1 ay durursa yemyeşil oluyor. *
yalan haberdir.

mutfağında değil derin dondurucusunda saklarsa belki bu şekilde kalmış olabilir ama oda sıcaklığında bu kadar dayanamaz. benim bildiğim hamburgerin içinde ketçap, hardal ve turşu var. bunlardan herhangi birisini bir tabağa koyup mutfağınızda 1 ay tutun bakalım ne oluyor o bıraktığın yiyeceğe.

tamam sürekli fast food yemek zararlıdır ama bu şekilde de bok atmak özellikle bir beslenme uzmanına yakışmaz. otur uzun zamanlı sürekli tüketimde oluşabilecek rahatsızlıkları* araştır.

ek: burger king ve mc türkiye şubelerinde tükettiğiniz ürünlerin büyük çoğunluğu türk malıdır. lise zamanında burger king'de çalışma şerefine (!!!!) nail olmuştum. Sadece fish royale'de ki balık eti norveçten geliyordu gerisi hep türk firmaları. pek birşey değiştiğini düşünmüyorum. o zaman yediğimiz uno ekmeğinde 1 sene dayanması gerekiyor ama 2 hafta sonra küfleniyor.
ne yani 1 sene boyunca o masada öyle tutmuşlar mı ?, yalan haber.
zaten bozuktur.
yemeden önce yedikten sonraki fotoğrafları ile süslendiğinde daha bir hoş olacak olaydır.