beş sene sonra tekrardan girdiğim üniversite sınavıdır. "türkçe çok zordu" diyenler çoğunlukta fakat ben 40'ta 40 yaptım türkçe'den. mamafih felsefe ve coğrafya'da zorlandım. tarih de kolaydı. ulan matematik de kolaydı be. fen de.
sorular kolaydı lakin zaman yetmedi.
--spoiler--
mağdurum da mağdurum. ay çok mağdurumda mağdurum.
--spoiler--

simgeden alıntılar. cuk oturdu arkadaş! ..
günün 24 saati bilgisayar başında son derece hararetli bir şekilde hazırlandığım sınavdır. şansa bak sen şaka gibi bir güne denk gelmekte.
çok sakin bir şekilde girip soruları yapıp çıkmayı düşündüğüm sınav Allah'ın izniyle.
biz atlattık kurtulduk çok şükür.
bu sene 94lülerin yoğunlukta gireceği sınavdır.*
Sınavdan sonra rahatız diye düşünen arkadaşların yanılacağı tarihtir. Şöyleki kazandıktan sonra eğer düşük veya normal idealleri olan biri değilseniz hayat sizin için daha çok zorlaşıcaktır. Lisedeki güzel anılarınızı hatırlayacaksınız. Sınav zamanı yaptığınız kaçamakları bile arıycaksınız. Çok tipiktir bu sene anladım bunu ''üniversiteye hazırlanırken bu kadar çalışsaydım boğaziçini kazanırdım''. Hele hele kazandığınız bölüm almanca gibi zor bir dille eğitim veriyorsa özel hayatınızı unutun. * *
seneye mimarlık, tıp ve mühendislik kadrolarını dolduracak elemanların deli gibi çalıştığı sınav.
(bkz: şaka gibi)

edit: lan! Ösym 1 nisanda çıkıp şaka yaptık sınav yok demesin?
ygsye 33 gün kaldı. şaka gibi esprisi yapılan ve lise son sınıf öğrencilerinin sevmediği 1. Üniversiteye giriş sınavı