almanya 1 milyon Türk’ün vatandaşlığı iptal edecekmiş...
gerekçe ne? duble vatandaşlık alman yasalarına göre... iptal gerekçesi...
almanya diyor ki: ya bendensin... ya da değilsin...
bizimkiler kurnaz... önce tc vatandaşlığından çıkıp "alaman" oluyor ve sonra "çaktırmadan türk" oluyor...
alamanlarda "destur" demiş...
postalama kararı almış...
artık göndeririz "1uçak" alır geliriz hepçiğini... sonuçta "1 milyon" ne ki?

biz 4 milyon suriyeliye bakıyoruz... 1 milyon alamancı gurbetçilerimize mi bakamıyacağız...
https://tele1.com.tr/alma...gi-iptal-ediliyor-189989/

not: ne yazayım yaprağaaam... şaşırdım kaldım...
(img:#2054670)
türk vatandaşı olmak isteyen, siyaset yapan, her gün bayrak, vatan kasıp, Almanya'yı ve AB'yi karalayanlar Türkiye'ye gelsin. Adamları haklı görüyorum abi. Hem Almanya'yı beğenmiyor hem de sabah akşam Türkiye progpandası yaparsan kimse seni barındırmaz. Gelin Türkiye'ye de alem neymiş görün. Empati yapın lütfen. Mesela Suriyeliler. Diyelim savaş çıkmadı, biz adamları ülkemize işçi diye davet ettik. Adamlar Türkiye'yi sabah akşam eleştiriyor, itham ediyor, suçluyor. Ama gözleri Suriye'de, diyelim esad demokratik bir lider. Düğünlerinde, derneklerinde, cenazelerinde Esad'ın resmi ve Suriye bayrağı var. Ne hissederseniz? Beğenmiyorsan git kardeşim, beğenmiyorsan vatandaşlıktan çık kardeşim.
tek sigortaları merkel

o kadın gittiği an

bunlar yaprağı yedi.
Bazilarinin sevinci kursaginda kalacak belki ama Vatandaşlik iptali oradaki iş gücünün sonlanacagi anlamina gelmez.
beter olsunlar inşallah alman sokaklarında yaşayacak konuma gelirler.
En az 500.000 gurbetçinin yakalanmamak için sokağa bile çıkmamasına sebep olacak gelişme. Kanepenin yanına çömelip yasanın değişmesini bekleyecekler allah'ın izniyle.
bizde tam tersi hangi araba,afgana vs vasıfsız insana vatandaşlık versek diye düşünüyoruz. bu durdurulmalı aslında!
Gelir gelmez Türkiye'de güzel bir ev sahibi olurlar, araba alırlar, tatil yaparlar ama iş çalışmaya gelince buradaki sistemi, daha doğrusu sistemsizliği adaletsizliği götleri yemez.
Çoğunluğunun alman vatandaşlığını seçeceğinin göstergesidir.

Alman vatandaşlığını seçerlerse, Türkiyenin seçimine oy veremeyecekler. Bu işimize yarar.

Eğer Türkiyeye dönerlerse buranın sıkıntılarını görüp yine oyu oradayken verdiklerinden başkasına atacaklar.

Her türlü işimize yarar yani.
Bu rakam az bile ben olsam 2 milyonu temelli geri almamak üzere şutlarım hem adamın ekmeğini ye hem gavur cenabet diye küfret hem Türkiyede hem almanyada mülk edin seyahatler yap hayatın tıkırında olsun lüks içinde yaşa vay efendim Türkiyede almancı burada yabancı diye ağla adamlara etmediğin hakaret kalmasın adamlar sonuna kadar haklı ya avrupalı olacaksın uyum sağlayacaksın yada güle güle birçoğuyla tartıştım diyorum ki avrupa çok kötüyse topla pılını pırtını gel buraya yatırım yap hiçbirinden ses yok biride sokak röportajında almanyayı kötüledikten sonra yok ya buraya gelinir mi? 2 günde beni dolandırırlar demişti halen gülerim ...
sorun değildir. türkiye'ye dönsünlerdir. verdikleri oylarla sucukçu muhasebecisi yönetiminden gayet memnun olduklarını belirtiyorlar zaten. bizi gısganan alamanda hala ne işleri var anlamadım gitti.
fransa da uygular inşallah dedirtmiştir. akp li teyze ve kuzenlerin sık sık dile getirdiği "türkiye cennet cennet" söylemlerini yerinde yaşarlar umarım. yıllardır madem her şey çok güzel dönsenize geri diyorum mihhh mihhhh edip duruyorlar..
10+ yıl orda gurbetçi olan buraya gelince acun gibi dolaşır zaten sıkıntı olmaz onlara.
almanya dan gönderilseler bile sıkıntı değil ki. 100 bin eurosu varsa 780 bin tl civarı eder. adam asgari ücretli çalışıyor 2 bin euro bozdursa 15 bin türkiye de iyi bir tatil yapar. türkiye deki emekli ahmet amca da parkta akşama kadar otursun ya da aslı 10 bin tl 36 ay ihtiyaç kredisi çekip 1 hafta tatil yapıp çok mutluyum diye hikaye paylaşsın.

yanlız gurbetçiler gelirse türkiye ye bakalım yaşarken ne diyecekler. zaten hep bir ayak yapıyorlardı ülkem güzel ekonomi iyi gel diyince de yav düzenim var biraz birikim yapmalıyım diye bahane üfürüyorlardı. artık bahaneleri de kalmaz.
yalancılık ve düzenbazlık nerede olursa olsun insanın ayağına dolanır. beter olsunlar.
pilan yabmayin pilan!
izmail türüt.
ülkesini seven geri dönsün bir de başka ülkede iken siz vatanınızın kıymetini bilmiyorsunuz diye ahkam kesenler var.
Alamancı kardeşlerimiz gelsinler, vatan onları bekler. 2300 mayış ye ye bitmez. Hem buraların parası bereketli, gavur parası gibi cenabet değil.