bugün

Dünyanın her yerindeki kadınların gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddete maruz kalmalarına karşı 14 şubatta düzenlenecek danslı eylemdir.

"Dünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor."
"Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır."
"Bir milyar kadının dans etmesi devrimdir." sözleri ve bu muhteşem
http://www.youtube.com/watch?v=-H0LINmw7Bo videoyla eyleme çağrıda bulunulmaktadır.
destekçi erkekler katilimi ilede başariya ulaşacak eylemdir.
avrupa ve amerika kıtaları üzerinde, kadınların, sevgililer gününde erkekleriyle sevişmeyerek katılacaklarını tahmin ettiğim eylem.
bugün yapılan anlamlı eylem. sevgililer günü gibi saçma bir şeyle vakit geçirmektense bu tarz organizasyonlarla ses duyurmak en mantıklısıdr. kadınların sadece tüketim manyağı olduğu ve hediyeden başka bir şey beklemediği bugünde, en güzel organizasyonudur.
eyy kadınlar; 3.sayfa haberi olmayın, cinsel istismara izin vermeyin. birey olduğunuzu unutmayın, unutturmayın.

http://www.gercekgundem.com/?p=526331
şimdi bizdeki erkekler ne şikayet ediyorsunuz, bakın tüm dünya kadınlarıda dövülüyormuş diye odunluklarına devam etmek için bunu bahane sayabilirler.
kapı gıcırtısında yerinde duramayan hanım kızların gidip dans edecekleri mitingdir. 1 milyar kadın şiddete hayır diyo erkeklerin de çok sikinde. adam zaten kadını dövüyosa sığırdır. sığır adamın bu tür sosyal mesajlar neyine? bahanedir bunlar efendim bahane. haydin edin dansınızı güzel güzel hava kararmadan eve git yoksa kafanı kırarım. *
Şiddet görenlerin dansa eşlik edebileceklerini sanmıyorum. Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Yapacaksanız kampanya adam gibi olsun. O ne öyle, hepsinin kıçı başı oynuyor. Bayan halimle utandım yahu.
esra erolda dans eden kadınlardır. gelde kafa göz girme .

not: kadına şiddet göstereni zikim.
bir milyar kadın şiddete hayır diyecek ama akşamına bir milyar erkekten yine dayak yiyecekler. acı gerçek bu olsa gerek.
dedi ve ardından 500 milyonu dayak yedi.
sonra da kadınlar niye dayak yiyor deniyor. Kasinma uslu dur swh
değişen hiçbir şey olmayacaktır. bir milyar kadın değil, yedi milyar kadın şiddete hayır dese ki yer yüzünde o kadar kadın yoktur, erkek toplum baskısı değişmedikçe ve şiddete eğilim azalmadıkça bu yapılan eylem sadece iki gün hatırlanacaktır.

bugün dünyada her saniyede bir silah satılıyor. eğitimli insanlar bile silaha sarılmakta, master yapmış adamlar bile sevgilisini dövmekte. ilk önce kafa yapılarını değişmesi lazımdır.
iyi eylem, hoş eylem de niye dans işte bu merak konusu. Hayır yani bundaki mesaj ne? Hem dayak yeriz, hem oynarız mı demek istiyorsunuz? Oynamadığımız bi bu kalmıştı zaten. Cem yılmaz'ın esprisindeki gibi;
+baba çok dayak yiyoruz, ne yapıcaz.
-boş veer, koy götüne rahvan gitsin.

Yapacaksanız düzgün birşeyler yapın.