bugün

"Oylar ile birlikte oy ve ötesi elemanlarını da çalmasalar bari " dua etmekteyiz an itibari ile.
sen bilirsin türkiye.

görsel
ülkemiz icin hayırlısı olsun.
tahminim:
akp 43.8
chp 26.3
mhp 15.5
hdp 11.5

mhp 15 in altında oy alirsa akp tek başına gelebilir.
(bkz: erken seçim milli iradeye hakarettir)

(bkz: yenilen pehlivan güreşe doymaz)
7 hazirana göre akp herturlu arttıracaktır oy miktarını bu kesin. Mhp de kesin duşecektir. Hdp ninde duşmesini bekliyorum yarım puan falan. Tüm oklar akpyi gösteriyor aslında. Olmamasını umuyoruz ama akp busefer başarabilir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin ve yeni nesil vatandaşlarımızın istikbalinin belli olacağı, belki de gelmiş geçmiş en önemli genel seçimdir.
eyyy türkiye kararını ver.

1 kasım akşamı ya telaviv'den ya da Gazze'den havai fişekler atılacak. (bkz: yabancı basında Erdoğan ve türkiye düşmanlığı)

1 Kasım'dan sonra türkiye ya var olacak ya da yok olacak. (bkz: 1 kasım da Osmanlı yı yıktık sıra cumhuriyet te)

1 Kasım'dan sonra türkiye ya bölünecek ya da bir bütün olarak büyüyecek. (bkz: kürtler özerklik istemesin de ne yapsın)

(bkz: pkk yöneticisinin 400 milletvekili açıklaması)
türk milletinin sandığa giderek
2. kez "saltanata hayır" diyeceği gün olacaktır.

edit: olmuştur; türk mileti, sandığa giderek "saltanata hayır" demiştir.
"evet" diyenler, yalnızca arapsevicilerdi zira.
sonuçları bu akşama doğru belli olacak seçimdir.
Ülkemiz için hayırlısı seçimleridir.

Allahım konuyu biliyorsun,amin.
yine hdpkk'nın oy hırsızlığına sahne olacak.

(bkz: 1 kasım da hdpkk nın oy çalması)
https://www.youtube.com/watch?v=O2Jbryj_tyk
Oyumu mhp den yana kullanacağım seçimdir.

(bkz: oyum mhp ye koyum hdp ye)

evet.
ananı sikeyim yanlış başlık. swh
(bkz: 1 kasım da hdpkk nın oy çalması)
akp+mhp hükûmetiyle sonuçlanacak olan seçim.

(bkz: aha buraya yazıyorum)

edit: yemedi. ehuhehu
akp; %44/46
chp; %23/25
mhp; %10/12
hdp; %9/11
neresinin "erken" olduğu anlaşılamayan; "rötarlı genel seçimi" denmesi daha uygun olan seçimdir.
(bkz: ak trollerdeki moral bozukluğu)

hayırlı sonuçlar beklediğim seçim.

(bkz: ay hadi inşallah)
tatsız-tuzsuz bir seçim. bir ruhu bile yok.
umarım sonuçları olumlu yönde şok edici olur da meğer, fırtına öncesi sessizlikmiş deriz. zor tabi.
Sabah ola hayrola. Umarım oylar çalınmaz.
son derece önemli bir seçimdir.

inşallah batı medyası 8 haziran'da attıkları manşetlerin aynılarını atmaya, sevinç çığlıkları atmaya fırsat bulamaz. inşallah der spiegel'i, die welt'i, bild'i, the economist'i, bbc'yi, guardian'ı, cnn'i, haaretz'i sandığa gömer bu halk.

mesele parti meselesi olmaktan çıktı artık.
allasen siz bu secimlerin demokratikligine ne kadar inaniyorsunuz? Yonetim seklimiz cumhuriyet. Peki nedir cumhuriyet? Ilkokuldan beri ezberletilen tanim:halkin kendi kendini secerek yonetmesi. Nah kendi seciyo! Akepe iktidara geldiginden beri ne demokrasi kaldi ne adalet ne cumhuriyet. Her secimde akepe yandasi azaliyor guya, gezi parki olaylari cikti azalir dedik * , teror olaylari oldu kac sehit verdik artik vazgecerler su sahsiyetsize oy vermekten akillanirlar dedik ama yok olmadi arkadas. Beyin yok ki akillansinlar gerci. Bu saatten sonra daha da anlamazlar. Her secimde oldugu gibi bir kamyon dolusu damgali oy bulundugu haberleri var yine. Hic sasirmadim. Hileyle dalavereyle indiregandi yap bakalim oylari akepe?! Etrafta biz muslumaniz elhamdulillah diye bos yapma artik ya. Cok doyduk bu laflara. Senin dini surekli somurmene de dinci reklamlar yapmana da sacma sapan. Halki boyle kandirabilcegini saniyosun ama peki ya allahi kandirabilecegini de saniyor musun sahte musluman?! En cok da neye uzuluyorum aciyorum biliyor musunuz, o sahsiyetsizin hala oy alabiliyor olmasina. Tabii bir de hem ataturkcu olup da * hem de akepeye oy verenler yok mu. Iste onlar baya bi komik. Ya cidden siz universite falan da okumayin ya hic gerek yok, daha bu yasa gelmissiniz koyun geldiniz koyun olceniz egitim icin harcanan o emege de yazik yani.
Neyse... Lafi daha fazla uzatmadan diyelim diyecegimizi...
Gelin, oy verin, gitsinler!!!
(bkz: koyunlar rahatsız)
(bkz: eksile anam eksile)
(bkz: hepinizden tiskiniyorum)
tahminlerim şöyle

akp: %39-41
chp:%27-30
mhp:%14-16
hdp:%11-12
bu seçimde katılım oranı önceki seçime oranla düşük olacaktır. bir çok kesim nasıl olsa aynı ya da benzer sonucun çıkacağı düşüncesiyle sandığa gitmeyecek ve yine bir kıyaslama yaptığımızda önceki seçimde oy kullanmayıp da bu seçimde kullanacak olanlar büyük oranda akp seçmeni olacaktır. Geçen sefer "ne olsa koyup geçiyoz yea" diye oy verme işini önemsemeyen ya da üşenen, çok fanatik olmayan bu grup bu sefer "şu işe bir el atalım" mentalitesi ile hareket edecek ve erken seçim de en çok bu partiye yarayacaktır. Yine hükümet kuramayacak orası ayrı.

bu bahsettiğim "işe el atma" olayını sadece seçmende değil, teşkilatta da görüyorum. her zamankinden daha fazla afiş, pankart görüyorum caddelerde. yüzde elliyi evinde zor tutup bu sefer de sen, ben değil "biz" diyen bir zihniyet görüyorum. bu sabah evimin zilini çalıp hayrına kahve dağıtan bir ablaya açıyorum kapımı(hayrına dağıtıyor bak özellikle vurguluyorum) kahvenin markası yok üstünde yazı var. ilk günkü aşkla diyor. bir de ne diyor haydi bismillah(bak allahın adını aldım oy ver)(yok yahu dini hissiyatlarınıza dokunur muyum sadece din kardeşiyiz sonuçta ehhom öhom)

hırsızlığı bal tutan parmağını yalar diye yorumlayan, ücretsiz muayene sekiz lira olunca sağlıkta devrim ilan eden, ülkede devlet kurumu bırakmayıp ona buna satıp yağmalayarak sonra da zengin olduk diyen(ekonomiyi düzelten), suriyeliler ıraklılar var bir de değil mi oraya girmeyeceğim hiç çok uzun mesele ne anlarım ben açın halinden savaştan falan din kardeşiyiz hepimiz sonuçta dinci nüfusu artırmak gerek. kira fiyatları da ucuz hem işsizlik sorunumuz da yok. hemen iş bulunuyor mesela bir gün laf arasında "şu benim oğlanı belediyede işe sok be abi" diye belediye başkan yardımcısına yalvaran komşuya şartlar sıralanırken tabi ikameti burada olacak, şusu olacak, sonra busu olacak. sonra ak partili olacak bıla bıla.. yahu sen ne güzel de sıkıştırıyosun öyle laf arasına yerim seni. sen bir devlet kurumu sınavında sınava girmeden derece yapan adamın yerine kadroya gir. e sonra da "torpil zaten hep vardı" işsizlik olmaz tabi. bak başbakan da diyodu istihdam durumu çok iyi yabancı ülkelere sesleniyorum iş bulamayanlar ülkemize gelsinler alabiliriz. (güçlüymüş gibi göründük tamam lafımı da geri aldım ehhom güçlü türkiye için ama yani siz yine de ülkenizde bulabiliyosanız iş bulun derim de yani ehem neyse).

işte o yüzden güçlü türkiye için eehem ne diyordum kaptırdım. bir kesim vardı işte bu kesimin olduğu bir ülkeden hayır gelmez demeyeceğim tabiki onların bir suçu yok. bir çoğu parayla satın alınmış, bir kısmı bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı, bazıları da ideolojik hareket eden. en iyi ideolojinin bu olduğunu düşünen. ya da kendi de bilmiyor ne düşündüğünü.(karşılıksız sevgi) ve bu yüzden akpyi sevmeyen bütün buradaki bütün yazarlar. söylediklerime bakmayın. tahminlerim de yanılabilirim ben de insanım. en çok da seçim falan sikinde olmayan arkadaşım. git ve oyunu kullan. senin bir oyun belki hiç bir şeyime yaramayacak ama oy kullandığın zaman "varım" diyeceksin. bu evrende ben de varım diyecek öyle yok olup gitmeyeceksin.