bugün

olası muhtemeller dahilinde olan bir erken seçim.
YSK nin siyasi partilere sunduğu taslak ile, olması muhtemel seçimdir.
tekrar koalisyon sonucu çıkacak seçimdir. davutoğlu da bu sonuç karşısında rte yi devre dışı bırakıp büyük koalisyonu kurabilirse az biraz rahat ederiz. yoksa gg.
tek ihtimali koalisyon olacak seçimdir.
Kesinleşmesi neticesinde 7 Haziran görünümlü 1 Kasım olacaktır.
yeni seÇimlerde istanbul birinci bölge serbest adayıyım sözlük yazarlarının oylarını bekliyorum.
Oy kullanmıcağım seçimdir.
Oy kullanmayanlar bir hayli yüksek olacağı seçim.
Oy kullanmamıştım geçen seçimde ama bu sefer MHP'ye vereceğim çizgisini koruduğu ve ilkelerinin arkasında gittiği için. Bu teröristlerin hakkından ancak Mhp gelir
ak partinin a.ına koyam size bişey olmasın

biran önce olsunda şu sakat hava ortadan kalksın.
tekrar bir hükümet kurulamayacak sonuç çıkarsa ülkenin babalara geleceği seçimdir.
gene aynı sonuç çıkacak seçim. evet.
güzel bir tanım yapılmış özel sektöre aba altından sopayı gösteriyor

doları aniden yükseltince şirketlerin çoğu tık nefes oldu

bakam kasım da oy vermede gorun ananın pardon tabelanın kaç yazdığını hesabı.
7 haziran öncesi HDP'ye saldırarak HDP'yi 13 puana kadar taşıyan RTE,

1 Kasım öncesi MHP'ye saldıracak belli ki. RTE MHP'ye saldırdıkça MHP güçlenir.

Aşağı yukarı aynı aritmetik çıkar mecliste.

ekleme: MHP oyları AKP'ye gidecek söylemi çok klişe. Sokakla alakası olan ortalama bir MHP seçmen çevresi olan insanlar bunun olmadığını fark eder.
devlet bahçelinin şeçim akşamı çıkıp millet bize ana muhalefet görevi verdi diyeceği seçimdir.
hdpnin silah zoruyla oy kullandırmasına izin verilmezse bi bok alamaz doğudan. alsa alsa cihangir ibnelerindrn alır.
cumhurbaşkanımızın deyimiyle tekrar seçimin tarihidir. resmi ismi, 1 kasım 2015 milletvekili genel erken (tekrar seçim)idir.
mhp'nin barajı zor geçeceği seçimdir.

hırsızı, katili devirme fırsatı verilmiştir geri çevirmişlerdir. terör olaylarının araştırılmasını da reddederek terörden kandan siyaset yaptıklarını açıkça belli etmişlerdir.

mhp barajı geçemez, bu sebepten akp tek başına iktidar olur.
Vatana millete hayırlı olmasını temenni ettiğim seçimdir.
Akp ve chp'nin biraz oy artırıp, mhp ve hdp'nin biraz oy kaybedeceği kanaatindeyim.
pek bir şeyin değişmeyeceği oranların diğer seçimle aynı olacağı seçimdir. allah yar ve yardımcısı olsun milletimizin.
akp muradına ermiştir...
Ayni sonuc cikmayacak secimdir. Oncekinde oy kullanamamistim bunda kullanabiliyorum. Turkiyenin kaderi benim elimde.
görsel

akp ekonomi üzerinden zaten mesajını verdi.
dolar 3 tl'ye dayanmış iken hala panik yok diyorlar.
Ayrıca akp anarşi ve şiddeti tırmandırarak bensiz bunlar olur demeye getirdi .

akp % 39 minumum , maksimum % 42

CHP iyi bir sınav verdi bence %29 bandında dayanacak.
mhp ve hdp'den oy kayması olabilir.

hdp ise %11-12 civarı bir iyi kemikleştirdi artık üstüne Bişiler katacaģinı bekliyorum.

mhp ise bu dönemden en zararlı çıkan parti oldu.
holiganları her ne kadar görmek istemese de ciddi bir oy kaybı yaşayacak ve Bahçeli gidebilir.

kısaca akp tek başına iktidar olamayacak Bir daha .
(bkz: 1 Kasım 2015 Türkiye Genel seçimleri)

Sonuç değişir. Ak Parti tek başına iktidar olacak.
ayni tablonun ortaya cikacagi secimdir. hdpnin baraj sikintisi olmaz. akp mgpden vekil calabilirse iktidar olur. aksi taktirde sonuc degismez.