bugün

1 günlüğüne cumhurbaşkanı olsanız icraatınız ne olurdu?

Benim cevabım: 1 gecede halkı alim bırakırdım.

Edit: verdiğim mesajı anladılar. Ben yakalandım, siz devam edin.
memura %290 zam.
Terörist başı apo`yu işkence ile öldürttürürdüm.
meclisi yıkar , ihtilal yaparım.
anket yapardım.
bütün milletvekilleri, bürokrat, diplomat vb. maaşlarını indirir, makam araçlarını ellerinden alır, korumalarının fazlasını kovardım.
zaten şu ülkede ne varsa ya hep fazla var ya da hiç yok.
Önce herkesi sırayla bir uyandırırdım. Çünkü benden önceki, milleti fena uyutmuş.
Edit: uyuyanlar eksiliyor bile. ilk önce sizi uyandıracağım sizi.
idamı geri getirmenin önünü açardım.
karabağ için orduyu harekete geçirirdim dünya da birşey diyemez o topraklar zaten azerbaycanındı. 24 saatte alıp azerilere teslim ettirirdim tabi azerbaycan ordusuyla birlikte.
ak sarayda'ki tanesi 1000 (yalnızbin) tl'lik tabaklarla sirtaki yapardım.
ülkeyi dörde bölerdim. güneydoğu kürtler, doğu anadolu ve orta anadolu sünniler, ege, marmaris ve bilimum kıyı şeridi, laik ve bilimsel eğitimi destekleyen, insan haklarına saygılı, aydınlanmacı, sorgulayabilen bütün bireyleri kapsayan bir cumhuriyet, bir tane şehri ise komünistlere verirdim ne olur ne olmaz başa bela olur bunlar.
(bkz: tutmayın küçük cumhurbaşkanlarını) dedirtir.
cumhurbaskani ne yapabilir ki? meclis karar alir, yasa cikarir, zam yapar(bunu pek yapmiyorlar) cumhurbaskani bunu sadece onaylar. hadi farklilik olsun diye onaylamadi ikinci kez gelirse imza atip onaylamak zorunda. yani ulkenin en ust mevkiside gozukse meclisin yaninda daha cok sembolik bir deger tasir cumhurbaskanligi.
keneviri yasallaştırmak.
Ülkeyi satıp Karayip adalarina yerleşmek olurdu.
ilk bi saatimle hükümeti fes eder basa iki muhalefet partisini getirirdim . Geri kalan 23 saatiylede sarayımın tüm odalarını gezmeye calisirdim . Zaman yetermi bilinmez . Kaybolurum belkide icinde .
ülkedeki tüm sözlükleri kapatıp cumhuriyyetsozluk.com adlı bana bağlı bir sözlük açardım. biz büyüklerimizden böyle gördük.

ilave: şaka lan, şaka. bu entry kendini tazeleyecek.
Devleti yıkar, insanları özgür bırakırdım.
meclisi fesheder krallık ilan ederdim. hemen zall ı taksim meydanında sallandırıdım. salıncakta tabi eğlensin çocuk.
Hükumeti feshetmek olurdu.
Hükumeti feshetmek olurdu.
Emniyet kuvvetlerinin mesaisini dinsiz avına ayırırdim. Bir günde ne kadari yok edilirse artik.
kemal kılıçdaroğlu hayalidir.
Turkiye ye eminin bir gunlugune de olsa adalet getirilmis olurdu.. Belki bir umut olurdu ayni zamanda bu. Keske...
gazetecilere istedikleri hakları verirdim.