bugün

entry'ler (122)

ağlama sebepleri

tuvalet sırası.

yazarların şu an duymak istediği söz

bende senden hoşlanıyorum.

sinirlenince yapılan şeyler

bulunulan mekanı terk etmek.

süleyman ve öbürsüler

Diyarbakır devlet tiyatrosu tarafında sahnelenen oyun. yönetmeni eskişehir şehir tiyatroları'nın ödüllü, pek başarılı oyuncusu hakkı kuş.
Konusu: “Süleyman ve Öbürsüler”, Max Frisch’in “Öğretisel Olmayan Öğreti Oyunu” olarak tanımladığı “Bay Biedermann ve Kundakçılar” adlı oyunundan Yavuz Pekman tarafından uyarlanmış bir oyundur. Kendi yaşamı dışındaki olaylara, durumlara duyarsız ve bencilce yaklaşan Süleyman’ın; her gün yangınların yaşandığı bir şehirde, kendi evinin yanmaması için bütün önlemleri alması, buna rağmen iki kundakçının evine gelmesine hatta yerleşmesine korkak ve duyarsızca yaklaşması üzerinden süregelen hikâyesi, mizahi bir dille değerli seyircilerimize sunulmuştur.
Süleyman, ibret Oyunları’nda olduğu gibi, yaşamdan hiç ders almayan “insanoğlu’nu temsil eder. Yangın; insanı, toplumları bekleyen; huzur ve esenliğini tehdit eden bir tehlike olarak simgelenmiştir. Savaş, açlık, yıkım, faşizm, ırkçılık gibi durumlarla özdeşleştirilebilir. Frisch’e göre insanoğlu, başına açtığı “yangın”lardan tarih boyunca “cehennem ateşi”nde bile ders almamaktadır.

95 yaşındaki dedeyi hapse atan adalet

haklı olanın değil güçlü olanın yanında yer alan adalet sistemi.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

peki.
anlatsana.
mal.
gerizekalı.

kılıçdar için çekilecek filme isim önerileri

küçük enişte.

4 buçuk g ye geçmeyen insan

az ile yetinen insandır.

insanı çekici yapan meslekler

(bkz: jinekolog) der susarım hacı.

hayatta en çok neyden kaybettiniz

bırakıp pes etmemden devamlılık yok bende sıkıntı orda hacı yoksa alır yürürdüm.
hee birde umursamazlık üniversite kazandığım halde kayıt dönemini kaçırmışlığım var.

sihirli kapı

taner turan'ın yazmış olduğu şarkılı, danslı fantastik çocuk oyunu.

tiyatro amisos

Samsun'un sanat sokağında şirin bir bürosu olan özel tiyatro. Çıkardığı oyunlarla gönüllere taht kurmuşlardır.

adolf hitler

reizle birgün oturuyoruz yaktı sigarayı geçti karşıma oturdu, dertli dertli düşünüyor. Ortamı bir sessizlik aldı. Reizi böyle dertli görünce sustum bende birşey demedim. Reiz kafasını bana çevirdi "fransa'da bir kule var" dedi . "evet var reiz" dedim "evet var ne oldu ki?" Reiz sigara dumanı yukarıya doğru üfledi sonra dedi ki "işte o kule senin..." "şiiii reiz ayıp oluyor" dedim. "Ne oldu la" dedi. "reiz ayıp ediyorsun"dedim. "Ne oldu yafram ne ayıbı sana veriyorum işte" dedi
Buda böyle bir anım işte
Ne reizler var beeeeeee

lisede yapılan hayvanlıklar

ön sırada oturan kız arkadaşının sütyen lastığını çekip çekip bırakmak.
o sesi duymalısınız. (bkz: of diim saa)

nikolay çavuşesku mezarı çarşamba da

çarşamba kaymakamı caner yıldız'ın 1989’da kurşuna dizilen romanya diktatörü nikolay çavuşesku ve eşi elena’nın mezarlarının çarşamba'da olduğunu ileri sürdüğü. haber samsun gazetelerinde büyük tartışma konu oldu.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: Seha Okuş - Hasretinle Yandı Gönlüm) saatlerce dinleyebilirim.

cihat faruk sevindik

Kendisinin her zaman söylediği yegane söz ” okuyun çünkü mürekkebin akmadığı yerden kan akıyor” sözüdür ki bu sözün sahibi ismet Özeldir. Bu sözü kendisine şiar edinmiş ve sürekli kendisini geliştirerek nasıl memlekete ve memleket insanına faydalı olabilirim düsturu ile gelişmeye devam etmektedir.

Aşağıda ve diğer sayfalarda kronolojik olarak Cihat Faruk Sevindik’in kariyeri sizlere sunulmuştur. Oyuncu ”iYi” seviyede iNGiLiZCE ve RUSÇA bilmektedir.

cihat faruk sevindik

OYNADIĞI OYUNLAR

SAMSUN BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi KONSERVATUARI TiYATRO BÖLÜMÜ-RESiMLi OSMANLI TARiHi- (ORHAN)-2007

SAMSUN BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi KONSERVATUARI TiYATRO BÖLÜMÜ- DERYA GÜLÜ- REJi ASiSTANLIĞI-2007

SAMSUN BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi KONSERVATUARI- IŞIK ATATÜRK ORATORYOSU-2008

SAMSUN BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi KONSERVATUARI- GÜLEN TORBA-2008

ATATÜRK ÜNiVERSiTESi BiNDALLI DANS TiYATROSU-2008

SAMSUN SANAT TiYATROSU-ŞU ÇILGIN TÜRKLER-2009

SAMSUN BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi KONSERVATUARI- OYUN GECESi-2008-2009

SAMSUN AHiLiK HAFTASI KISA OYUNLAR HAFTASI-2010-2011

ANADOLU ATEŞi ( FIRE OF ANATOLIA- SULTAN OF THE DANCE ) HAREKET ve DANS TiYATROSU-2011

ATATÜRK ÜNiVERSiTESi SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ DENEME SAHNESi TOPLULUĞU- BAŞKA BiR DÜNYA iÇiN MANiFESTO- 2010

ATATÜRK ÜNiVERSiTESi SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ DENEME SAHNESi TOPLULUĞU- YUSUF iLE MENOFiS- 2011

ATATÜRK ÜNiVERSiTESi SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ DENEME SAHNESi TOPLULUĞU- GÖZLERiMi KAPARIM VAZiFEMi YAPARIM-2012

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- FIRTINA-2012 (STAJ) REJi

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- MEKRUH KADINLAR MEZARLIĞI- 2012

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- YÜRÜYEN TAŞLAR-2012

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- ON iKiNCi GECE – 2013

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- MERAKi -2013

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- YAŞLI KUKLACI- 2013

ERZURUM DEVLET TiYATROSU- KARAGÖZ’ÜN RÜYASI- 2014

ANKARA DEVLET TiYATROSU- SARI NACiYE- 2014

ANADOLU ATEŞi DANS VE HAREKET TiYATROSU

HALEN DEVLET TiYATROLARI BÜNYESiNDE OYUNCULUK ÇALIŞMALARINI YÜRÜTMEKTEYiM

ATATÜRK ÜNiVERSiTESi GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESi SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ OYUNCULUK ANA SANAT DALI KOORDiNATÖR-2012-2013

CANiK BELEDiYESi ŞEHiR TiYATROSU KURUCU- SANAT YÖNETMENi-2015.

durduk yere adamın amına koyan şarkılar

Leyla ile Mecnun'un fon müzikleri.

ölmeden izlenilmemesi gereken filmler

prestij.