bugün

Kişinin Hayatında elde edebileceği güzel başarılardan biridir. Gurur vericidir.

Bölüm başkanımızın benden beklediğiymiş meğersem okul biterken söylemişti.tabi ben leyla o zamanlar okul bitsede gitsem modunda. soylediginde pek muhtac olmustum. Pek iyi olmayan bir ortalama sıfır derece dereceyi birak yarım dönemde uzattım rezillik hadsafhada. Ben hala ne konuşuyorum birincilik filan. Yani Her türlü yapabileceğiniz bir olaydır.

Edit: muhtaç ne ya mahçup demekki hala tam olamamışım hala bi leylalık var. Benden adam olmaz.
Anne ve babaların duymak istediğidir.

Hep haytalık hovardalık yapardım ama Hiç unutmam bir dönem olmuştum, mutluluğun dibine vurmuş halde bizimkilere söyledim.. Babamın dediği laf; bir yanlışlık olmasın oğlum! Annem ise; diğer öğrenciler okulu bırakmıştır bey, çocuğun günahını alma dedi. Amk ağız tadıyla birinci yaptırmadılar adamı.
Evet...
hiç bir çıkar sağlamayacak ödüldür. işe girdiğinizde bölümde kaçıncı olduğunuz değil neler bilip neler yaptığınız sorulur. akademik düşünüyorsanız o başka.
ineklerin yapacağı iştir.
mezuniyetin ardından işsiz kalmak anlamı taşıyan aktivite.

bu kadar inekseniz işsiz kalırsınız. mezun olduktan sonra iş bulanlar hep kulüp işleriyle uğraşanlar, üniversite boyunca çevre yapanlar oluyor.
ulan ne bölüm 1.liği yaa.kardesim madem o kadar çalışkan zekisin daha iyi bölümü kazansaydin...

ha akademik kariyer hedefin varsa arti hoca yalakasiysan o baska.
Fakülte birinci ve üniversite birincisi iş yapar da bölüm birincisi nedir kardeşim.

Sonra millet bölümde ilk beşe girdim bu başarıda.. anama babama... Diye durum paylaşıyor Facebook'ta.
hadi diyelim 1. oldun. bu senin diplomana işlemiyor ki. ayrıca iş başvurusun da işverene ben bölüm 1. oldum dediğiniz zaman da adam banane der. kısacası bölüm 1.si olmanız sizi gelecekte daha üst makamlara taşımaz.
guzel bir seydir. bi faydasi olmaz diyenlere bakmayin aq butun ogretim gorevlileriyle araniz iyi olur. bu insanlari kucumsemeyin beyler. ben staj icin bir soru sormaya gittigimde beni direk ortak arastirma yaptigi bir arastirma enstitusune gonderebilecegini soyledi mesela. diger bir hocam kendi projelerinde calismami istedi. bunlar ornekler. vizyonu genis tutmak lazim. asosyal deyip kucumseyenlere gulup gecin. ozelde faydasi yok diyenleri de anlamiyorum. benim sahsen konustugum turkiyede alanindaki en iyi firmanin bir ik yetkilisi ortalamasi 3.0'un altinda olanlarin basvurularini degerlendirmiyoruz demisti. zaten hangi ik uzmani 3.5 ile mezun olmus adamla 2.5 ortalama ile mezun adami bir tutar dusunun (2.5 ortalama ile mezun olan sektorde aktif olarak calismissa baska). yabanci dil olayini da cozerseniz butun kapilar aralanir acip acmamak size kalir. ayrica son bir tavsiyem yakin arkadaslariniz bolum disindan olsun bolumdeki arkadasliklar genelde cikar uzerine oluyor. hele bolum birincisiyken durumu siz dusunun.