yüce rabbimizin, yani allah cc( cizıs crayst ) ' nin adını tanrı diye söyleme gafletine düşen herkesin tam bir ipne olması durumudur.

bunların hepsi vurduruyor efendim, kamyonlarını devirtiyorlar, maymunlarını tokatlatıyorlar, diplerini dövdürüp yunuslarını gıdıklatıyorlar..

edit : niye eksilediniz anlamadım.
Bunu diyen de, ibne oğlu ibnedir..
müslümanlar olarak tek tanri inancina sahipisiniz ve adi allah. baska bir insanin tanri demesi size neden dokunsun ki zaten tek tanri var oda allah. (diger dinlere mensup arkadaslar alinmasin)
tanrı daha geniş bir kavramdır.
şimdi şiva tanrıdır.
allah tanrıdır.
tengri tanrıdır desek mi daha doğru,
yoksa,
şiva allahtır,
allah allahtır,
tengri allahtır, desek mi daha doğru?
yani cehalet kötüdür.
(bkz: allah yerine tanrı diyen herkes hilafsız ibnedir)

ibnelikten değildir o, şahsen ben, tanrı kelimesini kullanırken kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Çünkü müslümanlar allah'la ilgili fazla asabiler. Tanrı dediğin zaman genel olarak bu dünyadaki tüm tanrıları kasıt ediyorsun. bahsettiğim tanrı evrensel olmuş oluyor.

(bkz: tanrı diyorum müslümanlar alınmasın)
"....sonradan yok ben duymadım, vay ben görmedim diyenler cezalandırılır....." ve "buraya çöp döken puşttur" cümlelerine benzer bir türetim olan başlıktır. Bu dahil bütün puştlar ipnedir.
allahtan başka tanrı olmadığı için aynı hesaba gelir.
Allah ihlas suresinde ve biçok ayette kendi ismini söylüyor zaten.adı mehmet olan birine ahmet demeniz ne kadar saygılı ise allah'a da tanrı demeniz o kadar saygılıdır.
(bkz: penis yerine yarrak denmesi)
tanrı kelimesini kullanmanın bir sakıncası yoktur. Felsefe de tanrı kelimesine sıklıkla rastlamaktayız. çünkü tanrı kelimesi tüm dinlerde olan yaratıcıları kastetmektedir. bir genellemedir. Biz baba oğul ve kutsal ruh üçlemesinden bahsederken hıristiyanların tanrısı diye bahsederiz. Hıristiyanın allahı demeyiz. allah tektir. doğmamış doğrulmamıştır, tek tanrı inancı pek çok dinde mevcut olmadığı için bizler de islam için özel anlamını, allahı kullanırız. bize göre evrenin tek yaratıcısı allahtır. başka dinlerin inandığı putlar değildir. bu sebeple bu ayrım söz konusudur.
bazıları ibnelik olsun diye tanrı kelimesini bilerek göze sokmaya çalışır, bizim taklitçi müslümanlar da vay bre kafir diye karşılıkta bulunur. bir durun düşünün, ameller niyetlere göredir diye de bir hadis var bunu da unutmayın derim mümin ve mümine kardeşlerim.
saçmalıktır.

ben kanka diyorum problem olur mu ? durduk yere dibimizi dövdürmeyelim.
tanrı tengri hepsi aynı boktur kardeşim, allah bir'dir allah tek'tir, tek yol tekbir!!!

allah-u akbar!
"Allah tanrının belasını versin" diye bir laf vardı o geldi aklıma.
Eğitim şart.
ne diyelim, (bkz: çok tapıngaçlı yaratgeç) mı diyelim.

tanım: ibneliğe yeni bir boyut kazandırmış önerme.