entry'ler (41)

sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkı

sia - the greatest.

teknik resim

T cetveli ne işe yarar sorusunun cevabının öğrenildiği, 0.35 kalem ve ucuyla tanışılan derstir. Birde autocad ve solidworks boyutu vardır o daha tatlıdır.

avusturya ile avustralya yı karıştırmak

ilk okul hayatım boyunca karıştırdığım 'babaa kangurular nerdeydi?' sorusunu bana sordurtan durumdur.

bir kadinin bir erkegi bekleme sureci

Sevileceği zamanı bekler, anlaşılacağı zamanı bekler, anlatma sırası bekler, sevdiği askere giderse onu bekler, kocası işten oğlu okuldan gelsin diye bekler kadın sabırlıdır beklemesinin bir anlam ifade etmediğini görene kadar bekler.

adamlar

Sözleri son derece munzur olan ve zeka pırıltıları içeren yeni farkettiğim müzik grubudur. Adamların farklı bir enerjisi var.

mühendislik öğrencisi olmak

Zordur ama eğlencelidir , bir senedir mühendislik öğrencisi olmama rağmen pişman değilim ,matrak bir ortamı vardır kasmanıza gerek kalmaz rahattır. Canınız delilik yapmak istediğinde kendinize bir sürü yandaş bulabilirsiniz delilik biraz mesleki deformasyon biraz orada oluş sebebinizdir mühendislik güzeldir.

sözlük yazarlarının favori tatlıları

Profiterol tek geçerim.

aşktın sen kokundan bildim seni

Cemal süraya'nın uçurumda açan şiirinin ilk dizesidir.

mide bulandırıcı kadın isimleri

Elif ismi nedendir bilmem bir irite eder hep beni.

şekeri bırakmak

Kilo vermek uğruna seneler süren kıvranışım meret eroinden bağımlı yapacı yararı yok zararı çok. beyaz tehlikelidir beyazı sevmeyin.

herşeyin en kötüsünü düşünen insan

Ummadığı taşlar tarafındn başı çok yarılmış arkadaştır. kendimi kötüsüne alıştırayım iyi bir şey olursa sevinirimcidir.

the sims

Bıkmadan oynadığım senelerdir bağımlısı olduğum oyun serisi.

yazarların ilk oynadığı bilgisayar oyunu

Sims ya deli gibi oynardım hala oynuyorum.

sakalsız erkek neye benzer

Sakal erkeğin makyajı resmen yahu.

hem mini etek giyip hem utanarak yürüyen kız

Utanan değildir o edilgendir utandırılandır kayda yanlış geçmiştir kız mini etek giyer hakkıdır ama sokaktaki vatandaşlar(!) kıza ek kol bacağı varmış yada sanki ten rengi fosforlu pembeymişçesine baktığı için kız bu bakışlardan rahatsız olur tam utanmada değildir o aslında.

uludağ sözlük e üye olma sebepleri

Arkadaş kurbanı. Burada yazar sende üye ol seni sarar dedi bir baktım ben de buradayım.

damla su

Labaratuar ortamı görmüş sudur tadının yavanlığı ondandır zannımca labaratuarda bilimum ekleme çıkarma yapılarak teorik kimyevi pratik demonte sudur.

şort giymiş karısıyla otobüse binen adam

Sadece eşiyle toplu taşımayı kullanan bir beydir. Ne odur ne budur ne öteki ne de beriki. Çünkü o kadın neden şort giymesin yok adam solcuymuş kemalistmiş neden sağcılar şort giymez mi yasak mı neden hep kadın bir şeyler yapmak zorunda. Neden kadının içinde korku var neden kadın sürekli bunu düşünüyor ister çıplak gezsin ister tesettür ister sağcı olsun ister solcu insan be herşeyden önce bakmayacaksın arkadaşım o kadın senin kendini bilmezliğinin ceremesini çekmeyecek bu neyin kafası ben anlamıyorum direk sağcı solcu muhabbetine girenlerede sağcılar sağcılara solcular solculara dokunmuyor sataşmıyor anlaşması mı var bir arkadaş demiş yukarda o solcuyu elleyen de hep sağcılar nedense diye helal olsun kardeşim on numara tespit hadi eyvallah

yalnızlık

Üzerine ne senle ne sensiz dedirten durum.

okulda arkadaş bulamayıp mal gibi kalmak

Arayan belasını da bulur mevlasını da sözü duymayan arkadaştır. Çok nefret edilesi sinir olunası tahammül edilemez biri olmadığınız taktirde aşabileceğiniz durumdur.