bugün

Her ikisinin de ulvi sebepleri vardır. Genellikle belediyeler üzerinden dolandırıcılık yaparlar. Allahın suyunu, şehirlerde çağdışı şekilde yaşayan alt gelir grubuna satıp çağdaş yaşamı desteklemeye aktarır sekülerler. Muhafazar olanlar da oka moka..
nihayetinde, ikiside; Birini aldatarak mal veya parasını alan kimsedir.
Al birini, vur birine dolandırıcılarıdır.

Lakin muhafazakar dolandırıcı, insanların kutsal değerlerini kullanarak, allah, kuran, muhammet diyerek, insanları etkisiz hale getirip duygularını sömürür, ben bunu daha vicdansız, daha aşağılık buluyorum.

Seküler dolandırıcı mı?
Onun da canı cehennemedir tabii ki!
Ağzı laf yapar, allem eder kallem eder, ağzından girer burnundan çıkar, vaatlerde bulunur ama dini imanı karıştırmaz en azından, insanları en savunmasız yerinden vurmaya kalkmaz.

Maneviyeta uzanan kirli elleri, dini sömürüp gemisini yürüten ahlaksızlara daha tepkili olduğum doğrudur, evet!
Jet fadıl vs cem uzan.
Dolanan alır. Salak olmasın kimse. insan parasını bu devirde amcasına dayısına emanet edemiyor bu mallar tanımadıklarına kaptırıyor. insan birine para verecekken, artacağına inansa da, karşılığında bir şey alacağını düşündüğünde de kanalı bir araştırır. Böyle ağzından salyalar saçarak "daha fazla daha fazla!" diyen salak insanlar her türlüsünü hak ediyor.
Seviyorum dolandırıcıları ya. iyi bir şey yapıyorlar demiyorum ama iyi yapıyorlar. Helal, süper, devam.
muhafazakar dolandırıcı; (bkz: mehmet tosun) (bkz: cübbeli ahmet hoca)
seküler dolandırıcı; (bkz: yılmaz özdil) (bkz: rulling)
Dolandırıcılık bir cisme bürünse üstüne giydiği kıyafet farkeder miydi?!
Muhafazakârlık ve sekülerlik, bulunduğun çevreye göre değişir. Hangisi yakınsa o taraftan darbe yeme ihtimali var.
dolandırıcılık; saf kötülük olarak insanların sol omuzlarından akmaya devam edecek, bunu engelleyemeyiz. Ahlak ve vicdan uyanıklık ve feraset.
Ülkemizde bolca bulunurlar. Dindar dolandırıcı daha kahpedir.
biri allah rızası ve ahiret için der, filistin, arakan, somali diyerek sömürür. seküler ise dünyayı kurtarmak için greenpeace, lösemili çocuklar, dünya çocukları, yaşlılar...vs diyerek dolandırır. biri ahireti diğeri dünyayı kurtarmak için dolandırır.
Muhafazakar dolandırıcı olmaz. Muhafazakar kisvesi altında dolandırıcılık yapan münafıktır o.