bugün

entry'ler (7)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

birbirimize bir kaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık
hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık.
-yine aynı şarkı içerisinde;
kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim
sendeyim...
veya;

aynalardan kaçarken özlenmeyi beklemek'...
ne kadar acı, ne kadar komik..
ve bana ait değil mi?
feridun düzağaç.

gece avutmuyor gönlüm unutmuyor
dokunduğum hiç bir ten senin gibi kokmuyor
avuçlarımda eriyen buz gibisin
damla damla akıp giden umutlarım gibisin
çaresi derdinden daha zor
yüreğimiz yetmiyor söylesene nerdesin ?

NEV...

islama göre aşık olmanın günah olması

bu durumu yeni öğrendiğini iddia eden arkadaştan tek bir ricam var, lütfen öğrendiğiniz kaynağı bizimle yada benim için paylaşır mısınız? eğer iddianızın geçerli bir kaynağı varsa bir müslüman olarak benim bir an evvel tövbeye başlamam lazım da.

eyyam ı bahur

eyyam ı bahur veya her ne diye adlandırılıyorsa benim için eyvahlar içinde buharlaşma şekli... galiba ben yazı kışın seviyorum :.)

fethullah gülen öldü iddiası

sempati duyulmasa da saldırmak yanlış. eğer vefatı hakikatse de herkese söylenebileceği gibi merhuma allah!tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır dilerim.

ben bu yazıyı sana yazdım

sanadır yazdıklarım ey sevgili
içimde büyüyen meçhul bir çocuk gibi aşkın...
sanadır yazdıklarım canım annem
üzerimden hiç eksik olmayan tarifsiz şefkatin..
sanadır yazdıklarım pelerinsiz kahramanım baba;
en kuytu sığınaklar da bile içimde sana duyduğum güven...
ve sanadır yazdıklarım ey ben...
parçalanmış zamanlardan kırpık kırpık topladığın kendinle başa çıkabilecek kadar güçlü olduğunu gösterdin bana ve biliyorum en sona yaklaştığın anlarda bile dedn ki bana buraya kadar geldin gamze seni korkutan bundan sonrası mı? haydi yapma! sen ki içinde ki küçük kızın başarılarına alkış tutabildin... şimdi sıra mürüvvetini görmekte şimdi sana yazdıklarımla at üzerinde ki bu günün tüm yorgunluğunu ve hazırla kendini yarına bomba gibi. tadını çıkar hayatın ve kendine bir şeyler yazmaya devam et tüm bencilliğinle... bırak dünya dönsün kendi etrafında. sana/bana ben yeterim.
içten sevilerimle... :.)

hayattaki önemli dönüm noktaları

bu ilk kararın ardından elde edilen sonuç olsa gerek. çünkü her şey bir karar sürecinden sonra başlar. ve her başarı doğru kararın ardından gelir mantığıyla insanın dönüm noktası karar verme sistematiğini oluşturması ve bu prensibe göre hayatına şekil vermesidir. karar verme sürecine düz mantık açısından bakarsak 2 şekildedir. duygusal ve mantıksal... bu iki seçenekten hangisinin doğru olduğu ise görecelidir. bu iki seçeneğe benim yorumum ise duygulara mantıkla şekil vermektir. işte ben bu kararı aldığım ve bu kararın sonucunu gördüğüm an benim hayatımın dönüm noktası olmuştur. (konuya genel bir bakış açısı olarak.)
en içten sevgilerimle... :.)

hayat ne renk

hayatın rengine dair ilk hatırladığım çocukluğumda en çok sevdiğim pijamamın sarısıydı.güneş de sarıydı kuzenimin saçları da ama ben o sarıyı değil, pijamamın sarısını severdim. çok sonra beyazı sevdim ilkokul öğretmenimin gülen yüzüne yakışan o ak saçları için... sonra beyaz benim için aşk oldu... o farklı ütopik aşkı yakaladım dedim, şiirlere yazdım kimseler bilmese de ben efsanevi bir aşk yaşıyordum ve herkes aşka kırmızı derken ben beyaz güllerin yapraklarında ki çiğ tanelerine sığdırıyordum en güzel aşk sözlerimi. dedim ya farkı arıyordum ve farklı olmak zordu. bende ömrümü vad ettiğim efsanevi aşkımı biraz zorluyordum. neden mi? bizim oralarda çiçekçilerde beyaz gül bulmak zordu.
çok sonra haylaz bir çocuğun boyama kitabına benzettim hayatımı. ne boyanan kitap bir şeye benzemişti ne de ellerimin boya olmasına değmişti.şimdilerde gri gibi hayatım... beyazlamasa da saçlarım ilerledikçe yaşım yetişkinliği yaşlılıkla harmanlıyorum. dedim ya bu ara benim hayatım gri gibi; ama bakıyorum sadece gri boğuyor içimi... o yüzden bazen pembeyi koyuyorum yanına genç kızlık hayallerim için. bazen maviyi koyuyorum geleceğe dair umutlarım için. bazen kırmızı, artık büyüdün sende aşkı herkes gibi yaşa diye. ama kim derdi ki çocukluğumda bir bez parçası için seveceğim sarıyı şimdi banknotlar için seveceğimi düzinelerce 100 tl'yi temsilen. hayat ne renk? değil hayat renk renk tabi tanımlamak için renkleri de hayatını renklendirmesini de bilmek gerek.
içten sevgilerimle.... :.)