bugün

entry'ler (25)

euphratess

harbi yazar. beni benden alan entarileri;

yaran diyaloglar

Küçük kız kardeş bir gün "acaba annem ile babam erkek olmamı ister miydi?" diye düşünürken bu konuyu annesiyle paylaştığını fakat 20 yaşına gelmesine rağmen babasına hiç sormadığını fark eder.

kız- baba, ben doğmadan önce benim erkek olmamı istiyor muydun? ( kızın beklediği cevap; "düşünmüştüm tabiki ama kızım olduğu için mutlu oldum" şeklindeydi)

baba- bu konu hakkında konuşmak istemiyorum ?!&$

kız- ???!! (bkz: dumura ugramak)

okulda başa gelebilecek en kötü şeyler

sınıf içinde sesli şekilde gaz çıkarmak, hoşlandığın kızın/erkeğin önünde küçük duruma düşecek harekette bulunmak örnek olarak verilebilir.

mardin in yüzde sekseni hırsızdır

valinin haklı olduğu polemiktir.

kaçak elektrik kullanma alenen ve kasten hırsızlıktır.
insanların geneli neredeyse her attığı adımda vergi ödeyip kullandığı her kamu hizmetinin ücretini son kuruşuna kadar öderlerken bazı kesimlerde devlete vergi ödemek diye bir anlayışın olmadığı düşünülünce insanın kendini eşek gibi hissetmesi doğaldır. bir de bu kesimlere bol keseden devlet yardımı yapılınca insan ister istemez isyan etmek ister. ek olarak bu kesimdekilerin benzini, mazotu, sigarayı, elektroniği vb. gibi ürünleri kaçak ve vergisiz kullanması bir de üstüne ezilmiş halk ayaklarına yatması tiksinç bir durumdur.

baba ile diyaloglar

Küçük kız kardeş bir gün "acaba annem ile babam erkek olmamı ister miydi?" diye düşünürken bu konuyu annesiyle paylaştığını fakat 20 yaşına gelmesine rağmen babasına hiç sormadığını fark eder.

kız- baba, ben doğmadan önce benim erkek olmamı istiyor muydun? ( kızın beklediği cevap; "düşünmüştüm tabiki ama kızım olduğu için mutlu oldum" şeklindeydi)

baba- bu konu hakkında konuşmak istemiyorum ?!&$

kız- ???!! (bkz: dumura ugramak)

2000 li yılların en iyi filmleri

(bkz: avatar)
(bkz: law abiding citizen)
(bkz: the curious case of benjamin button)

çanakkale deyince akla gelen şeyler

poyraz rüzgarı, peynir helvası, han bar, esenler, kordon boyu, rakı, balık, seyit onbaşı, eceabat, ezine peyniri, çanakkale domatesi.

karizmatik ilçe isimleri

gelibolu, eceabat, uzunköprü, marmaris, marmara ereğlisi, ipsala, ergene, arhavi.

gaza getiren şarkılar

guano apes big in japan.
europe final countdown.
michael jackson beat it.

kadınları güçlü kılan özellikler

erkek egemen toplumda kadını güçlü kılan en temel özellik gamsız olmak.

boxerın önündeki düğme

işini geciktirmeye yarayan gereksiz nesne.

sevgili ile izlenen unutulmayan filmler

6. his filmidir. gerilimli anlarda sevgiliye biraz daha sokulmak için bahane üreten filmdir.

ingilizce öğrenmek için götünü yırtmak

ingilizce öğrenmemek için götünü yırtmaktan daha mantıklıdır.

ülkenin kalkınmasında gençlerin yapabilecekleri

atatürk'ün gençliğe hitabesini iyice okuyup hayatının her alanında uygulamak.

(bkz: gençliğe hitabe)

my name is earl

baş rol oyuncusu sözlükte yazar olsa karma'sı tavan yapacak dizi.

kerane kapısında itekleşen azgın kalabalık

sadece içgüdüleriyle hareket eden babunları andırırlar.

o salaklar kenan evren i alkışladı

darbeyi savunmak salaklıktır ama teröristlerin alkışlandığı bir ülkede eski bir askerin alkışlanması gayet doğaldır.

türklere kazık atan arapların dinini savunmak

islamiyet sadece araplara değil tüm insanlığa gelmiştir.

tekel işçileri çalışmadan ayda 40 milyon tl alıyor

rte'nin konuşmasında iktidara 1 ay önce gelmiş ve sorunları insanlara anlatan lider tavrı dikkat çekmektedir fakat 7 yıldır iktidarda olan kendisine sorulmalıdır aklın nerdeydi kime battı tekel yada hangi ünlü yabancı şirket yok pahasına satın almak için sana rica etti diye.

eşşek ölecek de ters dönecek de siki güneş görecek

halamın bıyığı olsa eniştem olurdu atasözünü hatırlatan atasözümsü kelimeler bileşkesi.