entry'ler (7)

komunarsist

komünist alman kökenli bir türk vatandaşının sözüdür. kırık türkçesi ile araya serpiştirdiği almanca kelimelerle ortaya çıkmıştır. söylemek istediğine gelirsek kom-ün-ist eveeeet napıyoruz tersten okumaya başlıyoruz. ist : istan bul ün: üniversite kom : gel yani istanbul üniversitesine gel. neymiş aslında bu kelime bir yer tarifinden ibaretmiş.

yıl olmuş 2012 hala kemalistler var

bunca yazıyı okudum da biri de dememiş aga kemalistlikle müslümanlığı karşılaştıran zihniyet nasıl bir zekaya ideolojiye sahiptir.
atatürke her laf atan müslüman mı ki kıyasınızı 1500 sene evvele bağlıyorsunuz. atatürk de insandır hatası vardır doğrusu vardır. benim bu konuda tek diyeceğim kemalistliği vatan millet sakaryaya bağlayan zihniyet askerliğini kaç ay yapmıştır onu merak ediyorum.

allahın birden fazla din göndermesi

biraz bilgi varda eksik kalmış yazdıkların. peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S. A. S) ümmi yani oku yazması olmadığı biliniyordur. Peygamberliği boyunca vahiy yoluyla kuranı kerim sayfa sayfa gelmiş. ve her geldiğinde yazılmıştır arabi olarak. peygamberimiz vefat etmeden bütün ayetler inmiş ve ümmetine açıklamış ve yazdırmıştır. Hz. Ebu bekr (R. A)zamanında toplatılmış, Hz. Osman (R. A)zamanında ise tam sırası ile bu günkü haline kitap haline getirilmiştir. inanç meselesine gelince şu zamanda ulaşılamayacak bilgi az gibidir. dolayısı ile herkesin neye inandığı kendini bağlar. kişi olarak sen inandığını söylemekde ve benimsetmekte hür iken diğerlerininde hür olmasında mahsur yoktur zannediyorum. sana ateş böceği gelen şey millete gece feneri geliyor. senin önemsediğini küçümsediklerinde tepkin ne ise milletin değerlerini de küçümsemede öyle özen göstermek lazım.

allah ın birden fazla din göndermesi

inanılan din Allahın gönderdiği din değil ki. atalarının dini. eski dinlerini savunmaları insani bir tepki, akıl ile mantık ile düşünülünce doğruyu gören görüyor göremeyen aynı tas aynı hamam devam. aslen bizim konuştuğumuz bir gizem olması hasebi ile ve sonuç bu dünya gözü ile görülemeyeceğinden. herkes kendine göre bir yorum yapıyor. bana göre sen yanlışsın sana göre göre ben yanlışım. bu din tüm açıklığı ve teknolojik imkanlarıyda ortada. ulaşmakda araştırmakda en kolay zamandayız. biz araştırmak yerine sorma peşindeyiz. o zaman da bilende konuşuyor bilmeyende. herşey çorba oluyor. sonuç herkes kafasına göre takılsına bağlanıyor.

bir kızın en çok tiksinilen huyu

kendini dünyanın merkezi sanması.
hakikaten gerizekalı olması ama bunun farkında olmaması.

body salonundan çıkıp kışın tişörtle gezmek

gereksiz kendi çapında show hareketidir ki yüzüne tırstığımızdan * söyleyemediğimiz ama arkasından kıro dediğimiz kişilerdir bunlar.

yil olmus 2012 hala kemalistler var

söz var içi doğru söylendiği yer yanlıştır. kişi var lafı doğru kendi yanlıştır. izan var victor hugo cümlesi yeterdir. kişiler var genel olarak aynı görüşte olmanın doğru olduğu yanlışındadırlar. netice itibari ile ortaya biri bi laf atıyo boş olsun dolu olsun bende bişi yazayım diye herkes bi şey yazıyo. bi şey kazanılamayan muhabbetin taaa derler ama ben demem.