bugün

entry'ler (38)

in another life when we are cats

vanilla sky filminde penelope cruz tarafından kullanılan "i'll tell you in another times when we are both cats" ve sonunda tom cruise tarafından da kullanılıp gerçekten çok güzel bir kült haline gelen sözdür.

bu filmden yıllar sonra (bkz: maybeshewill) -benim favori grubum- tarafından "in another life when we are cats" başlığıyla çıkan şarkıdır. bu şarkı ise rules of attraction'dan alınan lauren ve shaun arasında geçen diyalog ile başlar.

gerçekten post-rock ve bu tür müzik yapan gruplar sanatçıdır, müzikleri de sanat. çünkü bunu dinleyen herkes farklı anlamlar çıkarır. bazısı üzülür, triplere girer bazısı umutlanır. hayatın ta kendisi bu şarkılar işte. dinleyin, dinlettirin.

hoşlanılan kıza atılan mesajın sevgiliye gitmesi

bu kişi için üzülmeli insan.

hayattaki en değerli duygudur sevmek ,hayvanlarda bile görülür bu, bundan yoksun kişiyi binlercesi sevse ne olur. hayatın neşesini eğlencesini çıkarsa kaç yazar.

"sen sevdin de ne oldu?" gibi sorular çıkar karşıma hep. evet bitmiş sona ermiş olabilir ama onun uğrunda çektiğim acı bile gerçekten hoştu. çünkü gerçekten birini sevmiştim ve kendimle gurur duymuştum. öyle sevmiştim ki ne biteceğini düşündüm ne de onsuzluğu ki bunu fark ettiğimde daha bir sevdim kendimi. neyse bunlar başka konular

umarım bir gün sever o kişi, sevilsin de hem. kötü şeyler yaşasın istemem, kötülük sadece daha fazlasını doğurur, büyüsün olgunlaşsın yaptığının farkına varsın. başına gelmeden pişman olsun bu yaptıklarından, o zaman büyür işte.

dertleşmek

insan asıl kendiyle dertleşir. diğerlerinden ne duymak istiyorsa onun için karşısındakini zorlar, kendini kandırmayı sever insan.
ama şu da vardır sadece başka bir yerden bakar bazı insanlar, senin duymak istediğini değil de olan şeyi olması gereken şeyi söyler kendi bakış açısından. o insanın arkadaşlığı çok değerlidir inanın, yakın arkadaş olun olmayın fark etmez, o insanı bırakmayın.
ha başka bir sıkıntı da benimki gibi dertleşeceğiniz kişinin sizi bırakması. çok karışık her şey, çokk.

hiç sevgilisi olmamış erkek

deneyimlemediğiniz şeylerin özlemini çekmezsiniz demiş biri. hatırlıyorum da daha önce hep olsun isterdim, tek kişi olsun onunla devam edeyim. benim hayatım olsun isterdim. ki oldu da böyle biri iki yılı aşkın bir süre, benim hayatım hala o. yalnız tek sorun artık ben onun ne hayatıyım, ne de hayatındaki bir parça.

olsa da yesek dediğimiz şeyler

sevdiceğinin sarılması.

tadı çok güzel, güzeldi. giden şeylerin değişen durumların ardından özlüyor insan, tadını hatırladıkça daha çok özlüyor. özlediği şey duygu mu bilinmez ama en azından bir gerçeği biliyor insan. onun gibi yaşatan olmayacak o duyguyu, belki de onun gibi yaşatan birisini istemediği için. sadece o kişiden hissetmek istediği için belki de. bilemiyor insan. hüzünleniyor sadece.

hiç görmediğin birini özlemek

görmeden tanıştığınız bir insanla mümkün, şu anki çağımızda ise ihtimali yüksek bir duygu. nereden bakarsanız bakın çok güzeldir. saf, temiz sadece onu o olduğu için özlemenizi sağlayan bir şey. bir yandan da kötü, gittikçe ona bağımlı hale gelme de söz konusu. düşünün, hayatınıza hiç girmemiş birisi ama hayatınız olmuş birisi. eski anıları canlandırıyor biraz.

sevin, özleyin birbirinizi yaşadığınızı hissedersiniz belki.

özdemir asaf

eskimemiş eski sevgilimle aynı gün doğmuş şair.çok severdi o özdemir asafı.sonra ben de sevdim.ne güzel söylemiş bazenleri, yaşayınca insan, neler hissettiğini daha iyi anlıyormuş asafı.

sana bir şiirler olmuş sevgilim
yüzün gözün söz içinde
hangi imla kitabına baksam
"ben"den ayrı yazılıyorsun

en sevilen anime karakterleri

betelgeuse romanee conti.

akşam vakti eve rus kız geldirtmek

geldirtebilene güzel bir olaydır.

herkes nickine yakışanı yapsın

bana ne yakışıyor diye gece gece düşündüren başlık.

sıkılmak

üstteki yazarın sıkılmak ile başlayıp insanları ayıplamasıyla biten entryi yazması kadar sıkıldım sözlük.

kız kankaya yavşayan piç

"kızlar gelin kanka olalım ben öyle bildiğiniz erkeklerden değilim." adlı subliminal mesaj içeren entrydir.

yazar nicklerinin tersten okunuşu

ralagnargneyikse

vikinglerdeki asil bir familyadır.

siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler

çankaya üniversitesindeki bu bölüm nasıldır, bilgisi olanlar mesaj yoluyla iletişime geçebilirler mi acaba?

günün şarkısı

dream theater-anna lee.

oyun oynarken mesaj atan sevgili

oyun chatinden mesaj atan sevgiliden daha hoş değildir, birlikte oynayınız çok eğlenceli oluyor bu eylem.

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

ilteriş. kanımca asil ve hoş duruyor, eğilimlerim sayesinde tabii.

türkçe konuşurken araya yabancı kelimeler sokmak

bazı insanların kendileri kendi tabirleriyle cool göstermek amaçlı yapılan eylemdir. bazen de yakın arkadaş tavsiyesidir. kanka sen kızı etkilemek istiyorsun ya bak anlamadığı dilden konuş, zaten bu ana kadar hep anladığı dilden konuştun da ne oldu diye ifade edilen ikna edici bir öneri cümlesidir.

neden sevgilim yok

belki de çok arayıp sorgulandığı içindir. geleceği varsa gelir, çok üstelemeyin bu meseleyi. bu zamana kadar beklediniz de ne oldu? bazı şeyleri akışına bırakmak kontrol altında tutmaktan daha yararlı ve gerekli olan şeydir kanımca.

saçları kestirmek

erkekler için uzatılmış saçı kesmek acı verir, hep bir ikilemde kalınır acaba kessem mi ya lan ne yapsam, kararsızlığın somutlaşmış halidir bu durum sonunda kesilir o saçlarr.