bugün

kimsenin yapamadıgını yapıp kalbinizde yer edindiğinde;
aynaya baktıgınızda, yemek yerken, çalısırken hep aklınızın bir köşesinde bir nöronunuz ateş böceğine dönmüşse;
siz anahtar o kilitse sike sike dile getirilen söylemdir.

bunlar dogru değilse zaten (bkz: doğmamış çocuğa don biçmek)

edit: lan başlık başıma kaldı.
anti realizm ya da gerçekçilik karşıtlığı. zira gözden ırak olan gönülden de ırak olur.
Abazalığın şairane yansımasıdır. o kadar derin o kadar ulvi bir duygudur hiç görmediğin birini özlemek. yesinler. yersen.
facebook vb. mecralardaki tanımadığın birisini ekleyip, sonra onunla kurduğun muhabbetlerden doğan özlem olabilir...
edit: yazdım diye yapacak değilim..
umutla beklemenin sonucudur. umutlar hayallerle beslenerek daha da güçlenir, bekleyiş uzadıkça hayaller yıkılır, kalp kırılır.
sanatçı olan bir insanın düştüğü durumdur. Hayal ettiği karakterlerle bütünleşmiş ve ilişkiye girmiştir. Kendisine Yardım edilmesi gerekir.
platonik aşk ya da muhabbettir.
(#13976066)
özlediğin birini hiç görememekten daha iyi gibi görünür.
sezercik filmlerindeki "çitlenbik"'i özlemek.*
sizden çokk çokk uzakta sevgiliniz/eski sevgiliniz var ise her gün başınıza gelir.
(bkz: allahı özlemek)
iman ile gerçekleşebilecek hadisedir.
bunun adı yalnızlıktır..
gerçeği alt edecek kadar güçlü bir hayali özlemektir.
çaresizliktir. özlersin özlersin elinden bir şey gelmez. üzülürsün. daha sonra hırçınlaşırsın. kendini de karşındakini de üzersin. bubikısırdöngü.
canını acıtır. elinden bişey gelmez. üzülürsün. o bunu hissetmiyor diye kendine kızarsın. ama yapacak bişey yok. umut...
gelme ihtimalini sevdiğiniz kişi olabilir. Umut edersiniz hayal kurarsınız, sonuçta imkansız diye bir şey yoktur. Geliceği günü bekler ve özlersiniz.
bir boşluğu özlemektir. hayatında hiç göremediği halde sürekli bir özlem içerisindedir. elden gelecek tek şey hayalini kurmaktır ancak o şekilde avutabilir zamanın nasıl geçtiğini anlamaz hep bir boşluk içerisinde hisseder. her şeyin gereksiz ve anlamsız olduğunu düşünür bir çılgın gibi yaşar eğlence gibi değil hüzün kovanına düşmüştür artık elden bir şey gelmez. boşlukta sürüklenir durur...
büyük ihtamalle internetten yazılarını okuduğunuz beğenip muhabbet kurup sonradan samimi olduğunuz resmini bile görmediğiniz belki sesini bile duymadığınız birine sırf düşünceleri hoşunuza gittiği için bağlanmaktır.
hayali varlığa hayali özlem duymak.
sosyal paylaşım ağlarından birinde tanıştığın, uzun süre konuştuğun ve artık hayatından biri olarak gördüğün, dostum dediğin kişiyi hiç görmesen bile özlersin.
özlemek için illa beraber sosyal aktivitlerede bulunmak, bir dönem aynı yerde çalışmış, eğitim almış olmak gerekmez. önemli olan paylaştıklarındır, önemli olan yakınında olamasa bile seni ne kadar anladığı, kendisini ne kadar anlattığıdır.
öyle ki bir tatil günü boyunca sabahtan akşama dek konuşursun ancak ertsi gün işe gittiğinde "akşam olsa da sohbete devam etsek" dersin. hiç görmediğin birini özlemek işte tam böyle birşeydir.
hiç özlemediğiniz birini görmekten daha acı olmayan durumdur. ıy o ne öyle her gün her gün.
insana, araba motorunda sıkışıp kalmış kedi çaresizliği yaşatan bir duygudur.
seviyorum diyebilmek bununla başlar. Ama bu duygu adamı sabahlara kadar haşlar.
güncel Önemli Başlıklar