bugün

entry'ler (47)

karam jewelry

istanbul'da an itibariyle münibüslerde reklamlarını gördüğüm kişiselleştirilmiş mağaza.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

'senden tiksiniyorum tankut'

sağol hayatım teveccühün..

gizem yüksel

mekanı tartışmasız cennettir zaten.. öyle sevimli bir kıza cennet yakışır. bu kirli dünyadan yıpranmadan giden tatlı bir kız.. seni özleyeceğiz..

kolaylık dini islamın günde 5 kez ibadet istemesi

peygamber efendimiz(s.a.s) miraca çıktığı zaman namaz 55 vakit farz edilmiş
miraçtan dönerken peyamber efendimiz hz isa ile karşılaşmış ve hz. isa
namazın 55 rekat olduğunu duyunca peygamber efendimize ümmetin için çok
ağır gelir istersen Allah u taalaya yalvar biraz azaltsın demiş ve peygamber efendimiz
Allahu tealaya gitmiş ve 55 rekat namazın ümmeti için zor gelebileceğini ve bu durumdan üzülebileceğini
söylemiş ve namaz biraz hafifletilmiş ve dönüşte yine hz isa ile karşılaşmış hz isa namazın o halinin de
ümmeti için çok gelebileceğini tekrar Allah u tealadan rica etmesini söylemiş peygamber efendimiz tekrar
Allah u tealanın huzuruna çıkmış ve bu durum bir kaç kez tekrar etmiş ta ki namaz 5 vakte
ininceye kadar.. fakat hz isa 5 vaktin de çok gelebileceğini peygamber efendimiz (s.a.s) e söylemiş bu
durumda peygamber efendimiz (s.a.s) artık namazın daha da azaltılması için Allahu tealaya çıkacak yüzünün
olmadığını söylemiş ve böylece namaz günde 5 vakit olarak müslümanlara farz olmuş..

yazarın notu: rivayet bu haliyle fethullah gülen hoca efendinin sohbetinden alıntıdır..

zall

çözemediğim gizemli sır.. arayıp bulamadığım hakikat.. sahi kim bu zall yav..

kadınlar çiçektir ve

hı hı çiçektir. her çiçekten bal almaya çalışan erkeklerin minareyi çalarken uydurdukları kılıfttan başka birşey değildir. yersen hesabı..

kadir inanır ın da bir gün ölecek olması

ülkemizin nadide şahsietlerinin yaşarken kıymetinin bilinmesini hatırlatan cümledir.

not: bu gün kadir inanırı tv de izlerken iyiki varsın kadir abi dedim. kadir abi daha ölmemişken dünya gözüyle bir görmek lazım diye düşünüyorum. işin aslı onu izlerken bir gün onun da ölüm haberini alacağım diye ürperdim. çünkü bizim gözümüzde ölümsüzdürler..

öğretmenler gününün anlamsız kalması

türkiyenin gelişen ekonomik ve sosyal imkanlara rağmen ülkenin en ücra köşelerinde şevkle görev yapan kıymetli öğretmenlerin hala zor şartlarda ve yorgun bir piskolojide mesleklerini sürdürürken teselli ikramiyesi olsun diye formalite kutlanan ve aslında öğretmenler için pek bi şey ifade etmeyen bir 24 kasım sendromudur..

1 nesil yazarın hala coşamamış olması

8. nesil yazardan 1. nesile kadarki vaktini boşa harcamış olan yazardır..

okumakta zorlanılan kelimeler

herkesin genel kültür icabı bilmesi gereken ama okumaktan aciz kalınan kelimelerdir..

dionysios da onlardan biridir..

12 yaş kıza tecavüz edenler için hayat devam ediyr

ülkenin acı gerçeğini gözler önüne seren mahkeme kararıdır.

adalet mülkün(vatan) temelidir ama insanı merkeze almayan bir adalet anlayışı söz konusu oldukça vardığımız nokta herzaman istenmeyen yerde olacak ve vicdanımızı yaralamaya devam edecektir..

mehmet baransu ekşi sözlük cengi

demokrasi peşinde koşuyorum deyip demoklesin kılıcıyla insanları hizaya getirmeye benzer...

gençliğin imanını kaybetmesi

din afyondur denerek gençleri dinden uzaklaştırıp boşlukta olan gençliği uyuşturucunun koynuna atarak ortaya çıkan imansızlıktır..

sözlük yazarlarının dinle ilgili konularda kullandıkları cümlelerden ortaya çıkan acımsı gerçek..

boş vakitlerinde sözlüğe giren fahişe

sözlüğe girerken kimlik sorulmadığının ve sözlüğün kitlesel başarısının kaçınılmaz göstergesidir..

fahişelerinde bu hayatın içinde olduklarinin göstergesi..

her şeyi bilen yazar

her konuda bir fikir beyan eden ve fikrinin olmadığı hiç bir konusu olmayan ve kendinden emin olan yazardır..

abdulmecit ve atatürk

abdulmecite ingiliz ajanı diyenlerin farketmediği bir gerçektir. o da abdulmecitin değil vahdettinin ingilizlere sığındığı gerçeğidir..

abdulmecit ve atatürk

iki devrimci isimdir tek fark vardır abdulmecit sistemi yıkmadan; ataturk ise sistemi yıkarak devrim yapmıştır..

Biri iktidarın çok sevdiği diğeri pek sevmedigi isimdir..

gerçek üstü atraksiyon

gençliğin pesinden koştuğu ulaşılmaz realite.. insanın ulaşamayacağı mutluluk..

yeni tanıştığı kıza kontör yollayan saf erkek

nesli asla tükenmeyecek olan canlı türüdür.. insanoğlunun saflığının ölçülerinden biridir.

sudokuyu hiç çözememiş yazar olmak

her seferinde yarım bırakılan ama bir türlü bitirilemeyen bulmacadır.. kafa yoran bir oyundur..