entry'ler (17)

istanbul kültür üniversitesi

istanbul'un güzide okullarından. ben lisede geziye gittiğimdeki haliyle şimdiki hali arasında dağlar var. gelişmiş, büyümüş. elbette eğitim kalitesi de artmış durumda.

imam hatip mezunu astronotlar

hangi liseden değil, üniversiteden mezun olduğu önemli. kültür üniversitesi'ne astronotluk bölümü açsalar da yollasak gelecekte çoluğu çocuğu.

darbe girişimi

görsel

hain darbecilerin karşısında duran, halkın adamı ali kılıç.

kadınların ilgi manyağı olması

Kadınlar ilgi manyağı değildir. Kadın- erkek ayırmadan bütün insanlarda ilgi beklentisi vardır ama bir grup insan ego tatmini için olsa gerek dünyada sadece kendileri varmış gibi davranılmasını beklerler.

film izlerken surekli yorum yapan insan

Tam bir babaannedir. Her karaktere ayrı bir yorum yaparken durumları detay detay takip edip yorumlayabilen varlıktır. Gözünden de hiçbir ayrıntı kaçmaz.

nasıl ölmek istersiniz

Sessiz sakin ve bir anda acı çekmeden, kimseye acı çektirmeden ölmek en güzelidir.

her şeyi bitiren tek cümle

Seni hiç sevmedim. Yaşanan her şeyin yalandan ibaret olduğunu ifade eden cümledir, sanki tek başına tek taraflı ve zorlamaya dayanan bir şeyler varmış gibi insanı yaralayan büyük düş kırıklığı.

premses özellikleri

Önceleri ne kadar tatlı samimi görünüyorlarsa zamanla gerçek yüzleri ortaya çıkar ve aslında içten pazarlıklı, kendi istekleri gerçekleşmediğinde deliye dönen annesini babasını bile tanımayan hayatı herkese zindan eden, sadece o varmış gibi bütün ilgiyi kendine bekleyen esas kişiyi tanımış oluruz. Sevgililerini de genelde sözden çıkmayan köpeğimsi varlıklar arasından seçerler ve manipülasyon kabiliyetleri çok güçlüdür.

ezberlenen en saçma şey

Sevgilinin cep telefonu numarasıdır. Sevgiliyken her şey güzel ama ayrılınca ve önüne eski sıfatı geldiğinde en öndeki saçmalıklar arasında yer alır.

kalbimdeki deniz

Diziyi tamamen izlemiş değilim annemler izlerken bazen ben de kısa süreli izlemiş oluyorum ve o kısımlardan gördüğüm kadarıyla da Mirat karakteri gerçekten tam bir değerler savunucusu.

kişiden anında soğumak için nedenler

Kendini beğenmiş tavırlar ve bencilliktir. Bir olayı her zaman iki kez sorarım aynı kişiye, her ikisinde de aynı şeyi anlatmıyorsa ben de bir adım geri atarım. Ha bir de salak yerine konulmak, evet her insanın belli bir birikimi yaşam tecrübesi var daha az ya da daha çok ama bu durum asla karşıdaki insanı zır cahil yerine koymayı gerektirmez.

online yds center

2 yıl önce falan ielts dersini çalışmıştık puanımın geçerlilik süresi bittiği için yeniden sınava girmem gerekiyor tabi devlet kurumlarında da artık ielts geçerliliği yok. Durum böyle olunca hocayı aradım yine yds ye gireceğimi söyledim hemen beni online eğitimlerine dahil etti ve sayesinde ikinci kez dil sınavından alnımın akıyla çıktım.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan cümleler

"Bence artık sen de herkes gibisin." ne çok şey alır götürür insandan. Özellikle de değer verdiğin bir insansa bu sözü duymak insanın dünyasını yıkar...

iftar menüsüne 50 lira verip oruç açmak

iftarda zaten 50 liralık yemek yemek neredeyse imkansızdır. 2 bardak su ve çorbayla fazlasıyla doyarsın 50 liralık ne yenebilir ki. Sadece iftar için değil normal zamanda bile zor bu kadar yemek yemek.

insanın büyüdüğünü anladığı an

Kendi başına bir şeyleri çözmeye başladığın andır. Bundan önceki evrede kimse olmasa bile ailen yanında olur, onlar çözer ya da onların yardımıyla çözersin ama onların yardımını almadan tek başına çözmek zorunda kaldığında anlarsın büyüdüğünü.

bir kızı aşağılamak

Cinsiyet ayrımı yapmanın hiçbir mantığı yok, herhengi bir varlığı aşağılamak kimin ne haddine. Aşağılamak için kendinde hak bulan insanlar acaba sütten çıkmış ak kaşık mı!

arkadaşsız kalmak

Bencil insanların eninde sonunda yüzleşeceği acı gerçek. Sana sesleniyorum bencil insan, yalnızca senin dertlerin, problemlerin yok çevrendeki herkes bir şeylerle meşgul zaten. Bırak artık dünyanın sadece sana döndüğünü düşündüren tavırlarını. Yalnızsın çok yalnız kalacaksın.