bugün

Aslında 22 sene 2 ay 22 günde indiği söyleniyor. Neden bu kadar vakit aldı? Tek seferde indirilemez miydi? insanlık olgunlaşıyordu, o yüzden olaylara göre yavaş yavaş indirildi insanlar hazmetsin gibi açıklamalar tatmin edici olmuyor peşinen söyleyeyim. Bu sayfa daki açıklamalardan farklı bir şeyler yazın lütfen.

http://www.sorularlaislam...a-gonderilemez-miydi.html
hava koşullarıdır.Yağmurlu havalarda durup kuytuda beklemesidir.*edititidit: (bkz: ironiyi belirtme zorunluluğu)
Ttnetteki netteki ttnetteki bu hıza alış türkiye!
teistlerin bir türlü ikna edememeleri yüzündendir.
okadar şey ancak 22 senede uydurulabilir. yoldan geçen sıradan bir adama 22 yıl zaman verseniz, o bile size bir kutsal kitap yazabilir.
durmumuz yoktu okuyamadım. Bu kadar uzun entry mi olur canım.

kısa entry için yazılması gerekenler: (bkz: konsantre bilgi)
peygamber kafayı yemesin diyedir.
zaten kuranı okuyan neden 22senede indiğini anlar.
Onu bir Kur’an olarak, insanlara dura dura okuman için (bölüm bölüm) ayırdık ve onu safha safha bir indirme ile indirdik. De ki: Siz ona ister inanın, ister inanmayın; şu bir gerçek ki, bundan önce kendilerine ilim verilen kimselere o (Kur’an) okununca, derhal yüz üstü secdeye kapanırlar. (bkz: iSRA/106-107)
daktilo veya flaş disk olsa bu kadar uzun sürmezdi.
mucizedir o mucize. kuran birden inmemiştir çünki eğer birden inseydi, şöyle fenalıklar böyle fesatlıklar olurdu hede hede, ulan ben okuduğumda kuran tek parça kitaptı işte, yoksa tek parça okuduğumdan mı böyle içim fesat, insan 23 senede okur demi.

edit: entylere bakıyorumda allah bu dini araplara öyle özene bözene indirmişki ,aman bu 22 yıllık dönemin arapları en ufak bi hataya düşmesin iyice özümseyip anlasınlar diye çok üzerine titremiş o dönem araplarının.
ulan dünyanın 6 da 5ine ulaşmadı yüzyıllarca o kitap kimsenin umrunda değil. koskoca türk milleti cumhuriyetten sonra mealle tanıştı( anlayarak okudu) allahın umurunda değil. nedir bu araba israiloğlu na kitap indirme sevgisi arkadaş.
(bkz: SiNDiRE SiNDiRE iNDi)
10 kbps hızında indiği için. o zamanlar ağ altyapısı kötüydü.
çünkü o devirde günlük yasanan her türlü anlasmazlıga hitap etsin diye. ticaret, aile, miras vs.
(bkz: açıklama bulamayınca mazeret üretmek)
Gokte dedıgın 7 katman var orda. Abı guvercın bu kac saate gıdıp gelcek.
Ayetlerin mevzulara göre gönderilmesinden dolayıdır.
şüphesiz ki cenabı allah'ın takdiridir.

o hüküm ve hikmet sahibidir.
birilerinin eğlence konusu olmuştur. isteseydi bir günde indirirdi, isterse 22 yıl. adam kuranın mesajlarını bırakmış süresine takıyor. tıpkı hz musa yahudiler ve bir sığırın kurban edilmesi olayı gibi.
Seed yoktu.
nasiptir.

evet, evet nasip böyleymiş.

ben hani "inançlı" insanları anlıyorum büyük oranda ve gene büyük oranda saygı da duyuyorum kendilerine ama ben bu inanç sahibi insanların, inançlarını nasıl savunacaklarını şaşırmalarını ve tahammülsüzlüklerini pek anlamıyorum bu anlamdaki.

evet, nasip böyleymiş ve kur'an, 22 yılda inmiş.
mucizedir o mucize. kuran birden inmemiştir çünki eğer birden bl bla bla...

(bkz: ya bırah allasen ya)
düşünebilsin! diye bir takım insanlara yem atılmasıdır. baksana 1400 yıl önceki harekete karşı hala saldırmaya çalışıldığına göre işe de yaramış hani.
güzel şeyler için beklemeye değerdir.
bir insan ürünü olduğu içindir.

ulan bir günde roman bitiren yazar var mı? bu da aynı hesap.

hee bu kitabı tanrı gönderdi ve gündelik olayları takip edip ona göre yazdı dersen bende sana "hani senin tanrın her şeyi biliyordu" derim.