bugün

entry'ler (53)

ne kadar maaşla çalışmak istersiniz

Patronuma kazandırdığım oranda maaş isterdim.

yarın iş var

Başlığın başına “şu devirde iyiki” gelmeli.

Malum çoğumuzun borcu veya kredisi var. Allah korusun birkaç ay işsiz kalsak ve maddi destek sağlayacak birileri de yoksa hayatımızda durum baya kötü olur kanımca. Elbette hakettiği ücreti alamayan veya fazladan mesai ile çalışanlar vardır aramızda, bu dostlarımızın hepsine allah kolaylık versin diyorum.

en iyi dondurma kombinasyonları

Siyah ve beyazdır sevgili yazar, gerisi teferruat. Afiyet olsun

muş

hakiki dostlukları yaşadığım güzel şehirdir.

Edit: iki sevgili yazarımız eksi vermiş, berhudar olsunlar lakin benim aynı düşünmüyorsan eksiyi davranma hemen de sebebini yaz. Her yörede insanoğlunun iyisi de vardır kötüsü de, iki yol görev yaptığım o şehirde ne halkından nankörlük gördüm ne de en ufak bir dışlama. Aradan o kadar yıl geçmesine rağmen hala görüştüğüm dostlarım olduğuna göre ben o şehri güzel yad ederim, elbet gurbetti benim için ama yediğim tasa pislemem.

sis lambası

Bakanlık, sis lambasını aksesuar gibi kullanan herkese cezasını yazsa da rahatlasak.

Kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi, farkındalık sağlamanızı iki lambaya bağlamayın sevgili dostlar.

641 b 1

Gece sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması.

Emniyet kemerinden sonraki en büyük ihlalimiz bu olsa gerek.

mesaj kukusu

Varlığı somut delillerle kanıtlanmamış kutu.

Dipnot: Bir keresinde vatandaşın biri yazdı, beni bir heyecan bastı anlatamam. Ellerim titreye titreye açtım mesajı, baktım hanımefendinin biri yazmış heyecan daha da zirve yaptı. Meğer ağam yetkiliymiş uyarıda bulunmak istemiş.

yirmilik diş

Yeryüzüne çıktığı gündem beri düzenimin tutmadığı diş.

dünyanın kaderini değiştiren 3 nesne

Nokia
Apple
Ve en önemlisi petrol.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

ateşi siz bulsaydınız ilk neyi yakardınız

Kesin elimi yakardım.

damar yolunu bulamayan hemşire

insanoğludur günü günğnü tutmaz kimsenin. Belkş o gün ters giden birşeyler var ve kafası yerinde değil ama sağlık işi neticede. Hastaneye gelen insan zaten yeterince yorgun, bitkin ve güç kaybına uğramış oluyor, yakınlar desen bir o kadar gergin.

Geçtiğimiz aylarda acilde kan tahlili vermem gerekti, hemşire hanım koluma dokunmaktan imtina ettiği için direkt enjektörle daldı, baktı olmadı oynata oynata damarı buldu sonunda. Dedim inşallah morarmaz değil mi? Morarabilir ne var bunda dedi. Kolay değil sayın sağlık çalışanları kolay değil ne sizin ne de hasta ve yakınları için. Allah hepimize kolaylıklar versin.

14 ağustos 2019 sayısal loto çekilişi

Matematiğin güzelliği, örneğin;
1-10-20-30-35-40 çıkması ile 1-2-3-4-5-6 çıkması aynı olasılığa sahip. Noter huzurunda ve canlı yayında yapıldığı için şüphe götürmez.

14 ağustos 2019 sayısal loto çekilişi

1-34-35-36-37-38 sayıları gelmiş sıradan bir çekiliştir.

olasılık olarak sıkıntı olmamakla beraber, beş sayının ardışık olması bu çekilişi özel kılmıştır. tutturan olmamış, haftaya oynamak lazım.

yalnızlık nedir

Sizde de oluyor mu bilmem ama hayal kurmayı severim. Son zamanlarda biraz aksatsam da, özellikle akşam vakitlerinde sizin çizdiğiniz dünyada yaşamak insana huzur veriyor. Yalan dünyanın yalan dostluklarından, menfaatlerden uzaklaşıyorsun bir nevi. Gelelim yalnızlığa; yalnızlık bunların da ötesinde hayal bile kuramadığın, sevgili yazarın dediği gibi kendinle bile konuşamadığın ruh hali. Allah kimseyi yalnız bırakmasın.

dünyanın düz olmasının akla uygun olması

Kafan nasılsa dünya öyledir sevgili yazar.

Diyelim ki kafan güzel, dünya da bir o kadar güzel gelir sana.

Diyelim ki kafa bi ton, dünya da o kadar ağır gelir sana.

Diyelim ki kafa düz, dünyaya da başlarsın düz demeye.

zina yoluyla bulaşan hastalıklar

En yaygını (bkz: hpv)

kavurma vs haşlama vs ızgara vs fırın

Havanın sıcaklığından tutun da bulunan ortama göre değişebilecek seçenekler bunlar.

Örneğin, sıcak bir havada açık ortamda olduğunuzu düşünürsek ızgara mükemmel olur.

Serin bir havada ev ortamında iseniz fırın etini tek geçerim, hele ki küçükbaş ise tadından yenmez.

parayla saadet olmaz

Olur valla bal gibi olur.

16 ağustos 2019 izmir alsancak zirvesi

Son durum nedir? Kaç kişi katılıyor? Ben baya uzağım ama kalbim seninle yiğit adam.