bugün

uuser ların platonik aşk hikayeleri

büyük çoğunluk gibi, ilk kez 6 yaşında yaşanan hikayedir.

ana okuluna adım attığım gün onun yanına yaklaşmıştım ilk kez. yemeğe giderken, bahçeye oyun oynamaya çıkarken girilen ikili sıralarda hep onu eş seçerdim kendime. ufak plastik sandalyeleri yanyana dizdirip civciv çıkacak kuş çıkacak oyunu oynatan ruh hastası öğretmene teşekkür ederek, oyun sırasında elini tutabilmek için onun yanına otururdum. beslenme çantamı falan onunla paylaşırdım. sene sonuna kadar gitti böyle. sene sonu müsameresinde sevgili ruh hastası öğretmenim beni sunucu yapmıştı. ve hayallerimi gerçekleştirerek onu da eşim olarak seçmişti. müsamereden önceki haftasonu aslında 4 tekerlekli olan ama bir tanesi çıkarıldığı için bütün dengesizliğiyle 3 tekerlekli haline gelen bisikletimden itinayla düştüm. kolumda, bacağımda, en önemlisi alnımda kocaman bir yara.. saatlerce dökülen gözyaşı.. inatla çıktım o müsamereye. sevgili platonik aşkımla eş olmaktan duyduğum heyecanla, gelenleri karşılamak üzere elimde tuttuğum tepsideki çikoltaları defalarca yere döktüm. ve defalarca geri koydum. sonra herkese yedirdim onları. hikaye bu kadar. platonik aşkıma ne oldu bilmiyorum. bir daha da hiç aklıma gelmedi zaten.