bugün

5 ağustos 2010 beşiktaş fc viktoria plzen maçı

beşiktaşk'ın uefa avrupa ligi play-off turuna kalmasını sağlayan ve 3-0 kazandığı karşılaşma.

şöyle bir bakalım;

- öncelikle yok artık ricardo quaresma diyorum. 1 gol 1 asist yaptı bir rakibin sol bekini attırdı. ama hepsini geçtim, öyle bir hırs ve istekle oynadı ki maçı söküp aldı. rakibi ısıran bir yapısı var. ama rakibine saygı duyması gerektiğini de hatırlatmalı birileri kendisine. o formada ay-yıldız var, 9 kişi kalmış rakibinin üzerinden top aşırmak falan, hoş değil gibi sanki.

- fabian ernst'in yanına necip uysal olmazsa olmazdır. bu artık ayan beyan ortada. yalnız bu iki adamdan biri sakatlanır ya da ceza alırsa ne olur hiç bilemiyorum.

- erhan güven olacak gibi sanki. rıdvan şimşek de gelince o tarafta pek sıkıntı kalmayacak gibi.

- bunun daha guti'si var gençler, sakin olun. *
- hakan arıkan, saygılar sunuyorum sana. beşiktaş, kalecisini buldu, sevinç verici.

- farklı skordan daha güzeli, takımın şut atma özelliği kazanmış olması. birçok pozisyon bu şekilde geldi.

- holosko, naptın sen allasen ? kartal vuruşu yaptı resmen adam.

- victoria plzen futbol oynamaya değil yakın dövüşe gelmiş gibiydi. adamlar ekseriyetle çift daldılar anasını satıyim.

- ve son olarak, "ricardo quaresma yıldızsa maç kazandırsın" diye ortalıkta dolaşarak evrensel bir tespit yaptığını sanan futbolsever arkadaşlar gözünüz aydın, ricardo quaresma bugün maç kazandırdı. darısı diğer maçlara.

sevinmek için sevmedik, yine de. temkinliyiz.

(bkz: sen benim her gece efkarım)

not: beşiktaş fc değildir yalnız gençler, bjk hani. uyandırayım da. *

zamanın ötesinden not : o fc, viktoria plzen'in fc'si imiş olm, tamam vurmayın. *