bugün

neset kadirgan

Istanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Doktora ve Doçentligini Fransada Gaz Yakitlarin Oksijenle Yakilmalari alanlarinda yapti. 4 yil Fasta ögretim üyesi olarak bulundu. 1987-2001 yillari arasinda Yildiz Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisligi Bölümünde çalisti. Dekan Yardimciligi, Dekan Vekilligi, Rektör Yardimciligi gibi yönetim görevlerinde bulundu. 2001 Eylülünden bu yana Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisligi Bölümü Dekan Yardimciligi görevini sürdürmektedir. Endüstride Yakitlarin Kullanimi, Yanma, Hava ve Su Kirliligi, Kimya Mühendisligi Egitimi konularinda arastirmalari bulunuyor. Dogal Gaz ve Gaz Yakitlar, Proses Dinamigi ve Kontrolü, Kimyasal Reaktör Tasarimi, Isçi Sagligi ve Is Güvenligi, Bilim Tarihi, Safety Engineering, Fire Protectionderslerini verdi. Saint Joseph Mezunlari Dernegi, TÜDAV, MESKA, YTÜ Vakfi Denetim ya da Yönetim Kurullarinda çalisti. Dokuz yildir KMO Istanbul Yönetim Kurulunda görev yapiyor. Su anda Kimya Mühendisleri Odasi Istanbul Subesi Yönetim Kurulu Baskanidir. *

ek olarak şahsi görüşüm; cok tosun, tonton, yardımsever bir insandır. referans olarak bakınca da devlet gibi bir insandır. * *