bugün

açıköğretim fakültesi okuyan biriyle konuşmak

uludağ sözlük'te bazen bir konu altında saçma bir yazı görüyorum, özel mesaj atıyorum merak edip konuşmak için. diyorum bu herif kesin apaçinin tekidir, iki kelime konuşulmaz falan. öyleleri de çıkıyor ama, yaşı 20lerin başında, bilmemne mühendisliği öğrencisi adamlar da çıkıyor. hayretler içerisinde kalıyorum, sen git türkiye gibi harika üniversiteleri olan, kaliteli öğretim veren bir ülkenin en üst sınıf üniversitelerine gir, sonra sözlükte sabah akşam garip garip yazılar yaz. ve ondan sonra bir defa daha anladım, ne kadar şanslı bir insan olduğumu. çünkü 4,5 yaşımdan beri bendeki zekanın farkına varmıştım, insanların hakkını yemeden, şu yaşıma kadar babalar gibi yaşamışım ve yaşamaya da devam ediyorum. böyle bir insanla da konuşmaktır bazen işte. muhteşem eğitim sistemi ülkemizin tek kalan kusuru olan askerlik "hakkı" da böyle lüzumsuz şeylere itiyor işte ne yapalım, gülü seven dikenine katlanır, bir de arada kokusu gelse şu çiçeği0 fena olmayak o ayrı mesele. olsun bir başkadır benim memleketim değil mi...